Skocz do zawartości
irift

Błąd poduszek 18044 i kontrolka poduszek

Rekomendowane odpowiedzi

doczytałem co to jest

18044 - Magistrala danych napędu – brakująca informacja z komp ster poduszkami bezp.

+ pali mi sie kontrolka poduszek ale czasami gaśnie i po jakimś czasie sie zapala. Gdzie szukac przyczyny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze bezpieczniki, wymień profilaktycznie bezpiecznik od airbaga na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się nie odzywałem... Zrobiłem jak piszesz i dalej jest to samo... kostki pod siedzeniami sprawdziłem wyglądaja ok. Może taśma w kierownicy do wymiany? coś ze sterownikiem ?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo się nie odzywałem... Zrobiłem jak piszesz i dalej jest to samo... kostki pod siedzeniami sprawdziłem wyglądaja ok. Może taśma w kierownicy do wymiany? coś ze sterownikiem ?...
raczej problem w samym sterowniku lub kostkach do niego podłączonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, jeżeli będe musiał wymienic sterownik to wystarczy wypiac stary i wpiac nowy bez grzebania vagiem? czyli nie probowac z tasma? i co z ta kontrolka ze raz sie zapala a raz gasnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, jeżeli będe musiał wymienic sterownik to wystarczy wypiac stary i wpiac nowy bez grzebania vagiem? czyli nie probowac z tasma? i co z ta kontrolka ze raz sie zapala a raz gasnie ?
pewnie coś nie łączy i ci tak wariuje ja bym sprawdził wtyczki przy sterowniku skasował błędy i pojeździł jak wróci kontorlka sprawdził błędy i w tedy sprawdził taśmę (podmienił choć bardziej stawiam na sterownik i okolice) znowu skasował błędy pojeździł jak znowu wróci to sterownik uwalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma nie ma nic do tego, tak jak kostki pod fotelami. Problem jest z łącznością ze sterownikiem lub jego zasilaniem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oks bede mial chwile to dobiore sie do sterownika i sprawdze kostki i ile sie da przewody idace do niego. A tak na marginesie przeczytałem gdzies ze mozna wgrac dobry wsad do sterownika - ma to jakis zwiazek ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 1 kiedy chce wejsc vagiem w poduszki wyskakuje mi dosc długi komunikat blablabla i na koncu pisze ze jesli chce kontynuowac to moze dojsc do uszkodzenia sterownika czy czegos tam, inne rzeczy normalnie łaczy tylko do poduszek nie moge wejsc. A i psze ze zaleca zebym nie wchodzil dalej jak probuje łączyc się z poduchami. Co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze 1 kiedy chce wejsc vagiem w poduszki wyskakuje mi dosc długi komunikat blablabla i na koncu pisze ze jesli chce kontynuowac to moze dojsc do uszkodzenia sterownika czy czegos tam, inne rzeczy normalnie łaczy tylko do poduszek nie moge wejsc. A i psze ze zaleca zebym nie wchodzil dalej jak probuje łączyc się z poduchami. Co to oznacza?
ze możeszz mieć jeden z ty "złych" sterowników które lubią nabroić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze możeszz mieć jeden z ty "złych" sterowników które lubią nabroić

:D no tak :P jutro sprawdze te przewody i psikne jakims kontaktem w kostki. Jak to nie pomorze to trzeba bedzie ogarnac jakis sterowniczek, uzywke ofc... apropo mam kolesia co ma takie sterowniki tylko na sterowniku jest nr 1c0 909 605C ale nigdzie nie widac oznaczenia koloru, ktos wie gdzie to odczytac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D no tak :P jutro sprawdze te przewody i psikne jakims kontaktem w kostki. Jak to nie pomorze to trzeba bedzie ogarnac jakis sterowniczek, uzywke ofc... apropo mam kolesia co ma takie sterowniki tylko na sterowniku jest nr 1c0 909 605C ale nigdzie nie widac oznaczenia koloru, ktos wie gdzie to odczytac?
obok nr katalogowego powinno być to oznaczenie 00B/C/8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na fotke bo ja tu nie widze tego oznaczenia, one sa dobre?

Tutaj sa tylko jakies "indexy"

img1291w.jpg

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrałem się do mojego sterownika w celu sprawdzenia jak tam kable itd. ale nr mojego sterownika jest taki: 6q0 909 605 c, to ten 1c0 bedzie dobry ? Ogolnie przewody tyle co udało mi sie zobaczyc wyglądały ok, przepalone nie były aczkolwiek w 1 miejscu znalazłem tak jakby sie przegrzały lekko tzn taki 2-3 milimetrowy osad był( nie wiem jak to nazwac ) na kilku przewodach jakby delikatnie sie przegrzało ale nic poza tym, wydaje mi sie ze to od tasmy ktora były owiniete. Po złozeniu i włączeniu zapłonu kontrolka zgasła a potem wykasowałem bład.... tak to wygląda jak narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrałem się do mojego sterownika w celu sprawdzenia jak tam kable itd. ale nr mojego sterownika jest taki: 6q0 909 605 c, to ten 1c0 bedzie dobry ? Ogolnie przewody tyle co udało mi sie zobaczyc wyglądały ok, przepalone nie były aczkolwiek w 1 miejscu znalazłem tak jakby sie przegrzały lekko tzn taki 2-3 milimetrowy osad był( nie wiem jak to nazwac ) na kilku przewodach jakby delikatnie sie przegrzało ale nic poza tym, wydaje mi sie ze to od tasmy ktora były owiniete. Po złozeniu i włączeniu zapłonu kontrolka zgasła a potem wykasowałem bład.... tak to wygląda jak narazie.
czyli sprawa tkwiła w przewodach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w 1 mijecu byly tak lekko brozowawe ( kilka z nich ) potarłem paznokciem i zeszło tylko co z tymi przewodami teraz ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no w 1 mijecu byly tak lekko brozowawe ( kilka z nich ) potarłem paznokciem i zeszło tylko co z tymi przewodami teraz ?:D
koszulki termokurczliwe lut i lutownica i do roboty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po złożeniu i wykasowaniu błedu kontrolka zgasła.

Zapaliła sie kontrolka znowu wystarczy ze przejechałem kawałek zgasiłem auto na chwile i kiedy odpaliłem ponownie zapaliła sie znowu :P

Jutro wezme sie za te przewody jak to nie pomoże to wymienie sterownik

Do tego wyskoczył mi jakiś błąd od ABS ale juz sie nie pojawił i teraz to już wogóle sie ten błąd nie chce wykasowac 18044 :D

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac, dzisiaj rozebrałem wszystko do licznika włącznie celem sprawdzenia szyny can, wyglądała ok dodatowo psiknołem kontaktem we wszystkie kostki i złożyłem wszystko do kupy, problem nie ustąpił. To samo z kostkami od sterownika i sprawdziłem tyle kabli ile mogłem zobaczyc, skonczyły mi się pomysły i zamowie sterownik jakis uzywany i tu mam pytanie: mam sterownik o nr 6q0 909 605 c i czy bedzie pasował 1c0 909 605 c index 01 ???.

 

Dodam ze wczoraj udało mi sie cudem połączyc ze sterownikiem i spisałem kodowanie i logowanie, a z tego co wiem w innych sterowniach moze byc zakodowana inna ilosc poduszek dlatego przyda sie kodowanie ze starego tzn wystarczy wpisac login i kodowanie ze starego do tego 2 tak?

Po udanym logowaniu sprawdziłem czy sa błedy w airbag (15) nic nie bylo, w can(19) błąd 01321 - moduł sterowania poduszek, brak momunikacji i to samo w instruments(17)

 

I ostatnia rzecz podczas demontazu tasmy zauważyłem na niej tj na tej czesci ktora sie obraca dosc spory luz a wydaje mi sie powinien dosc sztywno sie trzymac - robic cos z tym czy tak moze byc?

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś rozbierać sterownik i przelutować gniazdo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności