Skocz do zawartości
Gość cakahu

brak ogrzewania po zmianie nagrzwenicy.

Rekomendowane odpowiedzi

A kolega pyta na pewno o B3/B4?? Bo widzę w podpisie, że kolega ma B5..:P proponowałbym zapytać w odpowiednim dziale, na pewno ktoś pomoże..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można coś zrobić z nagrzewnicą bez wymiany jej,jesli działa ogrzewanie ale z nawiewu wydobywa sie ciepłe powietrze wraz z płynem chłodniczym,które powoduje że szyby są tłuste i zaparowane na maxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można coś zrobić z nagrzewnicą bez wymiany jej,jesli działa ogrzewanie ale z nawiewu wydobywa sie ciepłe powietrze wraz z płynem chłodniczym,które powoduje że szyby są tłuste i zaparowane na maxa?
Bez wymiany to np. to; http://allegro.pl/k2-radiator-stop-leak-uszczelniacz-chlodniclodz-i1351228413.html

 

-stosowałem w dwóch autach B3 i golf III do wycieków z chłodnicy oraz z obudowy-trójnika termostatu , żadnych skutów ubocznych nic się nie pozapychało jak to niektórzy straszą , po dolaniu oba auta użytkowane jeszcze przez około 3-lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz węże, dop i odp, jeśli oba ciepłe to źle ją podłączyłeś i powietrze spie rdala wszędzie tylko nie przez nagrzewnice, jesli jeden ciepły to wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rado1982

a czy ta gąbka ma zatykać te dziurki w klapce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gąbka ma na celu kierowanie strumienia powietrza, więc jak dziurki będą nie zatkane to powietrze będzie leciało gdzie chciało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzia na brak dobrego ogrzewania i bulgotaniem z nagrzewnicy jest wymiana uszczelki pod glowica. Pomogla. Dodatkowe dolegliwosci swiadczace o tym: duze cisnienie w wezach, ubywajacy ze zbiorniczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedzia na brak dobrego ogrzewania i bulgotaniem z nagrzewnicy jest wymiana uszczelki pod glowica. Pomogla. Dodatkowe dolegliwosci swiadczace o tym: duze cisnienie w wezach, ubywajacy ze zbiorniczkach.

tak i ktoś to teraz przeczyta i pierwszą rzeczą jaką zrobi to wymieni uszczelkę... poza tym zanim coś opublikujesz na forum to przeczytaj zanim wyślesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolek

Masz na przewodzie gumowym ktury idzie z chłodnicy gurą czujnik taka kostka jak tak to ją wymień koszt 30zł ja miałem to samo wymieniłem nie potrzebnie pompe wodną i termostat,a co do odpowietrzania to zalej do pełna odpal jak się włączy wentylator zgaś odczekaj chwilę i zrób to ponownie,jeśli ubędzie płynu to dolej,i ogrzewanie w czasie odpowitrzania na maxa:mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktury
gurą

:wmorde

 

Masz na przewodzie gumowym ktury idzie z chłodnicy gurą czujnik taka kostka jak tak to ją wymień koszt 30zł ja miałem to samo wymieniłem nie potrzebnie pompe wodną i termostat,

komu odpowiadasz?? mi?? ja nie mam żadnego problemu... :P

 

 

,a co do odpowietrzania to zalej do pełna odpal jak się włączy wentylator zgaś odczekaj chwilę i zrób to ponownie,jeśli ubędzie płynu to dolej,

nie ma potrzeby odczekiwać i jeszcze raz włączać samochodu.

 

 

,i ogrzewanie w czasie odpowitrzania na maxa

w jakim celu?? żeby dłużej się nagrzewał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passaty sie same odpowietrzaja :) B3

 

nie zawsze... w moim np jak nie miałem ogrzewania w nagrzewnicy musiałem zdjąć przewód zasilający i upuscić "bąbla" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

też mam problem z ogrzewaniem. Przy czym termostat mam sprawny bo trzyma mi temperature 90 stopni. Rurki doprowazające ciepło do nagrzewnicy są ciepłe. Dodatkowo mam płyn dolany do chłodnicy ale mi świeci sie kontrolka płynu w chłodnicy. Mam problem z cięgnami aczkolwiek ręcznie przesunołem cięgno pod tapicerką tak żeby grzało ciepłym powietrzem cały czas. Nagrzewnica była zmieniania przed wielkimi mrozami wiec trudno mi stwierdzić czy wtedy grzało czy nie bo nie korzystałem.

Edytowane przez jarpolak
dodanie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jakim stanie masz klapki sterujące nawiewami?? zmieniałeś nagrzewnicę to powinieneś wiedzieć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czytalem wasze posty i mam podobny problem mam bardzo slabe ogrzewanie nie smierdzi plynem ani nie ma tlustego osadu na nagrzewnicy wiec mysle ze jest ok. problem jest taki ze temperatura silnika to jest max 75 stopni czy stoje w korku czy jade maksymalnie jest 75 termostat jest wymieniony nowy i dalej to samo

 

---------- Dodano o 10:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:58 ----------

 

znaczy nie ma osadu na szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
termostat jest wymieniony nowy

a jakiej firmy termostat założyłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam jakis zwykly ale teraz odpalilem samochod chodzil z pol godziny i weze od nagrzewnicy powinny byc gorace a sa letnie i weze od chlodnicy tez sa letnie pprzez poz godziny temperatura max 70 stoponi czy to moze byc termostat???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup Wahlera nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ogrzewania. W moim pasacie ogrzewanie dobrze w pewnym momencie podczas jazdy bez pokręcania jakim kolwiek pokrętłem przestało działać,termostat nowy ogrzewanie odpowitrzone a leci zimne powiwtrze, silnik 1,8 benzyna bez klimy,proszę o pomoc dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy linka od klapy ciepłego powietrza nie spadła (opis na forum znajdziesz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności