Skocz do zawartości
Krynio

problem z klimatyzacją po nabiciu

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie ponownie. potrzebuje od Was kolejnej rady - pomocy. wczoraj jadac i potrzebujac ochłody uruchomiłem sobie klimatyzacje (climatornic mam) ustawiajac temperature na 18st na 3 predkosc, nawiew wiał jakos dziwnie słabo, zawsze przy takiej temperaturze gdy na dworze powyzej 20stopni nawet bez klimatyzacji z nawiewów na 3 predkosci temp na 18st wiało dosc silnie w twarz a tym razem po uruchomieniu wieje jakos słabo dopiero jak ustawie na maxa nawiew to wieje mocno, wiec wporzadku jade na tej klimie i cos słabo chłodzi nie to co przed zimna gdzie az mroziło prawie wiec postanowiłem ja dobic itd pojechałem do kolegi zaprzyjaznionego z forum sprawdził cisnienie, itd czy nie ucieka nabił zmienił olej wszystko wporzadku, właczylismy ja, przed nabiciem z wsadzonym termometrem w nawiew temperatura była 18stopni z właczona klima po nabiciu na LO ładnie wiało pokazywało 8-9 stopni wiec niby wszystko ok. jadac do domu właczyłem sobie na 18stopni i dalej wieje jakos słabo i mało chłodno, ustawiłem na 1 predkosci wentylatora na 18st i ledwo wieje i chłodzi jak zmienie na LO to zaczyna silnie wiać i tak jakby troszke bardziej chłodziło... co do węzy to ten grubszy czasem był bardzo zimny a czasem lekko nie wiem od czego to zalezy czy od sterowania climatronika? ktoś pomoże bo nie wiem od czego zaczać przy szukaniu usterki?

 

aha i po autodiagnozie klimatronika bo vaga zostawiłem w kraku wyskoczył mi błąd 031 i jeszcze mała jedyneczka za tym. co to za błąd?

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak sygnału z czujnika temp. wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjąłem ten czujnik, oczysciłem go ładnie wiatraczek kreci, podłączyłem skasowałem błąd klimatronika i niby nowy sie nie pojawia, teraz powinno juz normalnie chodzić?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powinno, a czy będzie to musisz sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to na moje odczucie dalej jest niekoniecznie dobrze, po skasoaniu błedu tak jak pisało na forum przytrzymanie econ, wyswietla sie teraz jedynie 444 małe 4 i 00 na ekraniku ale musze poczekac na upał zeby sie faktycznie przekonac czy dobrze działa;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra był test klimatyzacji, i dziwne to jest bo raz na 18st wiecej mocniej, a czasem słabiej i to w rpzeciagu 10min tak jakby cos niegrało, mało tego po właczeniu klimatyzacji niechłodzi ona tak jak trzeba jak to było wczesniej i cos pod nogami pasażera piszczy po jej właczeniu.. co z tym fantem robic dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszczy na LO lub HI? jeśli piszczy tylko między nimi to pewnie jednak przycina się klapa od temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra
Zaczynamy z dużej litery

 

rpzeciagu
a tego nie rozumiem

 

Ogólnie powiem ci że nie rozumiem co napisałeś weź to napisz jakoś składnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam miało byc przeciągu, literówka sory:) na low albo hith niesprawdzałęm ale na 18stce 19 i 20 piszczy i to nie za kazdym razem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec panowie sytuacja przedstawia sie tak, temperatura na dworze 28 stopni w aucie to nie wiem uruchamiam silnik ustawiam temperature na 18stopni no i wiecej słabo, dam na lo przyspiesza duzo wieje o wiele silniej. Włączam klimatyzacje daje na 18st no i wiecej słabo i słabo chłodzi zmieniejszam na Lo to szybko wieje a dalej słabo chłodzi, natomiast co do piszczenia to piszczy na 18 lekko i nie zawsze na lo tez mam wrazenie ze piszczy. Potem wziąłem właczyłem na 22 stopnie no i juz na tym niewieje praktycznie wogle i czuc ze leci duzo cieplejsze powietrze, a zawsze jak miałem zdrowa klime rok temu to na 18 wiało silnie i było bardzo zilmno a na 22 wiało ok i temperatura w sam raz chłodna. a teraz jak wyzej. i teraz co jest za to odpowiedzialne? czujnik temperatury czy ta klapka od temperatur ?

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiec panowie sytuacja przedstawia sie tak, temperatura na dworze 28 stopni w aucie to nie wiem uruchamiam silnik ustawiam temperature na 18stopni no i wiecej słabo, dam na lo przyspiesza duzo wieje o wiele silniej. Włączam klimatyzacje daje na 18st no i wiecej słabo i słabo chłodzi zmieniejszam na Lo to szybko wieje a dalej słabo chłodzi, natomiast co do piszczenia to piszczy na 18 lekko i nie zawsze na lo tez mam wrazenie ze piszczy. potem wziąłem właczyłem na 22 stopnie no i juz na tym niewieje praktycznie wogle i czuc ze leci duzo cieplejsze powietrze, a zawsze jak miałem zdrowa klime rok temu to na 18 wiało silnie i było bardzo zilmno a na 22 wiało ok i temperatura w sam raz chłodna. a teraz jak wyzej. i teraz co jest za to odpowiedzialne? czujnik temperatury czy ta klapka od temperatur ?
stawiałbym na klapę a co do pisku to może dmuchawa się odzywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na klape to jak gdzie jej szukać? albo jak sie przekonac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak na klape to jak gdzie jej szukać? albo jak sie przekonac?
zerknij sobie [ATTACH]54276[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest chyba nr 10? tylko gdzie tego szukac? pod poduszka gdzies?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i to jest chyba nr 10? tylko gdzie tego szukac? pod poduszka gdzies?:P

zobacz http://lh6.ggpht.com/_aWJ_DSjDHnw/SRbi1G3D7mI/AAAAAAAAAX4/BY0DpiYLW9g/s800/DSC_0224.JPG mniej więcej porównaj zdjęcie do PDF w razie co to tu masz temat http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38825&highlight=nagrzwenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha ciezko sie połapac;p przeciez nierozbebesze całej tapicery zeby sie dobrac do głupiego silniczka;p nie ma na to jakiejs innej metody?;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum, było jak się tam dostać. o ile pamiętam wystarczy wyciągnąć schowek/plastik nad nogami pasażera i tunel z popielniczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a pewni jestescie ze to to?:) narazie nie mam warunków zeby to zrobic ale jak wroce to az sie prosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewni będziemy jak tam zajrzysz i nam powiesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności