Skocz do zawartości
Temex

klimatyzacja passat b3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa schematy,prawdopodobnie do '92 i powyżej '92.

Do Twojej instalacji wg. mnie pasuje ta wersja powyżej '92 i zatem kabel czarno-żółty idzie do pinu Q2 w skrzynce i na czujnik na podszybiu.

W załązniku masz oba schematy, ten z polska nazwą to 10 strona PDfa, a z angielską 8 strona,

VW_PASSAT_35i_(B3)_1988-1993_UKLAD_ELEKTRYCZNY.pdf

passat B3-91.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Twojej instalacji wg. mnie pasuje ta wersja powyżej '92 i zatem kabel czarno-żółty idzie do pinu Q2 w skrzynce i na czujnik na podszybiu.

 

Te schematy są tak rozbudowane że aż strach :)

Skoro mówisz że w Q2 to musiałbym się wpiąć w będący tam przewód?

A może puki nie zgłębię tematu podłącze go (czarno-żółty) pod stacyjkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te schematy są tak rozbudowane że aż strach

To fakt,a jeszcze gorzej jak nie ma sie pewnosci czy aby pasuje schemat do kabelków które sie ma, jeśli na tym pinie Q2 jest napięcie to stawiałbym że nie po stacyjce tylko bezpośrednio z aku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli na tym pinie Q2 jest napięcie to stawiałbym że nie po stacyjce tylko bezpośrednio z aku....

I tu się mylisz :P

Napięcie pojawia się po zapłonie, bdyby było jak piszesz dmuchawa pracowałaby nawet po zgaszeniu silnika.

Jak mam się wpiąć w ten przewód-rozciąć izolację i wlutować sterowanie przekaźnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mam się wpiąć w ten przewód-rozciąć izolację

Zawsze mogę sie mylić...sprawdź dobrze czy nie ma gdzieś wolnej kostki na wyjściu z Q2...które wg. mnie jest zasilaniem z bezpiecznika nr 6...ciekawi mnie jeszcze co to za przekażnik (blaszany) nad skrzynka przekaźników jak i ten zielony bezpiecznik obok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze mogę sie mylić...sprawdź dobrze czy nie ma gdzieś wolnej kostki na wyjściu z Q2...które wg. mnie jest zasilaniem z bezpiecznika nr 6

Kostki nie ma dlatego pytałem jak się wpiąć. Jutro wyciągnę bezp nr 6 i zobaczę czy po zapłonie jest napięcie.

 

ciekawi mnie jeszcze co to za przekażnik (blaszany) nad skrzynka przekaźników jak i ten zielony bezpiecznik obok....

Prąd idzie z aku na ten bezpiecznik po czym do zielonej kostki:)

Przekaźnik obiecuję rozszyfrować jutro

...wiem tyle ze jest sterowany z komory silnika.

Edytowane przez Alex360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, założyłem manualną klimatyzację do swojego passata, wszystko jest podpięte, układ jest szczelny i działa (chłodzi) po podpięciu na krótko pod akumulator. Jedna niestety nie ma napięcia w czarnym kablu we wtyczce, która wchodzi do panelu sterowania, więc nie mam ani dmuchawy, ani nie działają przyciski od klimy. Założyłem przekaźnik nr 13 w pierwszym gnieździe, ale to również nie pomogło. Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie leży przyczyna? I czy w moim aucie (1.8 75KM) da się do komputera wpiąć tę wtyczkę, która odpowiada za utrzymanie odpowiednich obrotów po włączeniu klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno czarny? Nie widzę takiego koloru na schemacie...

 

I czy w moim aucie (1.8 75KM) da się do komputera wpiąć tę wtyczkę, która odpowiada za utrzymanie odpowiednich obrotów po włączeniu klimy?

Jaki masz ECU i ile ma pinów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno czarny, tam ma byc napięcie na pokrętło do dmuchawy. A prawdę mówiąc jeśli chodzi o ECU to nie wiem, bo to znajomy mi tą klime zakładał i ja sam nigdy komputera nie oglądałem. A przy moim silniku nie było tylko jednego typu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na pewno czarny to musi być to plus po stacyjce. Przeglądnij okolice skrzynki bezpieczników, dokładniej z tyłu, wszystkie wtyczki. Coś musiał nie podłączyć skoro nie ma napięcia.

Jeśli chodzi o ecu to nie wiem czy w tym silniku był jeden typ. Gdybyś mi podał przynajmniej ile masz pinów, to bym Ci sprawdził czy masz gdzie się podpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie dostać do ECU zeby sprawdzic liczbę pinow? Znajomy twierdzi ze sprawdził kilka razy i na pewno wszystko jest podpięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągasz klemę, podnosisz plastikową osłonę na podszybiu i widzisz ECU. Odpinasz wtyczkę i liczysz piny.

 

To że znajomy twierdzi, nie znaczy że podłączył. Sprawdź to i bezpieczniki czy są ok. Każdy może się pomylić i coś przypadkiem przeoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel czarny poprzez wtyczkę zmienia się na czarno - czerwony i biegnie do wtyczki Q pin 2 w skrzynce bezpieczników.

ECU 35-pinowe -> przewód zielony do pinu 3, przewód niebieski do pinu 4 we wtyczce ECU

ECU 45-pinowe -> przewód zielony do pinu 35, przewód niebieski do pinu 33 we wtyczce ECU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.jpgimage.jpgimage.jpg

image.jpgMam taka naklejkę na ECU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do ECU nie powinna iść ta mała niebieska wtyczka? Ja ją mam zaraz koło czujnika temp zewnętrznej, ale do niej idzie tylko jeden przewód, chyba czerwony. A gdzie znaleźć ten zielony i niebieski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taka naklejkę na ECU

Nie chodzi o naklejkę, tylko o liczbę przewodów we wtyczce.

 

 

A do ECU nie powinna iść ta mała niebieska wtyczka? Ja ją mam zaraz koło czujnika temp zewnętrznej, ale do niej idzie tylko jeden przewód, chyba czerwony.

Nie.

 

 

A gdzie znaleźć ten zielony i niebieski?

Za skrzynką bezpieczników. Prawdopodobnie będziesz tam miał tylko wtyczkę a resztę połączenia trzeba będzie dorobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi! W takim razie do czego idzie na mała niebieska wtyczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś do czego jest ta mała niebieska wtyczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojej klimy brakuje mi części od podciśnienia do regulaci obiegu wew/zew. Ostatnio dorwałem na allegro zbiornik podciśnienia w nadkole(tą taką gruszkę) z numerem 357820601. Wiem że potrzebuję też elektrozawór podciśnienia do tego, na innym forum podali mi taki z numerem 437906283A, niby jest od Audi A6 ale mówią że pasuje. Ja na allegro znalazłem jednak taki od b3, z numerem 191906283A. Trochę inaczej wyglądają, ale to chyba to samo?

 

Czy coś jeszcze z układu podciśnienia będzie ciężko dostać? Z tego co widzę po schemacie to prócz dwóch powyższych brakuje mi tylko węży, króćców i zaworu zwrotnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności