Skocz do zawartości
rosiek

Program do analizy, edycji i przeróbki oprogramowania licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja Demo tez bardzo przydatna ,można za jej pomocą przeanalizować wsad,sprawdzić które komórki(w miarę jego możliwości)co oznaczają bez wgrywania wsadu do licznika

Jeśli można jakieś uwagi to załączam fotkę i tam gdzie podkreślone powinno być raczej (chyba) distance a nie jak obecnie day,s

bo jak mniemam chodzi tu o ustawienie limitu kilometrów do wymiany który to jet stały(15) i nie można go zmienić przez adaptację tylko po przez edycje wsadu.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: uchen.JPG Wyświetleń: 8 Rozmiar: 109.6 KB ID: 83435

 

I jeszcze jedna rzecz .Norton (NAV) podczas uruchamiania widzi program jako virus i usuwa go.

Wiem że pewnie ktoś napisze: antyvira można wyłączyć,jasne tylko że jak ktoś ma płacić za program to chyba raczej powinien być tak napisany aby NAV nie rozpoznawał w nim działań virusa i nie usuwał go,chyba że widzi tylko tak wersje demo.

 

 

Zgadza się powinno być milage. mój błąd, już poprawiam. Co do antywirusa to nie wiem bo ja nie używam żadnego, ale skanowałem online kasperskim i nie widzi nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do antywirusa to nie wiem bo ja nie używam żadnego, ale skanowałem online kasperskim i nie widzi nic.

Zgadza sie ,podczas skanu skompresowanego pliku NAV tez nie widzi nic i podaje że archiwum jest czyste ,problem zaczyna sie gdy rozpakowuje plik,wtedy norton go usuwa do kwarantanny,jesli go przywrócę i wykluczę ze skanowania mogę uruchomić plik i załadować wsad.

Odczytuje bez problemu,ale jesli chcę cos zmienić w zakładce Adaptacja np. język lub zmienić jakąś wyświetlaną wartość w którymś z pól ,antywirus zaraz usuwa program.Pozostaje całkowite wyłączenie antywirusa.

A swoja droga to bardzo dobry(pomocny) ten Uchen,z jego pomocą udało mi sie przerobic wsad tak aby licznik miał takie samo WSC jak pozostałe moduły a nie same zera,które to nie mogłem zmienic np przy przekodowywaniu zegarów (nie przyjmowało wsc ustawionego w programach vag i vcds nie wiedzieć czemu,udało sie to zmienić edytując komórki zawierające te dane w wsadzie licznika)Po przerobieniu wsad mogłem sobie podejrzeć w programie:ok

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkop ,ale dlaczego darmowy program nie odczytuje zawartości moich zegarów 3B0920849A ?

Odczyt vageeprom reader,Vag k+can, Vagtacho.

Generalnie wszystko zmieniam "ręcznie" ,ale chciałem sprawdzić program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry za odkop ,ale dlaczego darmowy program nie odczytuje zawartości moich zegarów 3B0920849A ?

Odczyt vageeprom reader,Vag k+can, Vagtacho.

Generalnie wszystko zmieniam "ręcznie" ,ale chciałem sprawdzić program.

z tego co mi wiadomo ta wersja nie czyta wsadów liczników z końcówka 8 i 9 liczniki z tymi końcówkami otwierałem z programie Uchen (gdzies zanalazłem go na forum pod nazwą diagnozowanie wsadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam klona vcds-a, czy mogę za pomocą tego przewodu odpalić wersję demo Uchen'a? Nie uszkodzi się kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem co chcesz osiagnac. z tego co mi wiadomo to uchen jest programem do obrobki wsadow a nie do ich zczytywania. nawet jesli by czytal to tym kabelkiem bys tego nie zrobil....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję tylko zczytać pin immo żeby zakodować kluczyk. Pytam, bo nie wiem czy muszę kupić kabelek vagtacho. Nie chciałbym uwalić kabelka który posiadam (vcds) przez to.

Edytowane przez pigas1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuję tylko zczytać pin immo żeby zakodować kluczyk. Pytam, bo nie wiem czy muszę kupić kabelek vagtacho. Nie chciałbym uwalić kabelka który posiadam (vcds) przez to.

Przecież w pierwszym poście jest napisane,że musisz posiadać wsad licznika,więc musisz mieć kabel i program (np:VAG Tacho)do odczytania i wgrania wsadu,uchen służy tylko do jego analizy,edycji i przeróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec mam taki wielki problem iz zgubilem jedyny kluczyk od auta, wiec kupilem cala stacyjke z wkladkami oraz komplet kluczykow czyli dwa plus plastik z kodem... moje pytanie jes takie czy pomozecie mi krok po kroku opisac jak to zrobic aby bylo jak najlepij czy wgrac pin z kluczy do kompa czy zaprogramowac kluczyki ..... mam kabel do vag can commander full 1.4 :nerwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, a to na pewno Twoje auto? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe, a to na pewno Twoje auto?

dobre pytanie szczegolnie ze dociecie klucza pod zamek to wcale nie takie wielkie wyzwanie.

jak nie masz o tym pojecia kolego to lepiej zadzwon po fachowca. szczerze mowie.

a za pisanie tego samego w kilku tematach (trzech dokladnie) to na dzien dobry bana powieniens dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu potrzebuje pomocy i po to jestesmy my aby sobie pomagac ciekawe jak ty chudy lisie zaczynales ? wiec dociecie tu gdzie mieszkam koszt 200zl a stacyjke plus komplet kluczy i wkladka do klamki 100zl mnie kosztowala mam wag com commandera i kabel wiec pomyslalem ze uda mi sie z wasza pomoca cos osiagnag....POMOŻECIE?

 

---------- Dodano o 11:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:23 ----------

 

hehe, a to na pewno Twoje auto? :D[/QUO

tak moje i zaluje tego powiem szczerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieskie czy zielone podswietlenie?

ja zaczynalem tak ze przeczytalem temat nt kodowania kluczy od poczatku do konca. pozniej 2 dni mi zajelo zeby uruchomic soft i kupe nerwow jak kodowalem pierwszy kluczyk. po Twojej wypowiedzi widac ze nic nie przeczytales tylko od razu napisales posta. przeczytaj - wykaz inicjatywe to na pewno ktos pomoze.

jak przeczytasz temat nt kodowanie kluczy ze ZROZUMIENIEM to powinienes sobie poradzic. nikt nie poda Ci recepty jak to zrobic krok po kroku - musisz zalapac podstawy jakiekolwiek. to nie jest wymiana filtra paliwa albo oleju. to jest elektronika i trzeba wiedziec co sie robi zeby w razie czego wiedziec jak sie z tego wykaraskac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd można pobrać ten program do analizy wsadu? Jest on jeszcze gdzieś dostępny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam prośbę do użytkowników, czy byłby ktoś wstanie przepisać immo z mojego starego wsadu do nowego ?

Mam zczytany swój stary licznik i wsad nowy odpowiadający mojemu licznikowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakoduj vagiem . Roboty na 5 minut jak nie mniej.

Będzie wszytko jak powinno być.

Kopiowanie to chałupniczy i druciarski sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie moge sobie z tym w vcds poradzic :( w momencie gdy wgram nowy wsad stoje w miejscu bo nie wiem co dalej. Piny wszystko mam bo wgrywam zczytuje to vag eepromer 1.19. Czy mogli byscie mi opisac jak mam w to uderzyc krok po kroku ? Bede niesamowicie wdzieczny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2018 o 17:02, barktos napisał:

Skąd można pobrać teraz ten program Uchen 1.3?

Dolaczam sie do pyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś by mi zrobił wsad do mojego passata b5 fl w8 tak jak na tym filmiku wiadome nie za darmo ?

 

Edytowane przez JOJO666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności