Skocz do zawartości
dszyszko

Przycisk otwierania pokrywy tylnej - brak reakcji

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy jest mozliwosc poprzez VCDS'a blokada powyzszego przycisku? Moj przycisk w drzwiach niestety nie otwiera tylnej klapy i nie wiem dlaczego?!

Podlaczylem vcds i sprawdzilem ze sam przycisk dziala bo zmieniaja sie stany w programie, jednak klapy nie otwiera. Z pilota oraz z "przycisku" nad tablica rejestracyjna klapa otwiera sie bez problemu, tzn odblokowuje, a z powyzszego przycisku w drzwiach zero reakcji?! Jakas sugestia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycisk moze dziala ale pewnie sygnal do zamka nie dochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moze i tak :) tyle, ze zadalem pytanie bo tak sie zastanawiam, ze w sterowniku mozna rozne adaptacje robic i mze ktoraj "opcja" powoduje blokade tego przycisku?

Bo z drugiej strony na uszkodzony przewod, prowadzacy od sterownika do zamka z tylu troche nie chce mi sie wierzyc, malo prawdopodobne, zeby sie "uszkodzil", chyba ze w samym zamku, co szczerze mowiac jeszcze nie sprawdzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prosisz o pomoc czy jak ? sprawdz czy dochodzi sygnal do zamka a potem glowkuj bo jesli dochodzi to zamek walniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie... poniewaz nie jestem pewien co ten przycisk robi, lub czy w ogole cos robi w mojej wersji. Nie mam elektrycznej podnoszonej klapy, otwieram klape poprzez przycisk nad tablica rejestracyjna, pozniej podnosze recznie klape i dlatego sie pytam, czy ten przycisk cos robi lub czy jest programowo zblokowany?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przycisk jest nie do otwierania ale do odblokowywania klapy

 

jeżeli mamy zamykanie/otwieranie selektywne czyli podchodzisz do auta, i naciskasz przycisk otwarcia jeden raz to odryglowują się tylko drzwi kierowcy, to aby dostać się do klapy bagaznika masz 2 opcje

1: nacisnąć i przytrzymać na pilocie przycisk tylnej klapy (zostanie odryglowana)

2: nacisnąć na pilocie 2 razy przycisk otwierania auta, wtedy wszystkie drzwi zostaną odryglowane

 

Jeżeli masz selektywne zamykanie/otwieranie a jesteś w aucie to wtedy zamiast naciskać przycisk na pilocie to naciskasz przycisk który masz na drzwiach (obok przycisku odryglowania klapki wlewu paliwa)

 

 

Co do modyfikacji z poziomu VCDS'a to szczerze Ci powiem ze nie wiem bo nawet sie nie bawiłem tym. pryzpuszczam ze można coś pokombinować, trzeba tylko popróbować

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i chyba wlasnie o to tu chodzi :) Ja mam od razu pelne otwieranie wszystkich drzwi i dlatego ten przycisk pewnie teraz nie funkcjonuje, pozniej zmienie sobie na selektywne i zobacze co i jak, dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sedana- ale to nie ma nic do tematu. Ustawione mam że pilotem otwiera mi wszystko, a przycisk na drzwiach też działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam sedana- ale to nie ma nic do tematu. Ustawione mam że pilotem otwiera mi wszystko, a przycisk na drzwiach też działa.

 

no ale masz siłowniki z tyłu, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kodowanie sterownika drzwi kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to zmienic w kodowaniu. Ja mam b6 po przekładce z Anglika i przycisk też u mnie nie chodził. W kodowaniu można ten przycisk uruchomic. Nie pamiętam dokładnie gdzie to zmieniałem ale jak włączysz vcds-a i poszukasz to znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze tak pozno, ale bylem poza zasiegiem netu. Czy mniej wiecej kojarzysz jakie to moga byc opcje? Bo niby przegladalem, ale nie moge znalezc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam Wszystkich.

Od niedawna mam Passata B6 sedan. U mnie przycisk w drzwich i pilocie działa, ale klapa bagażnika bardzo powoli sie podnosi. Czy jest jakaś regulacja siłownika/sprężyny podnoszacej klapę czy poprstu padło i trzeba wymienić?

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wstępie witam Wszystkich.

Od niedawna mam Passata B6 sedan. U mnie przycisk w drzwich i pilocie działa, ale klapa bagażnika bardzo powoli sie podnosi. Czy jest jakaś regulacja siłownika/sprężyny podnoszacej klapę czy poprstu padło i trzeba wymienić?

 

pzdr.

 

Tutaj masz odpowiedź: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=104124

 

No i ciesz się, że Ci w ogóle się podnosi... :haha ;) Chodzi mi o to, że np. u mnie się nie podnosi (nawet powoli), chyba, że jest bardzo ciepło. :-D

 

Cały czas oczywiście mam na myśli klapę bagażnika. :P:-D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, i oby tak pozostało dalej, że szwankuja nam tylko podnośniki mechaniczne:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytania odosnie passata b6 sedan. Nie wiem dlaczego nie moge utworzyc nowego tematu wiec postanowilem tutaj sie podczepic :).

Wiec pytanie pierwsze brzmi nastepujaco czy jest mozliwosc regulacji zamka w tylnich dzwiach < dzwi tyl przy tym malym okienku odstaja nie dociskaja i uszczelka lekko odstaje od karoseri z dwuch stron. nastepne pytanie to zamek bagaznika dociskajac zamkniety bagaznik wyczuwam luzy czy da rade jakos dociagnac klape, tudziez zamek ?

POzdrawiam i ewentualnie prosze o przeniesienie do innego dzialu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat uwazam za zakonczony, sprawdzielem i faktycznie przycisk jest zaprogramowany (sprawdzone VCDS), natomiast dziala tylko wtedy kiedy jest wlaczone selektywne otwieranie z pilota drzwi, tzn kiedy raz nacisne pilota (otwieraja sie tylko drzwi kierowcy) i klapa jest zamknieta, zeby ja otworzyc wystarczy pociagnac przycisk w drzwiach (klapa zostaje odblokowana) a drzwi pozostale nadal zamkniete. W przypadku centrlanego w trybie otwierania wszystkich drzwi owy przycisk nie dziala i nie mozna nim odblokowac klapy (a w zasadzie to jest ona caly czas otwarta). tyle w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku centrlanego w trybie otwierania wszystkich drzwi owy przycisk nie dziala i nie mozna nim odblokowac klapy (a w zasadzie to jest ona caly czas otwarta).

 

W takiej konfiguracji jak opisujesz powyżej ten przycisk działa ale tylko z elektryczną klapą. Jak są odblokowane wszystkie drzwi naciśnięcie przycisku powoduje że klapa automatycznie się otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przycisk bedzie działał z pilota jak i z wnętrza auta m wystarczy :

 

Dodajemy elektrycznie otwieraną klapę z pilota i przycisku

otwarcia klapy z pilota robimy w 46 Moduł Comfortu zaznaczamy tam Byte 2 / Bit 3, prawdopodobnie będzie tam tylko jeden widoczny Bit 1 - Central Locking (Rear Lid) "Security Lock", ale nie ma co się przejmować że nie widzimy Bitu 3. Ponieważ w okienku co mamy wartość Binary a będzie tam 00000010 co jest kodowaniem tylko pierwszego Bitu wpisujemy 00001010 dla zakodowania Bitu 3 robimy Exit i Do IT.

I to wszystko

 

Kolego, jak chciałeś umieszczać mój tekst to wypadało by go umieścić z cytatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój błąd :) już się nie powtórzy , ale chyba przynajmniej o takim otwieraniu część użytkowników myślała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności