Skocz do zawartości
fusse

Chip Tuning w Tune-Up Maj 2011 zapisy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to i Ja się piszę maxim12345 Passat B5 ..97r 1.9TDI AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy/ kolezanki... korekta po mojej robocie jest i tak tania bo wiem co zmienilem i gdzie wiec nie ma problemu.

Korekta po zmianach mechanicznych na sofcie innego dobrego tunera tez nie jest problemem.

Niestety jak ktos przyjedzie na sofcie od niewiadomo jakiego kowala co pozmienial +20% gdzie tylko mogl to generalnie taki soft moze sobie w ... wsadzic.

I tak musze zdobyc org, i na orginale zrobic po mojemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
korekta po mojej robocie jest i tak tania
jakieś konkrety?

 

no i kurcze dlaczego dzieje się tak, że spalanie wzrasta aż do takiego stopnia?? bo że wzrosnąć musi to oczywiste, ale wydaje mi się, że jednak trochę za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i kurcze dlaczego dzieje się tak, że spalanie wzrasta aż do takiego stopnia?? bo że wzrosnąć musi to oczywiste, ale wydaje mi się, że jednak trochę za dużo.

 

Nie wiem o co chodzi z tym spalaniem...

 

Mi w pasku na pompie 10mm wtryskach 216 i programie spalanie zostało na podobnym poziomie. W audi AJM na pompkach po programie spalanie wzrosło o max 1l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxim dopisany, zaprszam kolejnych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luke a ile on Ci pali? I ile wzroslo po chipsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po programie robionym przez Patryka w Compsporcie przy "normalnej" jeździe jest prawie to co było przed softem, ale jak ktoś mnie podpuści to górnej granicy nie ma. No, ale ja decydując się na nowy sofcik byłem tego świadomy.

Silnik to AVB + suszarka AWX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luke a ile on Ci pali? I ile wzroslo po chipsie?

Robert, na autostradzie w Niemczech, przy spokojnej jeździe na tempomacie, przy mało zapakowanym aucie, powiedziałbym ze dwie osoby i 3 torby. 6,75-6,9l/100

na początku myślałem, że to moja wina bo mam za ciężką nogę itd, ale specjalnie jechałem żeby się upewnić czy to moja wina czy coś jest na rzeczy, i sam widzisz jakie są wyniki.

 

---------- Post added at 14:41 ---------- Previous post was at 14:39 ----------

 

No, ale ja decydując się na nowy sofcik byłem tego świadomy.
ja tez bylem świadomy, że może spalanie wzrosnąć, nie ma nic za darmo, ale co za dużo to nie zdrowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to spalanie które podałeś jest w normie , ja myślałem że wyskoczysz z 8l/100 lub więcej , zapomnij że Ci spali poniżej 6l/100 chyba że będziesz jechał 100km/h to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem to spalanie które podałeś jest w normie , ja myślałem że wyskoczysz z 8l/100 lub więcej , zapomnij że Ci spali poniżej 6l/100 chyba że będziesz jechał 100km/h to tak

 

Mój Ojciec ostatnio przejechał całą Polskę Audi AJM po zmianie turbo i sofcie i normalna jazda spokojna do 120km/h i spalanie nie całe 5 litrów.. :P Co dla mnie nie realne do zrealizowania.. ale widać, zależy wszystko również od stylu jazdy ja tak spokojnie nie umiem jeździć ale bez obaw, że po programie będzie dużo większe spalanie .. Róbcie śmiało programy będziecie zadowoleni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luke AWX ma skrzynie 5 bieg...na autostradzie nie bedzie tak ekonomiczny jak auta ze skrzynia 6 bieg..

Pozatym to spalanie realne czy z FISa? Bo po chipsie FIS moze troche przeklamywac...

Tak czy siak i tak jest w normie...no chyba ze bo autobahnach latasz 90-110km/h to wtedy za duzo...

Moj pasat AVF na tiptroniku na autostradzie w PL przy 170km/h sredniej pokazywal kolo 8-9l...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luke AWX ma skrzynie 5 bieg...na autostradzie nie bedzie tak ekonomiczny jak auta ze skrzynia 6 bieg..

Pozatym to spalanie realne czy z FISa? Bo po chipsie FIS moze troche przeklamywac...

Tak czy siak i tak jest w normie...no chyba ze bo autobahnach latasz 90-110km/h to wtedy za duzo...

Moj pasat AVF na tiptroniku na autostradzie w PL przy 170km/h sredniej pokazywal kolo 8-9l...

tak jak mowiłem wcześniej, predkość to 120km/h na tempomacie!

spalanie to realne, za każdym razem, od zawsze leje do pelna tylko i sprawdzam

o skrzyni mowić nie musisz, bo to wiem.

Tak czy siak i tak jest w normie...
Robert, ja Cie proszę, nie mów czegoś czego nie jesteś pewny. a zwiekszone spalanie, o około 2l/100km to dużo, i nie ma co się oszukiwać.
Moj pasat AVF na tiptroniku na autostradzie w PL przy 170km/h sredniej pokazywal kolo 8-9l...
nie mowie tu o autostradach w Polsce, tylko o drogach w DE.

Rozumiem po Twojej wypowiedzi:

Tak czy siak i tak jest w normie.
że na korektę jechać nie ma co, bo i tak "jest w normie".

 

Nie zamierzałem zrobić Tobie na złość, czy złej reklamy Twoich usług. Wiadomą rzeczą jest, że każde auto jest inne, i należy do każdego podejść indywidualnie.

Życzę wszystkim zadowolenia z większej ilości "kucy"

 

Dla mnie temat zakończony - wiem już co mam robić.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luke - Nie cisnieniuj sie tak :) . Nigdzie nie napisales ze jedziesz na tempomacie 120km/h tylko uzyles sformuowania "spokojna jazda" . Dla mnie spokojna jazda po autobahnach to 150-170km/h.... a 120km/h to zamulanie :D

Skoro pali 2l wiecej i nie jest to zwiazane ze zmiana ogumienia to mozna domniemywac ze rzeczywiscie chips mial wplyw. Ale wiem o ile sie podnosi dawki w tych rejestrach obr (pewnie przy 120km/h masz kolo 2500obr) a ile sie podnosi u gory.

I o ile moge sie zgodzic ze po chipsie spalanie wzrasta jak krecisz go pod czerwone pole (bo tam seryjne dawki sa mocno kastrowane) to wlasnie przy "emeryckiej" jezdzie spalanie zazwyczaj spada ....

Na moje sprawdz czy nie miales np wymienianego rozrzadu jakos przy okazji chipsa. Ustawienie walka w PD ma spory wplyw na moc i posrednio na spalanie.

Moze liczyles poprzednio spalanie na innych oponach?

Jesli wszystko powyzsze wyeliminujesz zajedz na wgranie org i zobaczymy wtedy. Jak bedzie znaczaca roznica to bedziemy myslec co dalej...bo prawde powiedziawszy nie widze podstaw robienia korekty bez powrotu do org i sprawdzeniu spalania teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie nie napisales ze jedziesz na tempomacie 120km/h tylko uzyles sformuowania "spokojna jazda"
ok, moje przeoczenie - przepraszam ;)
pewnie przy 120km/h masz kolo 2500obr
przy predkosci 120 na godzine, jest okolo 2,2 (mozliwe ze nawet nie cale, delikatnie przed kreseczka)
przy "emeryckiej" jezdzie spalanie zazwyczaj spada ....
dziekuje za uznanie ;) chodzilo mi bardziej o sprawdzenie tego, na jakim poziomie jest spalanie w stosunku do spalania przed programem
Na moje sprawdz czy nie miales np wymienianego rozrzadu jakos przy okazji chipsa.
rozrzad był wymieniany przed programem (przed wizyta u Ciebie)
Moze liczyles poprzednio spalanie na innych oponach?
niestety nie
Jesli wszystko powyzsze wyeliminujesz zajedz na wgranie org i zobaczymy wtedy. Jak bedzie znaczaca roznica to bedziemy myslec co dalej...bo prawde powiedziawszy nie widze podstaw robienia korekty bez powrotu do org i sprawdzeniu spalania teraz.
żeby to było takie proste to już dawno bym był u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AWX ma skrzynie 5 bieg...na autostradzie nie bedzie tak ekonomiczny jak auta ze skrzynia 6 bieg..
a ja mam 6 biegowy i niestety spalanie podobne jak LUKE, przed programem na zbiorniku zalanym pod korek robiłam ok.1000km, teraz na tak samo zalanym zbiorniku jak zrobie 750km to już jestem szczęśliwa. Styl jazdy: może trochę chętniej wciskam pedał przyśpieszenia, ale bez przesady. Dziwi mnie też, że zimą spalanie spada, a latem drastycznie rośnie, a po włączeniu klimy to już masakra.

 

P.S. Program robiony w czerwcu w Tune-Up ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie też, że zimą spalanie spada, a latem drastycznie rośnie, a po włączeniu klimy to już masakra

 

No to czujniki temp do sprawdzenia bo akurat to powinno byc odwrotnie.

Czesto leci tam czujnik temp plynu ktory nie wywala bledu na desce. Warto sprawdzic jakie temp widzi zima na nierozgrzanym silniku a jakie latem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spalanie wzrasta jeszcze bardziej jak poleci czujnik temp paliwa, tj. zawyża a tez nie wywala błędu. No ale wsio w normie oczywiście na zimnym silniku temperatury zgadzają się z otoczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiągnelismy liczbe 10 osob. zapraszam zainteresowanych do zapisow u Roberta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość octavianII

jestem chętny - OC2 1,9 TDI BXE DSG Gdynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , i jak tam sie sprawy mają ?? czy jest juz wystarczjąca ilość chetnych ?? Kiedy bedzie mozna sie umawiać konkretnie ??? pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności