Skocz do zawartości
mcgregor88

[elektryka] dym zza kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. problem dotyczy passata b4 1.9TD. Od jakiegoś czasu zauważyłem dym, wydobywający się zza kierownicy (dosłownie jak się spojrzy to za samym kołem kierownicy, od góry). Pojawia się po przekręceniu stacyjki na 1 pozycję. Po odpaleniu auta mija 1-2 sekundy i dymu nie ma. Nie jest to za każdym razem, zdarza się od czasu do czasu. Dodam, że zauważyłem także przegrzany bezpiecznik od świec żarowych (taka blaszka na podszybiu). Jest odbarwiony, odgięty- wypalił się kawałek tej osłony plastikowej.

Po zdjęciu plastików w okolicy kierownicy nie zauważyłem nic podejrzanego, odłączyłem i podłączyłem przewody od manetek i od stacyjki, podłączyłem je z powrotem w nadziei, że coś zauważę, ale bez efektu. Kto ma pomysł, co z tym zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dobrze manetkom, u mnie robiła zwarcie manetka od wycieraczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostka stacyjki,wpisz do szukajki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manetka od wycieraczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie działo się dokładnie to samo!! działo się to tylko i wyłącznie przy dużych mrozach (czyt. przy zawilgoceniu styków), podejrzewam, że to właśnie manetki od wycieraczek. Czasem nie było dymu a przy dużym mrozie wycieraczki same włączały się na tryb czasowy. Po nagrzaniu się samochodu (prawdopodobnie wilgoć wyparowała) wycieraczki przestawały szorować po szybie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to była manetka wycieraczek. Jeździłem z tym ponad rok, aż w końcu zaczęło mi przepalać bezpiecznik od wycieraczek. Zdemontowałem, wyczyściłem manetkę tzw. IPĄ i dymku nie ma.

 

Przy okazji założyłem tempomat :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przyjrzę się dokładnie tym manetkom. Najlepiej byłoby pewnie zdjąć kierownicę, wyjąć manetki i je przeczyścić. Przez jakiś czas jeździłem nawet bez tych plastików przy kierownicy, ale jak na złość było wsio ok. A 2 dni temu poskładałem wszystko do kupy i się dymek pokazał. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi/odpowiedzi i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo, wcześniej raz na jakiś czas przy przekręcaniu kluczyka poleciał dymek, zdjąłem plastyk przy kierownicy i też kiedy przy okazji przeczyszczę jakimś preparatem do czyszczenia elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i właśnie miałem rozwinąć ten wątek,a tu rozwiązanie problemu jest. Dzięki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Musisz wszystko dokładnie rozebrac,wyczyscic blaszki z brudu i starego smaru,przetrzec dronym papierem sciernym i ponownie naniesc cienką warstwę smaru.pomoże na 100 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość powszechny problem.. Kiedyś u ojca w B3 to się działo.. U mnie dwa razy się to zdarzyło na około 1 sekundę ale wymieniałem pająk od kierunków... Widziałem kiedyś jeszcze to samo u znajomego w B4 z pierwszych lat produkcji. Raczej nie ma to nic wspólnego z zawilgoceniem, bo wszystkie przypadki działy się ostrym latem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę minęło czasu od ostatniego posta. Niedawno rozebrałem przełącznik zespolony, wyczyściłem dokładnie i nałożyłem smar teflonowy. Swoją drogą zastanawiam się, czy ten smar jest do tego celu odpowiedni...

Po pierwszym złożeniu poszło trochę dymku, ale teraz póki co jest spokój:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Swoją drogą zastanawiam się, czy ten smar jest do tego celu odpowiedni...

 

Nie, nie jest odpowiedni. Lepszy jest z dodatkiem miedzi albo zwykła wazelina techniczna.

 

Po pierwszym złożeniu poszło trochę dymku

 

Zwęglił się ten teflon właśnie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności