Skocz do zawartości
brzydal

szarpanie przy ruszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że już było sporo podobnych postów ale w każdym były jakieś różnice w porównaniu do mojego przypadku.

Przy ruszaniu mam coś takiego jakby silnik chciał zgasnąć ale nie gaśnie z takim lekkim szarpaniem, coś jak przy boksowaniu kół na piachu. Co ważne problem ten nie występuje za każdym razem, nawet rzadziej występuje niż nie występuje, do tego jeżdżę już tak od prawie roku i nic się nie pogorszyło. Może jeszcze będzie jakąś wskazówką to że jeżeli pojawi się to już przy pierwszym ruszaniu po dłuższym postoju to będzie przy każdym ruszaniu do zakończenia jazdy i analogicznie jeżeli nie pojawi się za pierwszym razem to do końca jazdy będzie ok. Sprzęgło raczej wykluczam dlatego że jak już napisałem problem nie występuje za każdym razem, nie "bierze" za wysoko lub za nisko, nie jest za twarde lub za miękkie, przy przełączaniu biegów i przyspieszaniu powyżej jedynki nie ma żadnych problemów. Przy ruszaniu na wstecznym też się zdarza.

Edytowane przez brzydal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś nie tak z poduszkami silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

na obecną chwilę sam też obstawiam że poduszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To łatwo sprawdzić, dwie osoby potrzebne. Jedna próbuje ruszyć na wciśniętym hamulcu, a druga patrzy czy silnik nie wykonuje ruchu w komorze silnika. Jeżeli widać wyraźne przestawianie się silnika to poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a nie potrzeba do tego trzech nóg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być poducha, ale także może być sprzegło. Zacznij sprawdzenie od poduchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie potrzeba do tego trzech nóg?

 

jeżeli do ruszenia autem potrzebujesz wciskać pedał gazu to rzeczywiście potrzeba Ci trzeciej nogi :) Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o naprężenie napędu, co można zrobić bez używania pedału gazu.

 

No a tak poza tym, to ręczny jest zamiennikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi szarpało przy ruszaniu z powodu źle ułożonego łożyska po wymianie sprzęgła ale tylko szarpało i nie muliło silnika tak jak wspomniałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz przewod gumowy od filtra powietrza do kolektora moze byc dziura mialem taki przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nastawnik? Albo kończące się sprzęgło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli sprzęgło jest hydrauliczne to może to być zapowietrzony wysprzęglik, lub kończą się uszczelki w wyżej wymienionym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie huczy na jedynce jak ruszam ze swiatel albo ostro depne.Wymieniłem dzisiaj łącznik bo myślałem że to on ale dalej huczy.Pojawiły się też drgania przy wyższych obrotach.Czy to mogą być poduszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to mogą być poduszki?

podejrzewam że to zły dział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.U mnie huczy na jedynce jak ruszam ze swiatel albo ostro depne.Wymieniłem dzisiaj łącznik bo myślałem że to on ale dalej huczy.Pojawiły się też drgania przy wyższych obrotach.Czy to mogą być poduszki?
może przeguby wew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeguby są nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zostają poduchy lub coś ze sprzęgłem/skrzynią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności