Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam proszę o odp lub skierowanie do odpowiedniego tematu ( nie mogę nic znaleźć ) . Zaczyna mi hałasować pompa wody i chciał bym się dowiedzieć czy jest szansa na wymianę samego łożyska ? ewentualnie jak wygląda wymiana w silniku 1z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam proszę o odp lub skierowanie do odpowiedniego tematu ( nie mogę nic znaleźć ) . Zaczyna mi hałasować pompa wody i chciał bym się dowiedzieć czy jest szansa na wymianę samego łożyska ? ewentualnie jak wygląda wymiana w silniku 1z

pompa do wymiany nie ma tam łożysk [ATTACH]53412[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestes w stanie wymienic łozyska.. ;) kup nowa pome wody.. SKF kosztuje około 150 zł;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jestes w stanie wymienic łozyska..

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem ruviele jakos tak za 62 po znizkach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co kombinować z pompą tylko kupować nową i zakładać. koszt nie taki duży, a będzie śmigać przez kilka ładnych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest szansa na wymianę samego łożyska ?

Tak jak koledzy piszą - nie ma szansy bo wirnik i flansza pod kółko jest zaprasowana na wałku. To nie Żuk czy Gazik - w nich pompa jest rozbieralna i wymienisz bez kłopotu łożyska i simmeringi :) Przecież lepiej sprzedać całą pompę i zarobić na niej niż umożliwić jej regenerację. Na szczęście nie jest droga.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam że nigdzie nie kupisz takiego łożyska, wałek-oś jest jednocześnie bieżnią wewnętrzną łożyska

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy od golfa 2 1.6 benz pasuje pompa wody do B3 1.8 ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pompa jest na rozrządzie to nie pasuje, jak na klinowym to pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozwala mi się właśnie kolejna pompa wody. Łapie luz na łożysku a potem wycieka płyn po osi pompy.

Pompa Optimal (nie było innej w sklepie) wytrzymała 80000km

Pompa SKF wytrzymała 10000km

Pompa Hepa wytrzymała 35000km

 

Koło wału nie giba się , po za tym miałem frezowane czoło wału więc tam jest ok.

Pompa na pasku razem z pompą wspomagania.

Te pompy robią teraz takie słabe, naciąg za duży czy szukać problemu gdzie indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciąg za duży. Następnym razem jak będziesz wymieniał to daj luźniej, jak zacznie oiszczeć pasek po jakimś czasie to delikatnie dociągniesz.

Zrobiłem swoim 230 tys. km i tylko raz pompę wymieniałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli delikatnie tylko ten pasek naciągnąć? Zawsze napinałem aby w najdłuższym miejscu dało się bez problemu pasek o 90 stopni dwoma palcami obrócić. Może po wymianie naciągnę tylko aby nie piszczał od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności