Skocz do zawartości
atish

MFD/ przestal mi czytac wypalone plyty z mapami

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka miesięcy temu wgrałem sobie nowego softa, zrobilem unlocka i wlozylem plyte z mapą V7. Wszystko było dobrze, działało bez zarzutu ale do czasu. Po miesiącu zaczął dłużej czytać płytę DVD, później program nawigacyjny się włączał ale nie pokazywał mapy(samo czarne tło). Teraz w ogóle nie czyta żadnej wypalonej płyty z mapą, słychać tylko w napędzie jak laser przeskakuje, słychać takie stuki. Teraz ściągnąłem nową wersje V8 przy okazji nagrałem znów softa i zrobiłem unlocka ale znów jest to samo.

Wypalałem już gdzieś 20 DVD na różnych płytach ale głownie na Verbatimach, na różnych nośnikach, w różnych programach ale ciągle jest ten sam problem. Najdziwniejsze jest to, że mam oryginalną mapę V3, wkładam do nośnika, ładuje pliki i chodzi bez problemu.

 

Jeżeli miał ktoś podobny problem to proszę o pomoc, bo ja już straciłem wszystkie nerwy na to.

 

Nawigacja MFD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisales opowiadanie a to tylko slaby laser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem opowiadanie żeby ktoś konkretnie odpowiedział, bo jak nie napiszesz konkretnie to z postu czateria się robi.

 

Dzieki za odpowiedz, a wymiana lasera zajmuja sie osoby z car audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem temat i zamierzam się wziąść za czyszczenie lasera, ponieważ przestało czytać płytkę MFD2 DVD. Co zauważyłem na płytce powstał taki dziwny osad wkoło płyty, ma ktoś może pomysł co może być tego przyczyna.

Za wszelkie sugestie i porady z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo na tych nieoryginalnych plytach co mi teraz nie czyta. zostawia na nich jakies przetarcia.

Wczoraj czyscilem plyta czyszczaca i nic. W sobote zabieram sie za robieranie i dokladne czyszczenie soczewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw nic prostszego 15min z demontażem. Tylko ostrożnie z ramką.Jest dość delikatna.

 

---------- Post added at 15:53 ---------- Previous post was at 15:51 ----------

 

Przydałby się jakiś opisik jeszcze jak rozebrać mechanizm w MFD2 DVD żeby wyczyścić prowadzenia płytki.Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wyczyscilem i wszystko gra. moge sie cieszyc nowa mapa V8 :) cala operacja trwala moze 20min. Wyciagnalem tylko gorna pokrywe radia i patyczkiem doszedlem do soczewki. Nie takie trudne jak sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności