Skocz do zawartości
Taperson

Klima-puszcza bąki:) dziwna usterka

Rekomendowane odpowiedzi

stanąłem na światłach parę razy to od razu zaczęła warkotać i wyłączyłem na wszelki

 

Przeczytaj to co na mailu jest konieczne aby zrozumieć jakie zjawiska zachodzą, jak jedziesz dmucha i chłodzi skraplacz więc jest ok jak stoisz i wentylatory nie pracują skraplacz nie skapla układ się przegrzewa a presostat nie wyłącza kompresora mimo wysokiego ciśnienia. Masz padnięte dwa elementy wymiana kompresora była niepotrzebna.

 

edit

 

im zimniej tym czynnik łatwiej sie skrapla poczytaj to co ci wysłałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ze to wywalanie "nadciśnienia" nie występuje każdorazowo po włączeniu klimy, tak samo jak ta głośna praca,

częściej i bardziej intensywnie dzieje sie to jak jet wysoka temp na zewnątrz lub stanę w korku. bo np wczoraj zrobiłem jakieś 150km i klima chodziła cały czas było oki

Bo jak jedziesz to powietrze chłodzi skraplacz. Tak jakby wiatrak działał. Jak staniesz to się przegrzewa.

patrząc do strony silnika sa:

wentylatory

chłodnica -normalna

chłodnica -klimy

to jak te wentylatory maja robić "cos" chłodnicy klimy??

 

p.s. nie znam sie i b.proszę mnie to tu i zaraz wytłumaczyć

Wiesz w ogóle w którą stronę płynie powietrze przez chłodnicę podczas pracy wiatraka? Wnioskuję, że nie wiesz bo nie zadawał byś takich pytań. Otóż wiatrak nie dmucha powietrzem przez chłodnicę na zewnątrz auta, tylko zaciąga powietrze przez chłodnicę do wnętrza komory silnikowej.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Przemek. Kiedy byłem nabijać klimę, gość od razu sprawdzał mi ciśnienia po zimnej i gorącej stronie. Widać było wyraźnie że kiedy załączy się wentylator, to ciśnienie po gorącej stronie spadało.

Z resztą założę się, że zauważyłeś że podczas jazdy w trasie klima chłodzi lepiej, niż w korku/postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi ciśnienia po zimnej i gorącej stronie.

 

Zimne - ssanie - +/- 2bar

Gorące -wysoki +/- 14 bar

 

masz wszystko w tym, co ci wysłałem aby pojąć jak działa klima trzeba zrozumieć zjawiska sprężania i rozprężania cieczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz wszystko w tym, co ci wysłałem aby pojąć jak działa klima trzeba zrozumieć zjawiska sprężania i rozprężania cieczy

dokładnie!! przejrzałem wstepnie i juz duzo mi to rozjaśniło.

 

Wiesz w ogóle w którą stronę płynie powietrze przez chłodnicę podczas pracy wiatraka?

a no wiem tylko nie wiem czemu nie połączyłem tego w całość i z stąd było moje zdziwienie a dodatkowo materiały od JACU6X6 pomogły.

 

Wiec pierwsze co to wymienię czujnik płynu i sprawdzę potem ewentualnie kolejno pójdą do wymiany presostat i inne.

a muszę sie spieszyć bo auto musze sprzedać:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od presostatu czujnik zostaw włącza się wiec jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznij od presostatu

 

a czy to występuje pod innymi inteligentnymi nazwami w sklepach?? bo w intercars nie moge tego namierzyc:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik ciśnienia klimatyzacji - presostat wpisz w allegro i masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy to występuje pod innymi inteligentnymi nazwami w sklepach?? bo w intercars nie moge tego namierzyc:/
wyłącznik klimatyzacji termowylacznik.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyłącznik klimatyzacji termowylacznik.th.jpg

 

Nie o tym mowa, nie wprowadzaj w błąd kolegi

 

---------- Post added at 22:50 ---------- Previous post was at 22:47 ----------

 

valeo 509672

357 959 139 B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie o tym mowa, nie wprowadzaj w błąd kolegi

ubiegłeś mnie

bo właśnie mi to nie pasowało żadną miarą

 

a już znalazłem temat nówka sztuka

http://www.euro-klima.pl/SklepTowarDetale.aspx?TOWAR_ID=17 za 70zł

mój wygląda dokładnie tak tylko ze jest niebieski. tam sa podane nr - trochę inne. jutro sobie zadzwonię i zobaczę ile mi krzykną za wymianę czyli za spuszczenie i napełnienie znowu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie będize konieczne, u mnie co prawda presostat jest przykręcony do osuszacza, ale w jego gwincie jest kulka, która działa jak wentyl rowerowy także gaz nie sp...la :)

 

---------- Post added at 23:44 ---------- Previous post was at 23:43 ----------

 

jak patrzę na te fotki od Ciebie to chyba będzie podobnie, bo jest w środku bolec który wpycha kulkę do środka (widać na 2 zdjęciu)

 

---------- Post added at 23:45 ---------- Previous post was at 23:44 ----------

 

Ale zaraz, w passacie kostka jest 4x1, nie 2x2 więc ten chyba nie podejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest na rurce, ale jak by bylo tak jak mówisz to bym sam wymienił tylko żeby miał pewność ze mi w pysk nic nie wystrzeli:P

 

a co do kostki to muszę sie przyjrzeć bo z mojego to w ogule wychodzą 4 przewody i dopiero w kostkę ida a nie tak jak tu ze kostka w presostat wpinana jest

 

http://moto.allegro.pl/vw-passat-b3-i1598395508.html

dokladnie tak jak na 4 fotce w tej aukcji

Edytowane przez Taperson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również się podepnę, bo temat jest podobny. A mianowicie gdzieś spierdzielił mi pasek klinowy, napędzający drugi wiatrak. Ten z napędem elektrycznym załącza się i pracuje prawidłowo. Czy może to mieć jakiś większy wpływ na pracę klimatyzacji? Czy jeden wiatrak może nie dać rady w cieplejsze dni?? Dodam że podczas zimy pojawiły się drobne wycieki na łączeniach węży ze sprężarka, oraz przy zaworze rozprężnym. Czy oringi mogą być do wymiany?

Passat B4, silnik 1z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mianowicie gdzieś spierdzielił mi pasek klinowy,

Pewności nie mam ale szukaj takiego między CONTITECH-2PJ800 a CONTITECH-2PJ860

Czy jeden wiatrak może nie dać rady w cieplejsze dni??

Ciężko stwierdzić....

podczas zimy pojawiły się drobne wycieki na łączeniach węży ze sprężarka, oraz przy zaworze rozprężnym

Jeśli są to tłustawe ślady to raczej freon zaczyna dawać dyla.

Czy oringi mogą być do wymiany?

Jeśli jest możliwość dokręcenia delikatnie przewodów to spróbowałbym dokręcić , ale przy najbliższej wizycie w celu nabicia klimy oringi wstawiłbym nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co widze to twoje autko jest z 92 roku, a w tym roku jeszcze wychodziły układy klimatyzacij na R12.Już w serwisach klimatyzacij nie maja tego czynnika bo jest wycofany z obiegu.Bez przerobienia układu na nowy czynnik (R-134A)możesz nieć takie historie jak piszesz.

Edytowane przez darko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego z tego co widze to twoje autko jest z 92 roku, a w tym roku jeszcze wychodziły układy klimatyzacij na R12.Już w serwisach klimatyzacij nie maja tego czynnika bo jest wycofany z obiegu.Bez przerobienia układu na nowy czynnik (R-134A)możesz nieć takie historie jak piszesz.

 

a to do mnie czy do "bba"??

 

jeśli chodzi o moja klime to na razie nie miałem czasu wymienić nic 9znalazle, nowe presostaty po 120zl w auto klima na szyszkowej w wawie) i może i lepiej,

bo od ostatniego dotykania i macania presostartu i czujnika temp w chłodnicy klima działa prawie normalnie tzn załączają sie duuzo wcześniej wentylatory i kompresor sie włącza i wyłącza. czyżby "cud" czy może brak kontaktów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W presostacie pod gumką odrywają się kabelki sam już u siebie dwa razy lutowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności