Skocz do zawartości
michal_cobra

Lusterko fotochromatyczne schemat

Rekomendowane odpowiedzi

Najmadrzejszy to nie jestem, ale co ma wspólnego czujnik od alarmu który zdemontowałeś, do fotohromu lustra :hmm

Pytałeś o działanie lustra zdejmij obudowę lustra przy samej szybie i ujzysz w stopce lustra kostkę sprawdź ją. przewody te opisywał

Ciekawe... Powinny być w tej kostce 3 przewody. Powinno być tak:

 

 

 

 

 

1. czarno/biały - do bezpiecznika 5

2. brązowy - masa

3. brązowo/niebieski - do włącznika wstecznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

...

Po włączeniu pierwszego biegu wycieraczek w jednym kablu pojawia się prąd i jest ok.

...

Pozdrawiam

Hej, pamiętasz może jak to jest z czujnikiem deszczu i tą kostką, który kabel do czego służy bo ja mam wszystko pochrzanione pod kierownicą ucięte kable nie wiem dlaczego ech i bym to chciał teraz do kupy złożyć...

 

 

Tak przy okazji podzielić się chciałem bo chyba znalazłem sam odpowiedź :D

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?2791098-HOWTO-Replacing-rain-sensor-and-autodimming-rearview-mirror

Edytowane przez savoldelli
odpowiedź w necie, fajny link dla potomnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy orientuje się ktoś z was czy lusterko o takim symbolu 3B0 857 511 L( w etce jest napisanę że powinno być o sumbolu N) będzie pasował do B5 FL ?? lusterko ze skody superb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie czy wie ktoś co to za lusterko? - takie jak opisywane w temacie, ale z 6 pinami i "dinksem" na stopce

To jest lusterko prawdopodobnie od Sharana.

 

koledzy orientuje się ktoś z was czy lusterko o takim symbolu 3B0 857 511 L( w etce jest napisanę że powinno być o sumbolu N) będzie pasował do B5 FL ?? lusterko ze skody superb

Będzie pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusterka o jakich numerach bedą pasowały do mojego paska B5 FL 2001r? W Etce jest tylko jedno oznaczenie i nie moge takiego lusterka dostac, moze inne spasuje. Obezne mi sie rozlało i wogóle nei ściemnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie mam lusterko fotochromowe i z przodu jest jakis czujnik i z tyłu lusterka do czego słuzy ten przedni ??

I widze ze ida 3 kable od lusterka niebiesko-czerwony, brązowy, i bialo-czarny. Który do czego idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik z przodu i z tylu sprawdzają natężenie światła.

Ten z przodu (od strony szyby) sprawdza czy jest dzień czy noc, ten od kabiny sprawdza czy za Tobą nie jeździe inny pojazd i nie świeci.

Kable

Brązowy z tego co pamiętam jest masą, w jednym z dwukolorowych bodajże niebiesko-czerwonym pojawia się napięcie po zapłonie, a w drugim kolorowym (biało-czarnym) pojawia się napięcie gdy wrzucisz wsteczny bieg aby lusterko rozjaśniło się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biało-czarny napięcie na stałe, a czerwono-niebieski po wrzuceniu wstecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a trzeba podpinac ten niebiesko-czerwony pod wsteczny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączanie tego przewodu nie jest konieczne. Tylko musisz sie liczyć z faktem, że jak lusterko będzie ściemnione, wrzucisz wsteczny, to dalej będzie ciemno i ograniczało widoczność.

W sumie to i za bardzo nie odczuwam tego, że przy włączonym wstecznym lusterko jest rozjaśnione, gdyż zazwyczaj jak cofasz to nikt Ci z tyłu nie świeci światłami. Taki bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można podłączyć zasilanie tego lusterka pod pin17 włącznika podświetlania, a masę pod masę lampki w podsufitce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na Pinie 17 włącznika podświetlenia pojawia się plus po zapłonie to możesz podłączyć, masę też możesz wziąć spod lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli na Pinie 17 włącznika podświetlenia pojawia się plus po zapłonie to możesz podłączyć, masę też możesz wziąć spod lampki.

pod pin17 mam podłączone obecnie podświetlanie lampki W8

 

większość wpina się pod bezpiecznik nr 5 ale skoro ja już mam wszystko przy lampce to po co mam ciągnąc kable(kabelka pod wsteczny nie podpinam, bo głownie zależy mi na podświetlaniu lusterka nie na fotochromie) ? chyba dobrze kombinuję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podpinaj pod 17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś była chwila czasu więc zamontowałem lusterko fotochromatyczne z podświetlaniem ambiente i takie małe spostrzeżenie z mojej strony jeśli ktoś już posiada zamontowaną lampę od superba/W8 i nie zależy mu na rozjaśnianiu lusterka przy cofaniu(czerwono-niebieski kabelek) to można podpiąć się pod kabelek prowadzący pod pin17 włącznika świateł, a masę pod pin 4 lampki.

Warto się zaopatrzyć w kostkę o numerze 4B0971833 można wtedy bez przeszkód zdemontować całą wiązkę od lampki i lusterka fotochrom.

 

Ogółem fajny bajer i wnętrze nabrało fajnego klimatu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę odbiegnę od tematu, ale mam pytanie. Czy będzie pasowało od sharana? Chodzi mi o mocowanie do szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę na allegro to uchwyt lusterka z Sharana jest taki, jak w passkach, ale bez czujnika deszczu.

W sharanach chyba czujnik deszczu nie występował, więc uchwyt lusterka jest zwykły.

A więc to jest nawet lepsza opcja, żeby kupić lusterko z Sharana i zamontować bez żadnych przeróbek pod zwykły uchwyt w passku. Tylko ciekawe, jak ono jest wyprofilowane, żeby zakres regulacji starczył, żeby je dobrze ustawić w passku. I kwestia rynienki do prowadzenia przewodów, ale to już nie powinno stanowić problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy podejdzie lusterko foto od passata b6? bo sa tansze kupilem szybe do swojego b5 od fla i bylo w nim lustro foto w zwiazku z tym musze takie nabyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności