Skocz do zawartości
bartas204

Rozwalone przewody od klimatyzacji na garbie- obniżone autko :)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Więc wczoraj przejazdem po dolnym śląsku , pierwszy raz mi się zdarzyło, że nie zauważyłem garba na drodze i wleciałem na niego z prędkością 40km/h. Miska olejowa cała, lecz od razu pss pęknięte (dwa?) przewody z przodu aluminiowe i cały freon poszedł w atmosferę. Teraz moje pytania:

-Całe przewody od góry do sprężarki wymienić ? kosztują 150zł za sztukę , lecz ja chyba nie potrzebuję całego odcinka od miejsca napełniania do sprężarki ?

-czy mógłby ktoś np. z allegro podać mi linka tego małego odcinka który zniszczyłem i który mam zamówić, strasznie dużo tego, a nie chcę złego zamówić.

-jakiś opis jak to wymienić , co rozkręcić ? bo albo słabo szukam, albo nie ma podobnego tematu. Dodaje fotki jak to wygląda od spodu. Pierwszy przewód na pewno pęknięty ,a drugi nie mam pewności. Pozdrawiam Bartek

43b73301eb117584m.jpg0414f7b881c9b2a8m.jpg4985e3d118348874m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze wykrecic te przewody i dac do spawania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze wykrecic te przewody i dac do spawania ??

 

Zastanów sie jeszcze raz...

Przed kupnem sprawdz tez czy sa szczelne bo trafialy sie takie ktore nie byly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sasiad w tym samym miejscu ostatnio rozwalil jeden przewod pojechal do zakladu rozcieli mu ten przewod w pol nalozyli przewod gumowy i skrecili opaskami,nabili klime i sprawdzone na szczelnosc chodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odswieze. Mam przewody do klimy z osuszaczem ale problem pojawił się przy próbie odkrecenia starych przewodów z auta. Konkretnie nie mogę odkrecic ich przy chłodnicy. Dostęp mam dobry bo cały pas przedni mam zdjęty razem z chlodnicami

Ma ktoś dobry sposób aby odkrecic te Stare przewody? Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co ja bym zrobil to uderzal mlotkiem w nakretke a po przeciwnej stronie przykladajac wiekszy mlotek

poprostu zmniejszyc naprezenia trzeba

 

jak to nie pomoze to niestety ukreci sie srubunek w chlodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie pomoze to niestety ukreci sie srubunek w chlodnicy

 

Kolego ale ja mam ten problem z paskiem b5 i tam te przewody łącza się z aluminiowymi rurkami które są skontrowane na klucz 24. A gdybym spróbował naciąć te nakrętki na starych przewodach tak żeby nie uszkodzić gwintu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz naciac delikatnie

zawsze to jakas metoda na odkrecenie :brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy że aluminium dobrze odkręca gdy polejemy je mocnym alkoholem lub coca-colą.

 

Informacje zasłyszane, nie testowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuję waszymi sposobami i dam znać co i jak :) Dzięki koledzy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało się dzięki zamrazaczowi który wykrusza aluminium :) oczywiście klucz 24 rurchak i imadelko :)

20160603_125246.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z odkręceniem osuszacza.

Delikatnie dremelem naciąłem nakrętkę i udało się wszystko rozłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz dorob sobie dluzsze weze i inczej poprowadz je

bo inaczej na nowo upier...sz:hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to p[oprzedni właściciel roz... oczywiscie nie szczedzac tez miski olejowej która jest już zmontowana i autko odpalone, pompa wspomagania wymieniona ale dalej wspomaganie waali w ciula . Podejrzewam maglownice ponieważ na zimnym jako tako działa a potem przy parkowaniu zachowuje sie jak maluch tyle ze z silnikiem z przodu.... :/ Poleci ktos dobry zakład w regeneracji przekładni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

 

Wracam od mechanika, bylam na nabiciu klimy. Niestety nic z tego nie wyszlo, bo okazalo sie, ze 2 weze idace od sprezarki sa dziurawe - prawdopodobnie na jakiejs dziurze przytarlam. Mechanik polecil zakupic weze, uzywane, bo nowych ani zamiennikow nie ma (a jesli juz to w mega cenach). Obawia sie, ze moze byc problem z odkreceniem starych i ze stanem gwintow... yhhh

Wymiane oszacowano na ok. 150zl.

 

Co do wezy, nie za bardzo wiem jak sie do tego zabrac, nie mam numerow czesci (doswiadczenie juz pokazalo, ze bez numerow latwo zamowic zle). Numery podobno raczej juz nie beda widoczne w moim aucie bo to aluminium.

 

Mozecie cos poradzic, podpowiedziec?

 

Dzieki i pozdrawiam.

Patrycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności