Skocz do zawartości
marcin9962

Oświetlenie wnętrza

Rekomendowane odpowiedzi

A jesli chodzi o te przy swiatlach to nic ich nie rusza .. czyli wogule wylaczyc ich tez nie moge.. zeby je wylaczyc to tak jak pisalem tylko wyjecie bezpiecznika

ale co dziwne po zamknieciu auta z pilota swiatla w srodku gasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. wyłącznik oświetlenia do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprawdze tylko ktory te dwa tylne czy ten kolo lusterka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 3-pozycyjny przy lampce kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem wyłącznik oświetlenia ten 3 pozycyjny i nie stety to nie to.. czeka mnie albo wizyta w servisie lub wymiana mod. konf. chociaz ten ostatni nie wykazuje w VCDS zadnych bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a jak go sprawdziłeś? Jak się zachowuje światło kiedy wyjmiesz z niego kostkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyjeciu wtyczki Swieci sie tyle oswietlenie nad pasażerami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przednie wtedy gaśnie? Dziwna sprawa. I tak sugerowałbym wymianę przełącznika, używki są za grosze a będziesz miał pewność zanim wydasz kasę na nowy moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowie ze jak wyciagne wtyczke z tego pod lusterkiem to swieci w ten czas ciagle tylne oswietlenie nad pasazerami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, piszę tutaj bo już wiadomo o co chodzi. Zepsułem wyłącznik oświetlenia wewnętrznego - zawsze dziwnie działał, ale teraz przestał reagować, niestety w pozycji włączony. gaśnie jak się zamknie auto, jak tylko jest otwarte to cały czas świeci. "Na chama" jak docisnę to się wyłącza...

Czy ktoś z Was ma możliwość sprawdzenia czy występuje jak część sam wyłącznik? I jak się to ustrojstwo rozbiera? - mam wersję z szyberdachem, mam nadzieje ze to nie razem całe...

może jakiś numer części? B6 12.2006 mod. 2007

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam stary temat, żeby nie robić bałaganu.

 

Chodzi mi o oświetlenie znajdujące się nad konsolą koło lusterka wstecznego. Są tam 3 żarówki (kierowcy, pasażera i środkowa podłużna - w niektórych wersjach jej nie ma). W jakim momencie świeci się środkowa żarówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna świecić się po otwarciu drzwi razem z tymi bocznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeśli włączysz światło głównym przełacznikiem to też się wszystko świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to jest żarówka? Rurkowa, ale jaki wymiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i tak musisz ją wyjąc do wymiany, jaki problem wyjąc i porównać sobie z tą do kupienia? :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zlozylem do kupy caly panel oswietleniowy (robilem przekladke, bo wysiadl przycisk trzypozycyjny) i cos mi nie gra. Ale nie chce jezdzic znowu z rozbebeszonym swiatlem albo tym bardziej 2 razy dobierac sie do plastikow, ktore juz i tak sa nadwrezone. Wole miec zarowle pod reka i wymienic w wolnej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, uwierz mi, że starałem się szukać, ale od pewnego czasu forumowa szukajka dziwnie się zachowuje.

Nie wytrzymałem i rano dobrałem się do żarówki: rurkowa 11x35 10W (przynajmniej tak opisał ją koleżka w sklepie). Niestety były tylko 5W (w trzech hurtowniach!) i taką włożyłem.

 

BTW, naprawiałem swój zepsuty panel. Kupiłem używany, praktycznie taki sam, poza tym, że nie było przewidzianego miejsca na środkową żarówkę. Przełożyłem ten plastik odblaskowy z mojego zepsutego, ale trzeba było dogiąć blaszki tak, by pasowała do nich żarówka (z tą blaszką co ją trzyma). Ktoś kiedyś już pisał, że są wersje oświetlenia bez środkowej żarówki. Dziwne to, bo jednak jest ona dosyć mocna i dużo daje światła. Dobrze, że przynajmniej producent przewidział te blaszki do dogięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bawiłem się ledami.

Miałem dwie do tablicy, niestety nie can bus i świeciły tyło parę sekund i gasły. Zmieniłem na te Canbusy i jest fajniutko, ale pomyślałem założę sobie te zwykłe do środka. Na pierwszy rzut światełko bagażnika. Głupi ja wiadome napięcie podane a ja się z wymianą bawię. No nic wyciągnąłem starą żaróweczkę i wsadzam ledy, niestety krótsza, myślę podegnę styki ... chyba zrobiłem zwarcie, led przestał świecić. Założyłem starą zwykłą i dalej nie świeci żadna w środku. Co padło? Bezpiecznik? Szukałem po łebkach po lewej stronie (kierowcy) ale te znalezione w jednym z postów na forum są ok.

Na tablicy normalnie pokazuję się otwarcie drzwi, samo oświetlenie nie działa. Jakieś rady? Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok załatwione, dzięki za pomoc :)

Przeszperałem wszystkie bezpieczniki po kolei i znalazłem jednego dziada spalonego. Wsio działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności