Skocz do zawartości
Krynio

problem z klimatyzacją po nabiciu

Rekomendowane odpowiedzi

nom tylko wroce do domu od razu zagladam i oby sie udało:) wrazie czego to wystarczy tylko wyczyscic? bo z tego co czytałem to tam zanjduje sie potencjometr ktory sie brudzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a mam takie pytanie co odpowiada na nateżenie strumienia nawiewu? ze np na dworze temperatura 28 stopni, a w aucie np na 18-19 i po zjechaniu na lo wieje o wiele mocniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a mam takie pytanie co odpowiada na nateżenie strumienia nawiewu? ze np na dworze temperatura 28 stopni, a w aucie np na 18-19 i po zjechaniu na lo wieje o wiele mocniej?
dmuchawa i klapy/silniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale chyba musi byc cos innego co np steruje odpowiednim nateżeniem tego nawiewku ze np gdy na dworze jest 28 stopni to zwalnia gdy sie da na wyższa temperature a przyspiesza gdy sie da na niższa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak ale chyba musi byc cos innego co np steruje odpowiednim nateżeniem tego nawiewku ze np gdy na dworze jest 28 stopni to zwalnia gdy sie da na wyższa temperature a przyspiesza gdy sie da na niższa?
sterownik klimy lub przekaźniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkurza mnie to juz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo klapa od temperatury się zacina (sugeruje to hałas z nagrzewnicy)

albo climatronic ma przekłamany sygnał z czujnika temp. wnętrza (sugeruje to błąd który miałeś i to że na LO i HI działa - w tych dwóch programach olewany jest odczyt z tego czujnika)

Wejdź VCDS w climatronik i zobacz jakie widzi temperatury (measuring blocks grupa 001)

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. tylko znajde kabel bo albo ja gdzies wsadziłem albo ktoś sie nie bał i za...:) a jak nie to do kogos podjade:) czytałem odnosnie czujnika i ciezko bedzie cos wymyslec z nim jezeli on wini;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu myśleć? Wymienić jak jest assholed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nigdzie go nie mozna kupic podobno a składa sie on z termistora ptc i problem jest z dopasowaniem rezystencji potem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem jechac do domu w czwartek ten co bedzie ale pojade dopiero po niedzieli wiec narazie nic niezdziałam bez vaga, ale dzis wsiadłem w auto pogoda kazdy wie jaka i na 18 dmuchawa sie złączyła zaczeło wiac i nagle było słychac jakby jakas klapa sie otworzyła i zaczeło wiac o wiele mocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem jechac do domu w czwartek ten co bedzie ale pojade dopiero po niedzieli wiec narazie nic niezdziałam bez vaga, ale dzis wsiadłem w auto pogoda kazdy wie jaka i na 18 dmuchawa sie złączyła zaczeło wiac i nagle było słychac jakby jakas klapa sie otworzyła i zaczeło wiac o wiele mocniej.
no to tak jak pisałem klapy się zacinają pobaw się przyciskami na panelu ciepło zimno mocniej słabiej a powinno pomóc a po powrocie podłącz VAG i zrób skan i tzn nastawy podstawowe jeśli to możliwe w twoim aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z silniczkiem klapy ciepło/zimno to ja się nawalczyłem swego czasu.

Ustaw klimę na HI , lewą gałąź połóż na przycisku z niebieską kropeczką na panelu , prawą gałąź wsadź za tunel środkowy od strony pasażera (trzeba najpierw odciągnąc do wierzchu taką piankę/wygłuszenie- pasek szer 5cm) wędrując do góry gałęzią napotkasz plastiki . Naciskasz niebieski guziczek i czujesz że pod prawą gałęzią coś się rusza - to właśnie dźwignia od klapy.

Jeżeli masz konary a nie gałązki to może nie wejść ta prawa. Wtedy możesz ją zlokalizować na "słuch" - nastaw nawiew na jedną kreskę i podnoś i obniżaj temp przystawiając ucho od strony pasażera (jak kolana w kościele się nie zginają to tu się zegną) usłyszysz terkotanie silniczka krokowego.

Jak już go zlokalizujesz to musisz się stać na chwilę człowiekiem-gumą , włożyć łepek tam gdzie pasażer kładzie zwykle nogi , ściągnąć dźwigienkę (jest na ośkach w postaci kołeczków rozpręznych - trzeba podważyć np scyzorykiem) i tu niespodzianka - dżwigienka ma regulowaną długość . Wyreguluj tak , aby Ci zmykała całkowicie kanał ciepłego powietrza (z tego co pamietam u mnie trzeba było troszkę wydłuzyć chyba o 3 ząbki) po tym zabiegu wiało czasami 0,2st z kratek a normalnie około 3,5-4 st.

Gdyby się silniczek zacinał to też mam zdjęcia środka i daje się go naprawiać wbrew obiegowym opiniom (mnie się udało).

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poprosze o te zdjecia:) musze Twoj opis przeczytac ze 2-3 razy bo mało go rozumiem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo mało go rozumiem

Czemu?

No chyba tylko tego...

Jeżeli masz konary a nie gałązki to może nie wejść ta prawa
jak kolana w kościele się nie zginają to tu się zegną)
włożyć łepek tam gdzie pasażer kładzie zwykle nogi

Reszta jest do ogarnięcia ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki ogarnąłem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu podepne juz vaga i bedzie widać czy jest cos nie halo, ale jest cos porypane bo nawet bez klimy nawiew sie wali bo np dam na maxa szybkosc wiania na 18st i zmienie na 22 to nagle przestaje wiać... co z tym zrobić na początek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, podłączony vag bledów brak, temperatury w 08 mb, 29,31,30,31 czyli norma a klima niechłodzi tzn zchodzi max do 15stopni... kratka zimno ciepło sprawdzona przez adamsa jest ok niedaje ciepłego pow... wiec co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się osaczyłeś z tą klimą (linki w tematach innych userów) .

Nie łam sę :glaszcze

 

Pisałeś wcześniej o rurkach klimy. Napisz jak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Gruba powinna być lodowata , cienka gorąca.

Jeśli tak nie jest a kolega z forum nie przewalił na czynniku bądź sprawdzeniu szczelności a ciśnienia są ok (LP 2-3 HP 15-20) to przyczyną będzie raczej problem z fizycznym przyblokowaniem obiegu.

Czyli albo zawór rozprężny się przytkał (mnie w shariku się przytkał po uzupełnieniu oleju przy serwisie klimy) , albo osuszacz (łatwo spradzić po temp. rurek za nim i przed nim.

 

Jednak.... Jeżeli układ byłby przytkany to co za tym idzie ciśnienie po stronie wysokiej gwałtownie by rosło , co za tym idzie wentylatory wskakiwałyby na drugi bieg po chwili od załączenia klimy... U Ciebie tak się nie dzieje - prawda?

Nasępnie wzrost ciśnienia doprowadziłby do wyrzucenia czynnika na planetę Melmack - do Alfa - u Ciebie to nie miało miejsca - prawda?

Jeśli wszysko się zgadaza to znaczy ... że nie masz czynnika w układzie (chociaż jak po zimie Ci zostało 200g , to musiłbyś mieć farta , że zrobiłeś serwis właśnie wtedy jak zaczął uciekać)

 

Oczekujesz rady od nas.

Rada jest taka: jedż w cholewę do normalnego klimiarza , niech Ci podłączy manometry - Wszystko będzie jasne po zmierzeniu ciśnień (będziesz wiedzial czy sprężarka prawidłowo pracuje , czy nie ma niedrożności w układzie , czy jest czynnik itp.)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączylismy maszyne to sciągneła 680 czynnika czyli tak jakby troche uciekło, bo z 200 zostaje w układzie, zrobiissmy test azotem na szczelnosc jest gitara, co do rurek to gruba jest chłodna nie zimna a druga niepowiedziałbym ze gorąca, taka letnia mozna normlnie dotykać itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności