Skocz do zawartości
zaix2407

niesprawny zawór n75 lub turbina

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o porady krok po kroku jak sie za to zabrac.

 

Zaczynasz rozwiązywać problem od końca a nie od początku a tak nawiasem mówiąc to wątpię czy problem jest w ogóle w sterowaniu ciśnieniem doładowania i dlatego radzę byś nie grzebał przy sztandze bo rozregulujesz ją niepotrzebnie. Początkiem w diagnozie powinno być zlogowanie statyczne i dynamiczne samochodu oraz osłuchanie tych dźwięków (tego gwizdu) przez kogoś kto wie jak silnik diesla jest zbudowany i jak działa oraz wie jak sprawdzić stan łożyskowania wałka turbosprężarki itd. Zalecam abyś nic przy swoim silniku nie robił gdyż jak sam stwierdziłeś jesteś laikiem i możesz sobie jeszcze bardziej sprawę pogorszyć. Niech ktoś z okolicy zloguje Ci to auto i zobaczy czy w ogóle jest jakiś problem a potem wklei te logi na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak juz pisalem caly czas walcze z moia nowa turbina wczoraj bylem u kolegi na komputerku i co sie okazalo ze nie widzi sondy lambdy przeplywka szaleje (podobno ma miec 1,75) wyskoczy mi blad

emysji spalin rozumie ze to przez lambde wracajac chcialem go troche przydusic i co 2000,2500 tys obrotu i nic wiecej nagle poczulem blokade i znowu stan awaryjny malo co wydostal sie gzies olej w okolicy turba jeszcze nie mialem czasu zerknac czyzby nowe turbo umarlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jak juz pisalem caly czas walcze z moia nowa turbina wczoraj bylem u kolegi na komputerku i co sie okazalo ze nie widzi sondy lambdy przeplywka szaleje (podobno ma miec 1,75) wyskoczy mi blad

emysji spalin rozumie ze to przez lambde wracajac chcialem go troche przydusic i co 2000,2500 tys obrotu i nic wiecej nagle poczulem blokade i znowu stan awaryjny malo co wydostal sie gzies olej w okolicy turba jeszcze nie mialem czasu zerknac czyzby nowe turbo umarlo

 

 

Przykra sprawa , w sprawie awarii współczuję :(.

Kolego, to, że nie znasz się na motoryzacji szeroko pojętej to jeszcze pikuś.

Ale z polszczyzną to jesteś mocno w tyle (może zamiast w paSSeczka zainwestuj w słownik języka polskiego ?)

PS

Koledze który podłączał twój bolid do kompa podpowiedz, że nie ma on sondy lambada.

Edytowane przez tomery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie które może być związane z w/w wątkiem. Otóż ostatnio przy prędkości ponad 100 - 120 zapaliła mi się kontrolka " od świec " i samochód stracił moc. Czytając forum pomyślałem, że to turbina lub zawór. Pojechałem do mechanika i podpięliśmy autko pod kompa. Wyszła jakaś nieszczelność. Z racji tego, iż po ponownym zapaleniu samochodu nie mam już z tym problemu postanowiłem na razie nie drążyć tematu. Jednak coś mnie martwi. Po tej "awarii" gdy przyspieszam to słyszę odgłos jak by mocniej wiał nawiew. Co to może oznaczać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po tej "awarii" gdy przyspieszam to słyszę odgłos jak by mocniej wiał nawiew. Co to może oznaczać ?

 

Pojechałem do mechanika i podpięliśmy autko pod kompa. Wyszła jakaś nieszczelność.

Posprawdzaj laczenia i same weze ktore lacza turbo z intercolerem, mi jakis czas temu pekl waz w ksztalcie "S" przy turbinie i mialem takie same objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi jakis czas temu pekl waz w ksztalcie "S"

Miałeś rację to był pęknięty, a raczej przetarty wąż ( jakby z materiału, kolor czerwony, w kształcie L ). Czy wie ktoś jak się fachowo ta część nazywa. Aż mi się wierzyć nie chciało jak mi w ASO powiedzieli 225 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a am ktos taka etke do bmp?? u nie chyba tez źle działa n75 spadła moc i wzrosło spalanie. wrzuciłem do działu analizowania logów może ktos zerknąć?? dzieki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Czy oprocz lopatek w turbinie i N75 moze byc jakis inny powod overboosta. Wyminilem sobie w kwietniu N75 na nowy a w lipcu mechanik mi czyscil turbine(kolo ja wyjal i tak papierm sciernym wyczyscil z nagaru - mowil ze tak sie to robi). Teraz mam znowu overboosta i inny mechanik mowi mi ze to nie musi byc wina turbiny. On mowi ze to moze byc jakis czujnik ktory odpowiada za cisnienie doladowania(inny niz N75), egr albo nawet pompa vacum moze zasysac lewe powietrze i powodowac overboosta. Powidzial ze jezeli sie doda gazu na postoju i rury specznieja to turbo jest ok. Czytajac tutaj to forum nie zgadzam sie z nim. Prosze powidzcie co jeszcze moze byc przyczyna przeladowania oprocz lopatek i N75.

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo czy przeplywomierz moze byc powodem przeladowanie> podpowiedzcie cos

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz nie powoduje przeładowania turbo. Jeśli turbo działa prawidłowo (w co wątpię) to przyczyną przeładowania może być źle mierzący czujnik G71 lub źle podpięte wężyki podciśnienia albo całkowicie zaślepiony wężyk podciśnienia, który idzie do obudowy filtra powietrza - innych przyczyn nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem przeladowania po czyszczeniu turbiny w lipcu przez jakies 2 - 3mce. Potem powrocilo czyli weze byly dobrze podpiete. Czy mozliwe jest aby tak szybko sie znowu nagar zrobil zaczelo i bokowac kierowniczki. Jak wstawie nowa to tez tak bedzie? Pzreciez to nie ma sensu wyminiac co 3mce i placic kase za to. Czemu w BMW albo mercedesie tak tubo sie nie wiesza szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam bol glowy. Teraz jeszcze mi mechanior powiedzial ze powodem przeladowania moze byc zbrudzona pompa vacum, albo przeplywomierz albo jakis zaworek ktory znajduje sie kolo chlodniczki oleju. Juz k....wa sam nie wiem czy zuafac swojemu perzeczuci i wyminic ta turbine czy szukac tak ja kolo mowi ze zaworek albo vacum zabrudzone. Pomozcie jak mozecie Prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanik pierdoły gada. Chętnie bym posłuchał rozwinięcia jego teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje bajko pisarz i tyle. Dzis sie wkurzylem pojechalem na autostrade. Dostal tak wpalnik ze myslalem ze silnik wyskoczy. Juz nie mam przeladowania. Zadne vacum czy jakis czujnik. Wszystko jest ok nie wiem na jak dlugo ale nowe turbo czeka i moze w przyszlym miesiacu wyminie. Pozdrawiam i nie sluchajcie idiotow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym silniku slychac bardzo wyraznie jak gwiz z turba. Im bardziej sie rozgrzewa tym mniej je slychac. Oleju nie bierze dymu tez nie mam, czasami pezrladuje. Czy to normale czy pada turbo. Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silniku BKP N75 jest zespolony z N18?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodzilo o to czy to normale ze jak silnik jest zimny to turbina gwizdze a jak jest silnik cipely to juz nie.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam następujący problem.

Ostatnio przerywało mi turbo , chyba tak zwana turbo dziura , dzieje się to najczęściej na 2 i 3 biegu Po lekturze forum i podłączeniu pod kompa wyszło, zbyt niskie ciśnienie na turbo i błąd przepływomierza , byłem u mechanika i powiedział mi ze to pewnie zła geometria turbiny lub zawór EGR , a co wy o tym sądzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podać kody błędów pomoże to coś bo żadnej porady nie dostałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy źle (niepoprawnie lub niedokładnie) założony filtr powietrza może doprowadzić do uszkodzenia zaworu N75?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności