Skocz do zawartości
dszyszko

Przycisk otwierania pokrywy tylnej - brak reakcji

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mój błąd już się nie powtórzy , ale chyba przynajmniej o takim otwieraniu część użytkowników myślała

 

niestety nie, autorowi tego tamatu chodziło o otwieranie klapy z przycisku w drzwiach a nie w pilocie i w klapie. Napisał przeciez w pierwszym ze te przeciski dzialaja mu poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety nie, autorowi tego tamatu chodziło o otwieranie klapy z przycisku w drzwiach a nie w pilocie i w klapie. Napisał przeciez w pierwszym ze te przeciski dzialaja mu poprawnie.

 

No właśnie o tym mowie , po tych zmianach działa zawsze przycisk w drzwiach (klapa się otwiera tak jak po wciśnięciu jej zamka , wystarczy ją podnieść) wcześniej tylko odblokowywało zamek, przy opcji selektywnego zamykania . Oczywiście w dalszym ciągu sama się ona nie podniesie co jest oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dobrze rozumiem ?? Nie w każdym sedanie jest elektryczne podnoszenie klapy bagażnika tak ?? Chyba że to nie jest elektryczne tylko na jakiejś sprężynie ale wczoraj zauważyłem jak koleś z wnętrza auta uruchomił otwarcie klapy i podnosiła się tak równiutko i jednostajnie jakby właśnie odbywało się to za sprawą elektryki ...U mnie chyba jest coś nie tak bo muszę ręcznie podnieść ??

 

........ za szybko napisałem ten post :D przeczytałem teraz wątek o siłownikach w klapie bagażnika i chyba mam już jasność o co chodzi :D

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w rodzinie pojawił się nowy nabytek w postaci takiego autka w kombi jak w temacie.

Wszystko jest super, ale nie działa przycisk otwierania/odryglowania zamka tylnej klapy na pilocie.

 

Miałbym dostęp, od znajomego do kompa, czy jest taka możliwość, że funkcja odryglowania zamka klapy na pilocie jest wyłączona przez vag? Jeśli tak gdzie lub w którym kanale da się to uaktywnić? Przez kodowanie, czy może adaptacje?

Pozdrawiam

 

Ok już wyczytałem, że jeśli nie ma się opcji "automatycznego/elektrycznego otwierania" to ten przycisk działa tylko jak jest aktywna opcja selektywnego otwierania w kodowaniu i służy tylko do odblokowania zamka, żeby można go było ręcznie otworzyć przez naciśnięcie przycisku z tyłu klapy. Kiedy nie ma selektywnego otwierania przycisk na pilocie po prostu nie działa?

Tak to zrozumiałem z Waszego opisu.

 

Przycisk bedzie działał z pilota jak i z wnętrza auta m wystarczy :

 

 

Dodajemy elektrycznie otwieraną klapę z pilota i przycisku

otwarcia klapy z pilota robimy w 46 Moduł Comfortu zaznaczamy tam Byte 2 / Bit 3, prawdopodobnie będzie tam tylko jeden widoczny Bit 1 - Central Locking (Rear Lid) "Security Lock", ale nie ma co się przejmować że nie widzimy Bitu 3. Ponieważ w okienku co mamy wartość Binary a będzie tam 00000010 co jest kodowaniem tylko pierwszego Bitu wpisujemy 00001010 dla zakodowania Bitu 3 robimy Exit i Do IT.

I to wszystko

Czy dobrze rozumiem, że kiedy nie mamy elektrycznego otwierania, to w tym momencie taka zmiana w kodowaniu na 00001010 spowoduje to, że pomimo tego, że nie ma elektrycznego otwierania klapy, po naciśnięciu tego przycisku na pilocie klapa odskoczy i poprzez uniesienie klapy będzie można już ją otworzyć, bez naciskania przycisku na klapie?

Edytowane przez aron20000
Przeniesiony reg. pkt.2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to powinno zadziałać, zwolni sie blokada i recznie podniesiesz klape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak działa, dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to może być, że przycisk na klapie zadziała dopiero za którymś razem ? Czyżby padał zamek ? Muszę uruchomić tą opcję co tutaj napisaliście i przetestować. Rozumiem, że mam wpisać to w polu binary i nic więcej nie zaznaczać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xplo, a lampka ci swieci zawsze czy też raz na jakiś czas, a gdy zaswieci w tedy nie ma problemu z przyciskiem/zamknieciem? u mnie było podobnie, tez nie zawsze reagowała na przycisk ale zauważyłem tez w tedy że i lampka nie zawsze sie zaswieca, tzn jak nie swieciła to mogłem zapomniec o zamknieciu. okazało sie że w zamku jeden z dwuch mikrostyków padł, część oczywiscie nie wymienna i kupiłem w servisie cały zamek, od tamtej pory zero problemów. nie kupój używki, w servisie są tańsze niż na alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. na razie nie zakładam nowego tematu, a mam następujący problem.  w zimę podczas jazdy po mieście potrafiła mi sie otworzyć sama klapa. i po przyjściu wiosny przyciskiem w drzwiach nie mogę otworzyć ani klapy wlewu paliwa ani bagażnika. może jakiś pomysł (podświetlenie przycisków działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę sprawdzić wasze propozycje rozwiązania tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności