Skocz do zawartości
daro44

opony do passata b5

Rekomendowane odpowiedzi

Uniroyal RainExpert koła miałem i są godne polecenia :) Fakt są delikatnie głośne lecz coś za coś. Sprzedałem je w komplecie z poprzednim autem, ale teraz mam ponownie Passata i za nie długo mam zamiar kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sądzie o oponie Hankook Kinergy Eco K425 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Co sądzie o oponie Hankook Kinergy Eco K425 ?

 

Posiadałem takie nowe opony w subaru, są godne polecenia (w testach na 2009/2010) zajmowały czołowe pozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pewnie takie wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno mialem kupic felgi i opony "16", ale zastanawiam sie czy nie pozostac przy "15". Jakie opony sa bardzo dobre z tych 15 i nie drogie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się jak większość użytkowników :)

 

Słuchajcie kupiłem alufelgi 16 z oponami 225/60/R16 ale niestety są już do wyrzucenia.

 

Zastanawiam się teraz jaki rozmiar będzie odpowiedni, takich samych szukać ? Jedni szukają najmniejszych inny największych.

 

Tyle co usłyszałem od znajomych " Tylko Dunlop, Michelin i Dębica " odradzają mi tanie nie pewne opony.

 

Dodam, że posiadam Passata B5 Kombi 1998r.

 

Każdy inaczej twierdzi a chciałbym usłyszeć fachową radę by po prostu zrozumieć jakie są różnice i co się opłaca a co nie ma sensu :)

Edytowane przez Slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć! prawidłowy rozmiar 16'tek to 205/55!

Co do opon to myślę że najlepiej jak poczytasz artykuły o testach opon jest ich sporo w sieci i bedziesz wiedział co i jak.

moim zdaniem powinieneś sam sobie odpowiedzieć jaki styl jazdy preferujesz oraz na jaki komplet Cię stać!

Ja jeżdzę na Barum Bravuris2

pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kolego tak, że seria to 195/65/R15, jak zwiększysz średnicę to musisz obniżyć profil. Więc jeżeli dajesz R16 to profil 55, jak 17 to profil 45. Trzeba tylko pamiętać że ta liczba "65", "55", "45" wyraża procentową wysokość opony względem szerokości np. kapać 215/55/R16 będzie wyższy (większa średnica koła) niż 195/55/R16. To tak w skrócie. Jeżeli chodzi o opony, to ja trochę poczytałem internetów, kasy nie chce wywalić nie wiadomo ile ale na nalewkach też jeździł nie będę więc poluję na uniroyal rainexpert 3. Opony które spełniają wszystkie moje wymagania co do jakości, parametrów i ceny. Jak nie liczysz kasy to goodyear albo continental ale w takim rozmiarze trochę będą kosztować.

A tak apropos opon, czy ktoś na seryjną felgę zakładał 205? Bo tak sobie dumam czy zamiast 195 nie kupić 205 tylko mam wątpliwości jak się taki balon ułoży i czy na profilu 65 to nie będzie pływać, pewnie trzeba by wziąć 205/60/R15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego MMichał ja mam założone na 15" felgach oponki Barum Bravuris 2 205/60/15 i jak na razie nie narzekam. Jak dla mnie są ok. Dobrze trzymają się drogi zarówno mokrej jak i suchej. Można powe\iedzieć że wręcz przykleja się ta opona do nawierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest krajowy i wyjechał z salonu na 205/60R15. Na nasze "równe" drogi to idealny rozmiar a przy tym bardzo szanuje zawieszenie. Do tego dobra opona u mnie Michelin Pilot Sport i jest super zarówno na mokrym jak i na suchym. Jeszcze jedna uwaga zawieszenia wielowahaczowe powinny mieć założone opony z bieżnikiem asymetrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bedzie inny bieżnik to co sie stanie? Np jodełka (kierunkowa) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie poprawnie zamontowana opona to nie stanie się nic :D ja osobiście polecam hankook kinergy eco k425 - kupiłem takie nowe w tym roku o rozmiarze 205/55/r16 i zrobiłem póki co jakieś 2000 km ale stwierdzam oficjalnie że jak dla mnie rewelacja. Za komplet zapłaciłem ok. 880 pln, na allegro masz podobne ceny ale pewnie idzie gdzieś znaleźć troszkę taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie podepne sie pod temat. Co sądzicie o Firmie Nexen na lato. Może ma ktoś doświadczenia z tą firmą i modelami N fera 1, bądz N fera 4. Czy może Uniroyal rain 3 będzie lepszą opcją.Cenowo wychodzi podobnie.Zamierzam kupić rozm.225/40/18. Może ktoś coś Doradzi.Dzieki. Pozdrawiam.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając wybór powiedzmy zaokrąglając do 1k na opony, to pozostałbym przy wyborze ostatnio modnych Hankook kinergy eco k425 oraz Uniroyal rainexpert 3 które zbierają pozytywne opinie i właśnie one będą moim wyborem jako 16 na lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam, że odgrzewam ale bez sensu jest zakładać nowy wątek skoro problem podobny. Chciałem wymienić opony na zimowe. Mam 4 koła z Nokianami WR D3, tylko że niestety jedna w niewyjaśnionych okolicznościach została przebita na boku (czyli naprawa odpada) a druga jest strasznie zjechana (wina źle ustawionej zbieżności zeszłej zimy). Zastawiam się czy dokupić 2 sztuki WR D3 - bo wiem że jest już nowsza generacja WR D4, która podobno jest lepsza. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Ważne żeby na jednej osi były identyczne opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też ostatnio miałem podobny problem i szukałem informacji, znalazłem takie stwierdzenie:

Cytuj

w przypadku samochodów z napędem na jedną oś dopuszcza się montaż pary nowych opon ale z zaleceniem ich montażu na tylnej osi, w celu uniknięcia zjawiska nadsterowności

źródło: http://www.bfgoodrich.pl/pl/porady/Wszystko-o-oponach/Jak-zmieniac-opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż  szkoły są różne.. osobiście mając przedni napęd, zdecydowanie jednak wolałbym móc ruszyć, kierować i hamować, a z ewentualną lekką nadsterownością dam sobie radę wolę to od sytuacji, że nie mogę się zatrzymać, ruszyć lub skręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważając wszystkie za i przeciw zamówię jednak 4x WR D4 a tamte starsze pogonie na olxie... Lepiej nie ryzykować zwłaszcza że za 220 zł/szt moge miec i wyslka za free. Chyba dobra cena nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kolego chcesz je kupić? Cena dość dobra. A montaż też czy sam organizujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności