Skocz do zawartości
Luq@sz

Polerowanie felg aluminiowych

Rekomendowane odpowiedzi

taki stop aluminium kolego :)

przetestuj ręcznik z miękkiej mikrofibry, efekt idealnego lustra to utopia zawsze zostają mikro-ryski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) ewentualnie zostaje ci jeszcze wibracyjne polerowanie :D ale droga sprawa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet podjąłem próbę polerki szlifierką oscylacyjną, ale bez szału :) jutro wypróbuję mikrofibrę. Ostatnim razem do pasty dostałem takie ściereczki, jak te nasączane z supermarketu, tylko te były suche, po nich wydaje mi się że nie było rys, teraz nie wiem gdzie takie dostać. Dziwi mnie rysowanie przez bawełnę bo po przejechaniu nią jest więcej rys niż po roku mycia kół i wycierania :/

Edytowane przez SemperFi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100pkt. mam ranty z ktorych schodzi klar. probowalem "usuwaczem" do lakieru marki bondex- **** tylko sie gumowana warstwa utworzyla. wpadlem na pomysl ausuniecia papierem typu "100" tylko ze chcialem to zrobic za pomocą samochodu:) (b5 98r) czy po wyjeciu bezpiecznika od absu i podniesieniu JEDNEJ strony auta odpaleniu wrzuceniu 5tki i jakies kliny pod pozostale koła, uniesione kolo bedzie sie kręcić a ja jako spryciarz garażowy ogarne sobie te kółka? czy samochod spierdzieli mj sie z podnosnika bo 2gie kolo(to stojace na ziemi szarpnie? moze brzmi to kretynsko ale nie znam sie na przekazywaniu napedu na koła, a gdzies wyczytalem w internetach ze tak mozna - wole wpierw zapytac bo boje sie próbować. pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odgrzać kotleta.

Czy ktoś z Was polerował felgi jak poniżej? Chodzi abu spolerowac fron i zostawić czarne boki.

Zastanawiam sie czy to się uda i czy te fele się do tego nadają.

 

 

fela.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.11.2017 o 23:17, Majkel2017 napisał:

Chciałbym odgrzać kotleta.

Czy ktoś z Was polerował felgi jak poniżej? Chodzi abu spolerowac fron i zostawić czarne boki.

Zastanawiam sie czy to się uda i czy te fele się do tego nadają.

 

 

fela.JPG

 

 

 

Zacznij od wodnego papieru ściernego 600-800, aby wyrównać powierzchnię felgi. Następnie 1200-1500, potem 2000-3000. Na koniec twarda gąbka polerska i do tego pasta polerska do aluminium Aluchrom albo Autosol. Ja w ten sposób poleruję śruby z nierdzewki efekt całkiem spoko.

 

IMG_20171028_142427.thumb.jpg.5d23d59ac61f6ecb49ee234e3bd1de8f.jpgIMG_20171028_140951.thumb.jpg.8593f69d7ef26c147a61b22f80dc8021.jpg

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te fele są pokryte lakierem bezbarwnym (a na 99% są)  to w pierwszej kolejności usuń go grubszym papierem , ok 200-300 i wtedy tak jak Jankus pisze możesz kontynuować dalej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności