Skocz do zawartości
Karrewagen

[b5] 1.9TDI AFN Jaki olej do skrzyni manualnej?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jaki olej polecacie do ręcznej skrzyni biegów do passacika? Czuję,że przydałaby się wymiana oleju. Ile oleju wchodzi do skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sae 75w 90

2.25 l

 

Dolej olej, nie wymieniaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Do tej skrzyni najlepiej GL4+ 75W-90, wchodzi do niej 2,25l. Najlepiej wymienić, skrzynia nie jest hermetycznie zamknięta więc wilgotne powietrze może przenikać do jej wnętrza, woda i olej to kiepskie połączenie, oraz dochodzi do tego normalne zużycie oleju. Polecam ten olej http://liquimoly.pl/features/katalog?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=229&category_id=27

Edytowane przez Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie "dziaduj" jak ja bo zalałem hipol 75w-90 i niestety porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary olej zawsze można zlać do butelki i tak też zrobię;) dużo tego oleju nie potrzeba, a może wspomoże 12letniej skrzyni:) a na 100% nie zaszkodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nada się też Castrol TAF-X 75W90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie hipol. Co najniżej ELF, polecam jednak Castrole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ciężka zmiana biegów przy niskich temperaturach może skutkować małą ilością oleju lub olejem do wymiany? Przy 6 stopniach bardzo ciężko wchodzą mi biegi jak już samochód przejedzie z 1km biegi wchodzą normalnie. 1.9 TDI 115km 5biegowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam identyczne pytanie jak poprzednik ;) Z tą różnicą, że mechanik dolewał mi dużo oleju (w sklepie dali mi olej do skrzyni automatycznej bo podobno taki idzie tam - mam B5 AFN 110KM) bo padł mi simering w skrzyni przy przegubie wewnętrznym. Pozdrawiam

Edytowane przez Lastk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ciężka zmiana biegów przy niskich temperaturach może skutkować małą ilością oleju lub olejem do wymiany? Przy 6 stopniach bardzo ciężko wchodzą mi biegi jak już samochód przejedzie z 1km biegi wchodzą normalnie. 1.9 TDI 115km 5biegowy

 

 

mam podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/threads/4396-Jaki-olej-do-skrzyni-bieg%C3%B3w-i-tylnego-mostu/page2

 

pod koniec tematu Lenin wypisał co lac do skrzyni ale najlepiej Castrol Syntrans Transaxle 75w90

mi weszło idealnie 2 l

kupiłem 2.5 wiec jeszcze zostało na zaś :)

 

Suchy a sprawdzałeś stan oleju moze za mało???

ps do spuszczenia oleju we wlasnym zakresie potrzeba specjalny klucz torx z otworem

http://allegro.pl/klucz-m16-do-korka-oleju-skrzyni-biegow-vw-audi-i4011456080.html

Edytowane przez tasior69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może głupio zabrzmi ale nie orientuje się gdzie szukać korka wlewowego i spustowego ? chciałbym właśnie skontrolować stan oleju i ewentualnie wymienić- skrzynia manual

 

kluczyk potrzebny poszukam -powinienem mieć tylko nie wiem czy z dziurką :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba wejść pod auto i zlokalizować skrzynię biegów, w/w otworów nie sposób nie znalezć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
torx z otworem

klucz spline M16 tak dla sprostowania - korek spustowy

imbus 17 - korek wlewowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podobnie

 

ten problem dotyczy również mojego passka, poziom oleju i marka oleju nic nie zmienia bo mam 75w90 castrola i nic to nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z tym olejem ...warto zainwestować w wymianę czy nie ma sensu?:) U mnie jak i u kolegów z rana czuć że biegi lekko chaczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zmienic. Na pewno nie zaszkodzi, a pomoc moze.

Edytowane przez szymin89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do mojego passacika 1.8 adr bez turbo 125KM, tez ten olej gl4+ 75w90 do skrzyni manualnej bedzie dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności