Skocz do zawartości
Robcyk

Opony Uniroyal Rainexpert

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do kolegów czy opona Uniroyal Rainexpert deszczowa posiada rant chroniacy felge przed uszkodzeniem ? nigdzie nie jest napisane czy ten model taki bajer posiada z góry dzięki za info kolegów którzy smigaja na tych oponach :):) pytam z ciekawości bo moje stare Conti maja ten rant ale nowe juz ich niemaja conti sport contact 2 schodzi na psy :dupablada mile widziane fotki :):)Pozdrawiam

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W rozmiarach 195/65/15 i 185/60/14 rantu nie ma ... w niskoprofilowych nie wiem bo nie kupowalem :dobrze

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rozmiarze 195/50/15 też nie ma, a szkoda

 

Co do opon z rantem ochronnym to polecam Barumy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

205/55/16 rantu niet :(

 

Robcyk, o jaki rozmiar opony chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Barumy

 

A ja Toyo mają rant ochronny i identyczny prawie bieżnik bo może to rzutuje u kolegi też na zakup ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie uniroyal to o ile wiem jest tania marka continentala właśnie, więc jak continental nie ma kołnierzy to uniroyal tym bardziej. Pytanie tylko czy przy rozmiarze 205/55 ten kołnierz jest aż tak istotny... Moim zdaniem nie na tyle żeby dyskwalifikował świetną oponę którą jest continental sportcontact. Jakiekolwiek porównywanie tego z barumem czy czymś podobnym jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie tylko czy przy rozmiarze 205/55 ten kołnierz jest aż tak istotny... Moim zdaniem nie na tyle żeby dyskwalifikował świetną oponę którą jest continental sportcontact
niepowiedzialem że conti jest złą oponą jeżdze na nich 4rok i jestem bardzo zadowolony są bardzo ciche pewnie trzymając się drogi no może na mokrym troche mają kłopoty ale niejest tragicznie ale miałem pecha i złapałem gwożdzia powietrze uchodziło powoli w prawym tylnym kole myślałem że coś wleciało w opone i dudni ale jechałem kilka km jeszcze i dzieki temu że na starej conti był ten rant ochronny uratował mnie od prostowania i naprawiania felgi aluminiowej myśle ze to jest duży plus tego rantu zapłaciłem tylko za nowa opone a nie za naprawe felgi dalej twiedzisz że jest on zbędny?

Czyli rainexpert niema rantu ochronnego dzięki za sprawdzenie koledzy:):)

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vredestein Ultrac w rozmiarze 205/55/16 i tam tez jest ochrona rantów-tylko nie wiem, czy ta opona jeszcze w produkcji jest, bo jakoś nowych na Allegro nie widać... No i na mokrym jest bez porównania z Continentalem... Nigdy wcześniej nie miałem lepszych opon na mokre, niż powyższy Vredestein-może warto pomyśleć o tej gumie, jeśli jeszcze można gdzieś zakupić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak ludzie w serwisach oponiarskich to matoły firma continental produkuje opony z rantem ochronnym i bez rantu musi byc tylko oznaczenie FR na końcu czyli w moim przypadku 205/55/16V FR ech matoły i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie opony, fakt są nie symetryczne. Sam nie wiem jak to odprowadzanie wody działa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie ale 18 ciche i nie slizgaja sie, warte polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to odprowadzanie wody nie jest przypadkiem bajerem producenta, bo szczerze mówiąc mam taką obawę. Znajomy posiada te oponki i nie narzeka, fakt że nie są symetryczne ale też w tej cenie póki co dobrze się sprawdzają Osobiście wolałbym dołożyć te 150 zł do Toyo lub Nokianów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie bedziesz mial tej samej przyczepnosci na mokrej drodze, ja wczesniej mialem chinczyki i teraz widze ogromna roznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o ten konkretny model Uniroyal w porównaniu do Nokianów czy chńczyków? Bo jeżeli to opcja nr 2 to wiadomo, że w ogóle nie wchodzi w grę bo nawet nie ma do czego porównywać bo to zupełnie inne klasy i półki cenowe, a cena też o czymś świadczy, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RainSport 3 jest oponą z asymetryczym bieżnikiem ze zoptymalizowanym przepływem wody, a nie oponą kierunkową!

 

footprint_uv-onlineData.jpg

 

void2_en-onlineData.jpg

 

Opony super w deszczu, natomiast na suchym są miękkie, bardziej polecałbym do komfortu niż sportu, w stosunku jakość cena są ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ktoś jest niezłym górnikiem że odkopał taki temat, ale chętnie pomogę bo mam kolegę wulkanizatora. Opony asymetryczne podobnie jak symetryczne i kierunkowe mają swoje wady i zalety. Zarówno wady i zalety się równoważą, więc powiem tylko na co zwrócić uwagę. Na takich oponach zapewne znajdzie się napis "INSIDE" oraz "OUTSIDE". Należy jedynie pamiętać żeby ten pierwszy znalazł się po wewnętrznej stronie samochodu czyli niewidocznej dla oka i wszystko będzie OK. Zwrócić uwagę należy też przede wszystkim na wiek opon czy nie pamiętają czasami XX wieku. Pełne kompendium wiedzy na temat roku produkcji znalazłem tutaj, myślę że lektura warta przeczytania bo gościu chyba w całości wyczerpał temat.

 

Przypomniała mi się historia jak do kolegi wpadł wkur..ony klient że mu sprzedał same prawe opony bo po założeniu po prawej i lewej tronie widać co innego. No i że gościu chce zwrotu kasy albo wymiany dwóch prawych na dwie lewe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przypomniała mi się historia jak do kolegi wpadł wkur..ony klient że mu sprzedał same prawe opony bo po założeniu po prawej i lewej tronie widać co innego. No i że gościu chce zwrotu kasy albo wymiany dwóch prawych na dwie lewe :D

 

Urzekła mnie twoja historia....

Fakt jest, że Rainsporty 3 świetnie się spisują na mokrej nawierzchni. Ciekawe jest tylko, że opony zimowe tego producenta już tak dobrze nie dają sobie rady, Uniroyal MS Plus 77 to całkowicie inna technologia i inny pomysł. A jak patrzę na aktualną pogodę za oknem to raczej dobre odprowadzanie wody niż zachowanie na śniegu byłoby mi potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności