Skocz do zawartości
gelo600

Duży FIS w B5 wymiana wyświetlacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,mam pytanko takiego typu,może ktoś mi podpowie jaki jest najlepszy sposób aby przylutować nowy wyświetlacz duży fis?? może klej przewodzący zastosować przy tego typu połączeniu?

Edytowane przez gelo600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to zrobić samemu? Posiadasz odpowiedni sprzęt i umiejętności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,mam pytanko takiego typu,może ktoś mi podpowie jaki jest najlepszy sposób aby przylutować nowy wyświetlacz duży fis?? może klej przewodzący zastosować przy tego typu połączeniu?

 

Jeżeli masz full FIS to stacja lutownicza i jedziesz.Są specjalne stacje,lutownicą tego nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostałeś dużego Fisa i za ile ?? Nowy ? Ja przelutowałem stacją lutowniczą z innego używanego licznika i jeszcze działa z kilkoma bad-liniami :) Na pewno zarezerwuj sobie trochę czasu jeżeli jesteś nie wprawiony w lutowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainteresowałem się problemem zanikających linii oraz blaknięciem tego typu wyświetlaczy.

Zasadniczo tak jak już gdzieś zostało napisane są dwa powody tych usterek:

 

1. To starzenie się specjalnej taśmy dwustronnie klejącej i przewodzącej 3M typ 9703 która łączy wyprowadzenie taśmy z wyświetlacza LCD z taśma na której jest kontroler tego wyświetlacza.

Problem z samą taśmą objawia się właśnie zanikającymi całymi liniami. Można ją wymienić ale jest to bardzo delikatna mozolna robota…

 

2. Problem to starzenie się samego wyświetlacza a konkretnie działanie temperatury na ciekły kryształ który jest pomiędzy dwiema warstwami szkła. Objawia się to blaknięciem/brakiem kontrastu pewnych obszarów na wyświetlaczu, szczególnie w górnych jego partiach.

Na to uszkodzenie nie ma już rady i niezbędna jest wymiana całego wyświetlacza.

 

Osobiście robiłem już eksperymenty z wymianą taśmy przewodzącej, bardzo łatwo uszkodzić taśmę… Do tego jak widać w większości przypadków sam wyświetlacz jest już marny i nie uzyska się dobrego efektu…

 

Udało mi się również nabyć u „źródła” z dalekiego wschodu nowe wyświetlacze w celach oceny jakości i muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony.

Wyświetlacze bardzo ładnie świecą (parametry takie jak: kontrast, jasność, kąty widzenia, równomierność - idealne), niczym nie ustępują tym fabrycznym.

 

Aktualnie zostanie mi jeden wyświetlacz na zbyciu więc jeżeli będzie chętny w Warszawie mogę za 250zł dokonać wymiany na miejscu u klienta, łącznie z demontażem i montażem licznika jakieś 1h.

 

Jeżeli będzie większe zainteresowanie mogę sprowadzić większą partię i na podobnych warunkach uzdrowić wasze liczniki…

 

jeszcze dodam zdjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Grzegorz a mozna wysłac licznik do ciebie w celu wymiany fisa badz jego podleczeniu ???? chodzi mi po głowie zmiana podswietlenia fisa na biało , jest to mozliwe? pozdrawiam

 

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:23 ----------

 

moje gg 2343228

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyświetlacze bardzo ładnie świecą (parametry takie jak: kontrast, jasność, kąty widzenia, równomierność - idealne), niczym nie ustępują tym fabrycznym.

Ostatnio zdecydowałem się na wymianę wyświetlacza, właśnie na taki z dalekiego wschodu. Muszę przyznać, że jestem zadowolony, gdyż w końcu w pełni mogę się cieszyć pełnym FIS'em. Ale mam porównanie oryginalnego wyświetlacza z tym z Chin i muszę przyznać jednak, że co oryginalny to oryginalny. Moim zdaniem oryginalny ma trochę lepszy kontrast.

Mimo tego jestem zadowolony z nowego "chińskiego" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał Grzegorz czy sam robiłeś ? ile za wyswietlacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem po operacji naprawy przez Pana Krzysztofa mojego FIS.

 

Polecam!

 

Zapłaciłem stówkę plus dwie przesyłki i mam wyświetlacz jak nówkę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tutaj wymieniałem wyświetlacz. Zapłaciłem 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może gdzie można w miarę za rozsądną cenę kupić taki wyświetlacz?

Chodzi mi o licznik fis b5...

i czy ten wyświetlacz trzeba jakoś lutować czy jest on na wtyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiecie może gdzie można w miarę za rozsądną cenę kupić taki wyświetlacz?

Chodzi mi o licznik fis b5...

Na forum kolega Dyrektor ostatnio miał kilka, a jak nie to szukaj na Alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio znalazłem ogłoszenie z wymianą fis na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie coś można zrobić w naszych B5 np z 2002 r tak jak mój pasek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Menu Fis to występuje w licznikach 3b0 920 847 i 849.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta ....

Możecie dać jakiś link do sprawdzonego sprzedawcy na allegro wyświetlaczy fis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możecie dać jakiś link do sprawdzonego sprzedawcy na allegro wyświetlaczy fis ?

 

Chyba będzie mod :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeje kotleta ....

Możecie dać jakiś link do sprawdzonego sprzedawcy na allegro wyświetlaczy fis ?

 

 

Niestety chyba nie ma takowego. Zamawiałem już kilka LCD z Aliexpress, zwsze było wszystko GUT. Kolega Zorin też zamówił, i przyszedł spękany... Poza tym, na Ali kosztuje ok 25 $, a u nas dużo więcej... Co do lutowania, to dosyć prosta sprawa. Stary usuwam HOTem na ok. 350 stopni, odsysam plecionką starą cynę, pobielam piny nową grotem płaskim ustawiony na ok. 300 stopni, no i jazda... Oczywiście wszystko przy użyciu topnika w żelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś w lubelskim ma pojęcie i zajmuje się naprawą fis??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności