Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ver.A soft 3810 do wczoraj wszystko było 100% OK

teraz nawi wogóle się nie włącza, nie ma nic na ekranie tylko podświetlenie, reset nie pomaga i nie można wyciągnąć płyty. VCDS się nie łączy i zawiesza przy wejściu w sterownik. Dwa razy włączyła się po kilku minutach jazdy sama ale teraz już nie chce. Co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyjął i sprawdził w innym samochodzie albo na stole podając mu napięcie 12v i zobaczyć czy się włącza;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada tak jakby wywalilo system....albo navi padła(ale wtedy by prawdopodobnie nie wieszała sterownika przy diagnozowaniu).

jak nie ruszy na krótko, to trzeba rozebrac,wyjac płye i sprobowac wgrac soft od nowa,tylko na poczatek jakis prostszy i w orginale np.1100, ten ktory wgrałes z wersja A bywa problematyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navi ruszyła jakoś nie do końca sprawna ( nie było paska przy zmianie głośności nie bardzo można było zmieniać stacje i wyskakiwały jakieś dziwne symbole na ekranie ) wgrałem soft jeszcze raz zmieniłem język ustawiłem radio i po 5 min znowu zwiecha nie można włączyć, nie wiem czy to nie sprawa sprzętowa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki konkretnie soft wgrales???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem 3810A taki jak miałem wcześniej i przez kilka mies na tym sofcie było wszystko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję ci sciagnac z http://www.my-gti.com orginalny soft 1100 wgrac i mysle ze bedzie dobrze. Tak jak napisałem wczesniej dla twojej wersji nav(za stara wersja) ten soft bywa problematyczny...dla tej navi soft 2660 uwazam za maksymalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuję ci sciagnac z http://www.my-gti.com orginalny soft 1100 wgrac i mysle ze bedzie dobrze. Tak jak napisałem wczesniej dla twojej wersji nav(za stara wersja) ten soft bywa problematyczny...dla tej navi soft 2660 uwazam za maksymalny

 

Ja również zacząłbym od najprostszego czyli od softu i jak kolega radzi wrzuciłbym jeden z podstawowych czyli np 1100EN.

Oczywiście może to być wina sprzętowa np uwalony sterownik ale bez magicznej kuli nikt Ci nie powie tak na chybił trafił co nawaliło ;-)

Tak jak kolega pisał softy do wersji "A" to teoretycznie nawet niżej czyli 1200 a wyższe są tylko przystosowane jednak RNS-ki są bardzo kapryśne i różnie się zachowują z tymi softami. Podejrzewam, że w dużej mierze jest to uzależnione od całej konfiguracji czyli GATEWAY, sterowniki itd. W jednych samochodach (nawet starszych) wszystko hula bez zarzutu a innych nie ruszy z miejsca i uwala sterownie multikierownicy czy rozładowuje akumulator. Nie ma reguły.

W każdym bądź razie należy zacząć od najprostszych rzeczy i pomału wykluczać aż dojdziesz do sedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem downgrade do 1100en na stole, troszke się pobawiłem i było ok. Po włożeniu do auta navi znowu zaczęła zamulać i się wieszać. Sprawdzę kodowanie sterownika CAN może coś się poprzestawiało, na co zwrócić uwagę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moja nav 510 rns mianowicie po włożeniu kluczyka do stacyjki nav rns się nie włącza ale jeżeli włączyły go ręcznie to działa bez zarzutu a taki posiadam softIMG_20160304_134533907_HDR.jpg proszę o pomoc dzięki z gory

IMG_20160304_134528873_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam problem z komunikacja po CANie. Czy próbowałeś skomunikować się z nawigacją VCDSem? Jeśli nie to czy chociaż działa Ci sterowanie z kierownicy (o ile masz kierę multifunkcyjną)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam łączność z kierownicy też nie działa ale zaobserwował em taką ciekawostkę że po przejechaniu około 30 km wszystko wraca do normy znaczy się działa menu z kierownicy i wszystko jest ok dodam jeszcze że nie probowalem VCDSem. Natomiast dzisiaj rano odpalający auto wszystko grało lecz po ponownym uruchomieniu auta już nie. Jest to o tyle nie wygodne że nie działa wtedy kam cofania.

Edytowane przez Noak28
Informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na problem z komunikacją po CANie. To raczej nie soft lecz usterka sprzętowa. Przyczyn może być kilka - od wiązki przez Gateway, moduł zasilania/złącz/wzmacniacza audio w RNS, płytę radiową w RNS aż do płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą podpiolem mini vag505 i pokazało mi takie błędy IMG_20160307_095449509_HDR.jpgIMG_20160307_095449509_HDR.jpg najgorsze jest to że nie można ich wykasować czy to coś poważnego...

IMG_20160307_095433585_HDR.jpg

IMG_20160307_095442834_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak wykasujesz to zaraz wrócą bo wygląda niestety że miałem rację - pytanie tylko co dokładnie jest przyczyną bo wszystkie dają ten sam objaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc kolego poradz mi co mam teraz zrobić po koleji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podmień radio żeby sprawdzić czy inne gada z CANem bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności