Skocz do zawartości
skippi

skrzynka bezpieczników i przekaźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnosnie skrzynki bezp czy bedzie pasowala skrzynka z 2E do VR6 chodzi mi o samą wiązke od kompa z VR6 czy da rade ją wpiąć do skrzyki od 2E i drugie pytanie od czego jest przkaźnik 87 montowany jest w desce rozdzielczej z tyłu za popielniczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama skrzynka (płyta) jest ta sama, wiązka do kompa jest inna (nawet inne gniazdo), 87 to przekaźnik sterujący biegiem jałowym w pasku/golfie synchro.

 

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

 

Hmm, sprecyzuj jeszcze z tą wiązką kompa. Gniazdo przy kompie jest oczywiście inne jeśli o to pytasz, natomiast do skrzynki kostki są zawsze te same (ta sama skrzynka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm jesli chcialbym mieć vr w syncro to ten przekaźnik jest mi potrzebny?? kompa i wiązke mam z VR i zrobilem swapa wiązki ale wlasnie przeszkadzały mi kable z tego przekaźnika zeby wyciągnąc wiązke więc je uciełem mam je dosztukować do pinów w kostce (wiązka z vr oska)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. Jak zdemontować skrzynkę (tablicę) bezpieczników/przekaźników. Po obu bokach tej tablicy są białe zaczepy, ale nie wiem jak to odpiąć. Ciągnąć do siebie, wpychać, czy może w dół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączę się pod temat. Jak zdemontować skrzynkę (tablicę) bezpieczników/przekaźników. Po obu bokach tej tablicy są białe zaczepy, ale nie wiem jak to odpiąć. Ciągnąć do siebie, wpychać, czy może w dół?

odciągnąć górę na bok i podciągnąć do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odciągnąć górę na bok i podciągnąć do siebie.

Sorry, można jaśniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z boków są takie białe widelczyli musiz je rozsunąć i dać w dół,póżniej wyciągnąć i szkrzynka bedzie luźna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten bialy plastik w czesci gornej ma taka jakby raczke (ciezko to nazwac nawet rączką) pociagasz za to w bok (poniewaz tam jest taki dinks plastikowy ktory wchodzi w mocowanie skrzynki) odciagasz to i przekrecasz do siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bokach skrzynki masz białe zatrzaski - odłącz je

następnie chwytasz całą skrzynkę i unosisz do góry ok. 1cm, potem ciągniesz do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania:

1).Do czego jest przekaźnik szary w metalowej obudowie ( symbolu nie panmiętam) zamontowany na (płycie oddzielającej komorę silnika od przedziału pasażerskiego) "grzebieniu" pod deską po stronie kierowcy , jest troszkę wyżej niż skrzynka bezpieczników.?

2).Gdzie wstawić przekaźnik ( od autoalarmu , na które przewody) który rozłącza zapłon?

3). Do posiadaczy zestawu głośników odseparowanych, gdzie najbezpieczniej z przodu pojadzu, przy desce rozmieścić zwrotnice do głośników.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytania:

panie a czemu nie napiszesz w odpowiednich tematach tylko robisz zamieszanie w jednym. ktoś kiedyś będzie szukał informacji i nie znajdzie i znowu będzie kolejny raz te same pytania zadawał..

1) przekaźniki od ABS i klimy. bez symbolu dokładnie się nie dowiesz.

2 i 3 nie odpowiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1).Do czego jest przekaźnik szary w metalowej obudowie ( symbolu nie panmiętam) zamontowany na (płycie oddzielającej komorę silnika od przedziału pasażerskiego) "grzebieniu" pod deską po stronie kierowcy , jest troszkę wyżej niż skrzynka bezpieczników.?

Dawaj fotę bo tam raczej nic nie powinno być.

2).Gdzie wstawić przekaźnik ( od autoalarmu , na które przewody) który rozłącza zapłon?

A co boisz sie ze ukradną... ;) jak nie odpali to na lawetę wciągną...szukasz plusa na cewce i go rozcinasz, lub na wtrysku paliwa.

3). Do posiadaczy zestawu głośników odseparowanych, gdzie najbezpieczniej z przodu pojadzu, przy desce rozmieścić zwrotnice do głośników.?

Jak nieduże to pod głośnikami w desce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawaj fotę bo tam raczej nic nie powinno być.

są przekaźniki na ścianie grodziowej w niektórych wersjach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są przekaźniki na ścianie grodziowej w niektórych wersjach..

Sorry, źle doczytałem, myślaem o grodzi pod maska, a mowa jest o bezpiecznikach nad skrzynką...większość z nich jest od ABSu...jak znajdę to opiszę który dokładnie od czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przekaźnik jest na metalowym grzebieniu na scianie grodziowej na wysokości troszkę na skrzynką bezpieczników, nie pisałem że są na skrzynce bezpieczników. Oznaczenie przekaźnika to 1 na styki wchodzi czerwony kabel z Y/2 skrzynki bezpieczników a wychodzi czerwono/biały do komory silnika, sterującze cewką to czarno/biały lub czarno/żółty ( było ciemno i przy latarce LED nie było wyraźnie widać) a drugi sterujący to niebiesko/brązowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troszkę na skrzynką bezpieczników

Masz elektryczne szyby?

To sprawdź czy po wyjęciu przekaźnika działają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyby elektryczne montowałem w sobotę i tego przekaźnika nie instalowałem, on już tam był a zresztą zasilanie szyb elektrycznych jest z pinu Y/1 i jest łączony przez bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie że nad skrzynka jest tylko bezpiecznik od szyb, ale nigdy nie wiadomo co tam mogli pozmieniać przy montażu auta.

A masz manual czy automat skrzynię?

Musiabym zajrzeć u siebie czy cos takiego jest.

No może jeszcze wentylator chłodnicy po zgaszeniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia manual, sprawdziłem kiedy załącza się i rozłancza przekaźnik, załącza się po uruchomieniu silnika a wyłącza zaraz po zgaszeniu, odłączenie przewodów od przekaźnika nie przeszkadza w uruchomieniu silnika, może faktycznie steruje wentylatorem chłodnicy.

 

A wracając do odcięcia zapłonu sterowanego z alarmu, w którym/ych miejscu/cach wstawić przekaźnik/iki, żeby nie uruchomić silnika a przy tym nie rozładować akumulatora przez rozrusznik. Zapodałem schemat mojego ECU.

 

ecurd.th.jpg

Edytowane przez yaros79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wpis tu był w 2011, mogę zatem zapytać o inny przekaźnik.

 

U mnie na skrzynce z bezpiecznikami/przekaźnikami jest przekaźnik z fabrycznie zamieszczonym numerem 1.

 

http://forum.vw-passat.pl/asset.php?fid=132712&uid=157348&d=1462231183

 

Mam zapytanie od czego jest, ponieważ wystąpił z nim problem - przekaźnik od jakiegoś czasu "brzęczy" z przerwami, problem nasila się - "brzęczenie" staje się coraz częstsze. Wcześniej nie było z nim tego problemu.

Przek 1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności