Skocz do zawartości
wladek1181

Nawigacja w Nokia C6 jaki program do nawigacji??

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zasięgnąć porady, ale może od początku. Wczoraj dostałem od Playa na urodziny telefon Nokia C6. Telefon ma wgrane mapy OVI, i szczerze i ile telefon jest całkiem fajny to działanie tej pseudo nawigacji pozostawia wiele do życzenia. I tu moje pytanie czy do tego ustrojstwa ktoś może próbował instalować jakiś program do nawigacji???? Wczoraj pół wieczoru próbowałem zarzucić Navigo i nici. Co będzie na tym telefonie chodzić - jeśli cokolwiek:dupablada. Może jest tu jakiś bystry umysł który mi coś podpowie. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować sobie Garmina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj sobie SygicMobile 10. nie działa najgorzej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź na necie jaki system ma Twój telefon. Jest to Nokia więc pewnie Symbian. Potem zobacz jakie nawigacje działają na Symbianie. Prawdopodobnie najlepsze to będzie Garmin i TomTom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne, rzeczywiście ta Nokia chodzi na Symbianie, trochę dziwne że nie mogłem wrzucić Navigo bo niby ta wersja miała chodzić na komórce ale trudno się mówi. A czy będzie miał jakiś wpływ odłączony internet w telefonie na te nawigacje o których pisaliście? Pytam bo zaraz po włączeniu telefonu zauważyłem że skubaniec samoczynnie się łączył z internetem i sciągał sobie jakieś aktualizacje, naciągnął mnie za cały dzień na prawie dychę i przez BOK poprosiłem żeby mi internet odcięli na stałe. Gdzies kiedys słyszałem że właśnie jakaś Nokia gościowi nastukała przez aktualizacje rachunek na prawie tysiaka, chyba w Orange to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Nokia Ovi poczytaj tutaj:

http://www.nokia-e52.pl/viewtopic.php?f=78&t=295

Co prawda powyższy link dotyczy Nokii E52 ale ogólnie procedura wgrywania map i konfiguracji jest taka sama.

Na Symbiana mogę jeszcze polecić nawigacje Garmina i Sygic Mobile.

Garmin całkiem ładnie prowadzi ale za to obsługa, wprowadzanie trasy troche przekombinowane. Sygic z kolei prosty w obsłudze ale trzeba go kontrolowac bo potrafi poprowadzić "swoimi ścieżkami" :zeco

Zainstaluj, przetestuj i wybierzesz co Ci będzie bardziej odpowiadało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat ustawiasz w menu pozycjonowania. Jak odpowiednio skonfigurujesz to Nokia Maps nie ciągnie danych po GPRS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom tom w nokii c6 nie pojdzie bankowo;) Ostatnim telefonem na którym działał tomtom była nokia n95 8gb a na n96 juz nie działał. Na dotykowych również.

 

Sygic mobile ma super mape ale tak jak ktoś napisał czasami potrafi poprowadzić jak jej się podoba. Garmin no działa ale nie korzystam z niego.

Swoja drogą najlepszą nawigacją z jakiej miałem kiedykolwiek korzystać był tomtom.. może mapy stare ale za to prowadzenie bezbłędne i perfekcyjne... Nawet cały RNS510 z mapą v7.1 sie kryje.. automapa również..

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z waszą pomocą wszedłem na stronę Nokii i po rejestracji za free otrzymałem zaktualizowaną w lutym tego roku wersję nawigacji Nokia. Szczerze powiem że jestem bardzo zadowolony mapy są bardzo dokładne nawigacja prowadzi bardzo płynnie. Bardzo fajnie są punkty określone z foto-radarami, i miejscami gdzie zazwyczaj stoją miski, dodatkowo bardzo fajne jest rozwiązanie punktów rozrywka, galerie handlowe itp. Poziom w/g mnie równy Auto Mapie.

A tutaj moze się komuś przyda strona Nokii skąd pobierałem mapy i aktualizacje:

 

http://www.ovi.com/services/

 

http://www.comms.ovi.com/m/p/ovi/suite/index_en_uk.html

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności