Skocz do zawartości
daro44

opony do passata b5

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, DJ M napisał:

A gdzie kolego chcesz je kupić? Cena dość dobra. A montaż też czy sam organizujesz?

Ogólnie to zagadałem do gościa przy okazji jednego wątku na Wykopie. Tak od słowa do słowa wyszło, że może dać mi lepszą cene o te pare zł na przysłowiowe piwo http://www.abmoto.pl/nokian-wr-d4-195-65-r15-91t-p73415

Montaż przy okazji wymiany oleju w Feuvercie - akurat mam niedaleko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czeka mnie też wymiana opon ale Nokian jest dla mnie za drogi :/ Dziecko mi sie urodzilo i cala kasa sie rozplywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem na allegro nowe NEXEN za 570 z przesylka 4szt 195/65 R15 i mogę polecić. Ciche i dobrze się trzymają drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o oponach bieżnikowych takich http://goldgum.pl/ ? Warto zainwestować pieniądze? Czy może kupić opony używane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie Nexena masz chociażby vredesteina snowtraca 5 (link), który przynajmniej jest wyższej klasy, a i w testach opon radzi sobie całkiem nieźle. Niektóre sklepy zaliczają markę vredestain do segmentu premium, inne ze względu na niższy okres gwarancji do klasy średniej. Z kolei Nexen to albo budżet albo średnia, w zależności od sprzedawcy no i tylko 2 lata gwarancji. 

Przy dobrych wiatrach można dostać w dobrej cenie pirelli snowcontrol 3 (link) którego jak dobrze pamiętam produkcja skończyła się w tym lub zeszłym roku i model zastąpiony został przez sotto zero serie III. W takiej sytuacji hurtownie żeby nie zostać ze starymi oponami, będą robiły wszystko żeby tylko pozbyć się ich z magazynu. Co wtedy robią? obniżają cenę, dzięki czemu z czasem można będzie dostać ją w cenie opon klasy średniej, o ile ktoś lubi pirelli, bo ja akurat niekoniecznie.

 

Od opon bieżnikowanych lepiej uciekać gdzie pieprz rośnie.

Edytowane przez b5fl2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.11.2017 o 22:50, b5fl2001 napisał:

W cenie Nexena masz chociażby vredesteina snowtraca 5

Od opon bieżnikowanych lepiej uciekać gdzie pieprz rośnie.

jak mi się skończą opony to na pewno wezmę te oponki pod uwagę a co do bieżnikowanych.... oglądaliście test miłośników 4 kółek? Prawie takie kupiłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHłopaki szybkie pytanie, Mam serie w B5 195/65 r 15  W planach załozenie R18 235/40 ET 44  . Od paska B6 Srednicowo wejdzie, zakup raczj przszlosciowy bo w planach gwint i obniżenie . ALe główne pytanie , czy szerokośc opony 235 przy tym profilu nie zwiekszy za bardzo spalania i jak z osiagami., Silnik 1.6 AHL Moca to nie grzeszy , ale na fabrycznym zestawie mi tam odpowiada.  Gdybym miał 1.8 z T , to bym nawet sie nie wahal :] a tak to..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przymuli go. Jeśli masz  możliwość wyboru opony to idz w 215/40

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet wolał bym 205 , ale na ten profil pod R 18 mały wybór gum. SŁuchja no ok, bo moge kupić bez opon , na taka felge podejdą węższe ? Czyli 205/215 max?

 

felga dokładnie 18 cali 8Jx18H2 ET44 nr.3C0601025

Edytowane przez mundy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jaka szerokość felgi,    ale ogólnie możesz wybierać z zakresie 205-225/40

każda będzie ok

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mundy1 napisał:

SŁuchja no ok, bo moge kupić bez opon , na taka felge podejdą węższe ? Czyli 205/215 max?

 

felga dokładnie 18 cali 8Jx18H2 ET44 nr.3C0601025

Podejdą zarówno 205 jak 215.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mundy1 tyle, że to terotetycznie tylko, bo opon 205 w zasadzie nie ma. 215/40r18 będzie OK, choć ja wybrałbym 225/40, bo jednak lepiej będą leżeć na feldze. Jeśli obawiasz się słabego motoru, to może zrezygnuj z 18 na rzecz 17 z oponami 205/50?

Edytowane przez jihad
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp., TO i tak wyjdzie w praniu jeśli sie zdecyduje :) Generalnie spalania jesli znacznie by wzrosło. SIlnik na seri mi normalnie z 55 km/.h normalnie przyspiesza na ostatnim biegu.  Pewnie przy oponie 115 szerokość bede bujał przy spokojnej od 65 taka różnica wiec chyba nie bedzie tak źle,

 

. Narazie i tak jeśli będę modyfikował zawieche, to na wiosnę.

Edytowane przez mundy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś w/w opony w passku b5 variant? Jakieś opinię mogę prosić? Interesują mnie felgi 15.

 

Chodzi mi o Michelin Energy Saver

Edytowane przez skrxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności