Skocz do zawartości
rm888

Blokująca się stacyjka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Od paru dni mam problem z włożeniem kluczyka do stacyjki tzn. kluczyk wchodzi jakieś 3cm i dalej opór, po kilkunastu próbach w końcu wchodzi normalnie odpalam i działa. Mam wrażenie jakby coś tam blokowało czasem.

Wygląda mi to na uszkodzenie mechaniczne stacyjki/czytnika klucza ??

Jakieś pomysły co to może być, ewentualnie wie ktoś jak się dobrać do tej stacyjki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przeczyscić stacyjkę, np. WD40, może być jakiś paproch. Przyjrzyj się też kluczykowi, czy nie nosi jakiejś skazy. Jak masz drugi, to sprawdź, czy z nim też dzieje się podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo. kluczyk wchodził z oporem w stacyjkę. czyszczenie nie pomogło. kupiłem uzywana na 100 zł i 20 minut wymiany. śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem, popsikałem silikonem i na razie działa zobaczymy na jak długo.

Jak się dobrać do tej stacyjki gdybym musiał wymienić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie iwiem jak w pasku ale w innych autach sciagalem oslone dolna potem kluczyk do stacujki i z dolu wkladasz cos cienkiego bolec stubokret cienki w otwor i ruszasz kluczykiem i wtedy stacyjka wychodzi jeszcze tylko odlaczyc kabelek od imo i tyle nic trodnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popsikałem silikonem

Nie zalecał bym silikonu, niektóre jego rodzaje działają zdradliwie na styki instalacji elektrycznej, już lepiej WD40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod temat,

mam taki problem ze stacyjką:

odpalam samochód normalnie , ale po tym moge bez problemu wyjąć kluczyk ( jest luźny tak jakby nic go nie trzymało), a silnik nadal działa. Gdy włożę go z powrotem wcisnę żeby zgasić to silnik gaśnie, ale czasami nie moge zamknąć samochodu ( swieci sie licznik ) samochód nie reaguje na zamykanie z pilota. Musze z powrotem wcisnąć kluczyk w satacyjke i wyjąć. Czy któś się spotkał z taką usterką? Dodam tylko, że problem nie wystepuje cały czas tylko czasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stacyjka do wymiany....

nie mozesz zamknac auta poniewaz stacyjka "widzi "go jak by tam byl.....

wymien stacyjke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stacyjka do wymiany....

nie mozesz zamknac auta poniewaz stacyjka "widzi "go jak by tam byl.....

wymien stacyjke...

 

droga taka stacyjka? wymieniać samemu, czy oddać w ręce fachowca? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
droga taka stacyjka? wymieniać samemu, czy oddać w ręce fachowca? ;)

 

nie wiem ile w polsce w anlgii okolo 50-60 funtow,czy wymieniac samemu???...nie wiem jak jestes zdolny:jasne

ale ogolnie to nie jest trudne..

pamietaj

najpierw zciagasz zaslepke stacyjki to co widzisz na wierzchu ( napis START/STOP) wkladajac maly srubokret plaski ,po lewej jak i po prawej stronie sa takie malutkie zawleczki z czuciem odblokowujesz i wyciagasz zaslepke ,i widzisz juz cala stacyjke , na dole jest wkret na torx odkrecasz i dalej to juz chyba dasz sobie rade.......:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,od piatku mam problem ze stacyjką.Zawsze wszystko było ok,nalgle przy próbie wyjęcia kluczyka coś jakby pękło wewnątrz niej.Od tamtej pory po zapłonie i uruchomieniu silnika kluczyk nie wraca na normalną pozycję,trzeba go lekko "cofnąć"reką.Przy gaszeniu kluczyk bardzo lekko,luzno się obraca ale z duzym oporem wychodzi ze stacyjki.

Do tego przestała działać blokada kierownicy,radio które gasło wraz z wyjęciem kluczyka teraz gra nadal i przestała migać ta dioda przy ryglu w drzwiach kierowcy.

W związku z tym co radzicie,padła stacyjka(wkładka),czy to raczej wina samej kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informacje czy przy wymianie stacyjki trzeba ją zakodować do kluczyka czy nie? Czy jest gdzieś instrukcja jak ją zdemontować? Mam awarię tego typu ,że po wyjęciu kluczyka czasami auto dalej chodzi ,albo ciężko wchodzi ,blokuje sie w stacyjce.Proszę o pomoc.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak Passat 2012 1.6 TDI B7 Kombi. Zrobilo sie dzisiaj tak na drodze na zjezdzie z autostrady. Start stop  mam. Zatrzymale sie na swiatlahc. Auto zgaslo normalnie. Przy probie startu nie ruszyl, pokazalo sie sproboj recznie. Przy probie ponownej zgaslo wszystko na dashboardzie. POtem probowal jeszcze kilka razy i po wlozeniu kluczyka do stacyjki pokazuje sie na moment pomaranczowa kierownica kliknie jakby blokada kierownicy i gasnie, zadnych inncuh lampek na tablicy rozdzielczej. Mam siatla, mam kierunkowskazy, klakson. Otwieram i zamykam samochod. Musieli mnei sciagnac bo blokowalem srodkowy pas i autostrade wiec kieszen juz wysuszylo dobrze,. Dodam ze jest elektroniczny chamulec i sa zablokowane kola. Musieli lawete sciagnac co auoto podniosla. Teraz pytanie czy sadzicie ze moze to byc stacyjka? W domu sprobowalem drugi klucxz dokladnie to samo. Jezeli tak ma ktos nr seryjny stacyjki do takiego auta zeby zamowic dobra. Dziekuje za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności