Skocz do zawartości
Buniek85

internet mobilny ktory wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

witam

potrzebuje internet mobilny do lapka dla rodzicow, na osiedlu gdzie rodzice mieszkaja jest mozliwosc dostepu tylko i wylacznie do internetu radiowego za 59 zl 512kb/s chodzi bardzo wolno kazda szybkosc powyzej tego bedzie rewelacja :P cos powyzej 1mb/s bedzie super wiadomo im szybciej tym lepiej dlatego mysle nad internetem mobilnym era,plus,orange,play, cyfrowy polsat. moze znajdzie sie ktos obeznany w tym temacie gdyz jest to dla mnie bardzo wazne,internet bedzie wykorzystywany do przegladania www, komunikatora gg oraz do rozmow video na skype raz kiedys cos bedzie sciagane ale to naprawde bardzo rzadko. prosze o pomoc

Edytowane przez Buniek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange i Erę raczej odradzam. Nie wiem jak wygląda teraz oferta Plusa, natomiast ja przez jakieś półtora roku korzystałem z Play i poza łączem ograniczonym do 1Mbps, nie miałem żadnych problemów a zasięg był bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam orange i ere, używałem nie dawno przez miesiąc playa.

Trochę podróżuje i play spisywał się najgorzej.

Orange i era porównywalnie, chociaż era miała czasami problemy z łączeniem i potrafiła się sama rozłączyć.

Z tych 3 polecam orange, ale nie wiem co wychodzi najkorzystniej jeżeli chodzi o koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam playa, używam go od ponad dwóch lat i jest ok, a dla pewności sprawdz czy jest zasięg w miejscowości w której ma być używany!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, sprawdź zasięg, ja mam iplusa, wczesniej miałem orange który odradzam. dla mnie plus ma najl. ofertę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam playa, używam go od ponad dwóch lat i jest ok, a dla pewności sprawdz czy jest zasięg w miejscowości w której ma być używany!!!

Mam zdanie zgoła odmienne, używam play też już ponad dwa lata(ok trzech) niby wszystko ok prędkość ściągania da się przeżyć, jedyne co bardzo mnie zawiodło to jakiś "limit szybkiej transmisji danych" internet mam niby limit 10gb (wcześniej miałem 5 i posunę się o stwierdzenie że większej różnicy nie było)który jakoś tydzień przed nowym transferem się kończy(w moim przypadku, czasem wcześniej czasem później) i wtedy internet ma zabójczą prędkość max 32kb/s czyli równie dobrze można sobie darować włączanie tego internetu ;) i jedyne do czego się wtedy nadaje to pisanie na np gg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat używam Playa po "przesiadce" z łącza stałego. Początki były tragiczne jeśli chodzi o przesył danych. Od pewnego czasu internet jakby przyspieszył i na podstawowe czynności typu przeglądanie stron i poczty, korzystanie ze Skypa, zasysanie niewielkich plików w zupełności wystarcza. Przed ewentualnym wybraniem tego operatora sprawdź zasięg. Plusem internetu mobilnego jest to, że pisząc teraz te zdanka siedzę sobie w ogrodzie i delektuję się ciepłym wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie chyba PLAY albo Orange jeśli chodzi o ofertę prepaid. Sam siedzę na Play na kartę i jest ok 4gb na 3mce za 50żł może być. Orange można znaleźć na alle drogo czasem rówież w korzystnej cenie - nie wiem jak później wychodzi korzystanie z nich. Ale jakiś czas temu można było miec 10GB za 30zł. Odnośnie Playa trzeba uważać na zasięg w wiekszych miastach jest ok ale już np. 10km od miasta może nie być wcale zasięgu:(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnogość ofert w dzisiejszych czasach nie ułatwia wyboru. Nie sugeruj się opiniami, że operator a jest super, operator b do dupy. To co u kogoś działa dobrze nie oznacza, że u Twoich rodziców też będzie. Żeby "nie wtopić":

 

1. Sprawdź zasięg i oferowaną przepustowość. Dla wygodnego korzystania operator powinien oferować 3G, HSDPA czy też CDMA. Weryfikacji możesz dokonać na stronie każdego operatora lub też empirycznie - podłączając starter za 5 pln i sprawdzając prędkość. Operatory oferują też oferty "na próbę" - po 7 czy 30 dniach można zrezygnować z usług.

 

2. Dopiero po sprawdzeniu prędkości zajmij się wyborem ofert. Jak wyżej napisałem wybór jest duży. Możesz wybierać wśród abonament vs. prepaid jak też 3G/HSDPA vs. CDMA.

 

Polecałbym prepaida plusa lub orange. Za doładowanie 100 pln otrzymuje się 6 GB do wykorzystania plus owe 100 pln doładowania. Jeśli odsprzedasz doładowanie znajomym czy na allegro (przelew - w orange działa, w plusie nie wiem jak teraz jest), internet będziesz miał za małe pieniądze.

 

porównanie ofert prepaid

Edytowane przez Yul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z cyfrowym polsatem uzywa to ktos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stardust

używałem orange. bez zastrzeżeń. na temat innych trudno mi się wypowiadać ponieważ nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja również odradzam ci ERĘ, bo tam często zrywa połączenie. Ale to też zależy od rodzaju procesora w laptopie podobno :fajny ORANGE w mniejszych miejscowościach chodzi bardzo kiepsko.

Najlepszy jest I-Plus. Największy i najlepszy zasięg. Mam już 3 lata i nie narzekam. Co do prędkosci, to na wioskach odbiera w EDGE - jeżeli nie ma dobrego nadajnika w okolicy i wtedy chodzi ciut wolniej. Za to w mieście, jak śmiga na HSDPA lub 3G, to spokojowo idzie. Modem masz do 7.2MB/s ale z reguły w mieście to mi to chodzi od 1.5 do 2.2 MB. Co do opłat to płacę 49 zeta za 6GB transferu, więc na cykl rozliczeniowy w zupełności styknie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z cyfrowym polsatem uzywa to ktos??
kolega(mieszka w mieście) miał przez okres próbny i podziękował powiedział ze gorszego g***na nie miał

ja polecam iplusa lub z play w zależności od rejonu gdzie mieszkasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z cyfrowym polsatem uzywa to ktos??
kolega(mieszka w mieście) miał przez okres próbny i podziękował powiedział ze gorszego g***na nie miał

 

Dokładnie cyfrowy polsat straszny szajs, wolny dodatkowo ten ich modem strasznie zamulał lapka kiedy modem był podłączony zamknięcie systemu trwało nawet 2 godziny bez modemu kilka sekund, inernet też strasznie wolno się rozłączał a transfer w tym czasie leciał. Także lepiej sobie odpuścić ten niby tani internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ludzi tyle zdan kolego musialbys sprawdzic jaka siec ma najlepszy zasieg w twojej okolicy nie kazda siec bedzie ci wszedzie dobrze dzialac

sama mialam ere, iplusa i orange , i w moim przypadku ten ostatni najbardziej sie sprawdzil

najlepiej jak bys sie doradzil osob/ znajomych mieszkajacych w okolicy i ich popytal co uzywaja i czy sa z tego zadowoleni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Play online place 49zl zasieg 3G predkosc zawsze kolo 1M.

Transfer 10GB 2 razy mi tylko braklo, takze moge polecic z czystym sumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi teraz mam takie pytanko czy iplusa i pley moge wziac na jakis czas na probe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak do 7 dni oddajesz bez zadnej kary placisz tylko za aktywacjie ale to groszowe sprawy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście mam i plusa i także mogłem go wziąść na próbę ,ale w okresie próbnym śmigał aż miło jak okres do zwrotu się zakończył i net został to nagle jak by mu ktoś 50 % mocy zabrał ,podono podkręcają w okresie proby taka lipka :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam non stop chodzi dobrze :D A jak transfer na dany cykl rozliczeniowy zużyłeś, to ci ograniczyli łącze :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności