Skocz do zawartości
Gość imnothep

Pełen FIS w liczniku bez CAN

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam paska z 1999 r. wersja angielska

Mam w nim pelny FIS na 90% bez CAN, dziala to wszystko ladnie z "duza" nawigacja (kupione fabrycznie). Wyswietla obrazki i informacje:

spalanie chwilowe

spalanie srednie

temp. zewnetrzna

czas jazdy

odleglosc.

No i...?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu odpowiadam na pytania z poprzednich postow :] lub chcialem sie pochwalic - do wyboru :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to drugie;) ale spoko nie chwaląc się też jestem szczęśliwym posiadaczem takiego licznika:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Jestem a raczej byłem posiadaczem własnie takiego rarytasowego licznika, na pełnym Fis'ie bez CAN. Niestety licznik delikatnie mówiąc "wysypał" sie, mechanik próbowal go zreanimować, padło immo i cały soft na nim tak ze ponoć nic nie odzyskać.

Jakimis sztuczkami podlożył mi licznik innego mogelu z koncówka 880 badz 825. Licznik działa, immo tez ale nie mam np podswietlania cyferblatów i zegar ciągle wskazuje 00:00. Przyznam ze to troche irytujące szczególnie nocą

Nie wspominajac że przyzwacziłem sie do duzego wyświetlacza, informacji o spalniu itp. (Nawigacje fabryczną już sobie odpuszcze, tez posiadam/łem)

Poszukiwałem oczywiście mojego modelu licznika 3B0 919 890 M na allegro, obdzwoniłem sporo ofert bo nie kazdy podał model licznika i NIC!! :wsciekly

Nadal w wolnych chwilach szukam niestety bez wiekszego rezultatu :/

 

Wiec mam pytania:

1.Gdzie jeszcze moglbym szukac takiego licznika?

2.Co z podświetlaniem w "zastępczym" liczniku?

3.Czy da sie to w jakis inny sposób obejsć / zrobić ?

4.Czy ktoś (najlepiej z woj. śląskiego ale nie koniecznie) podjaby sie 'reanimacji' starego licznika badz ktos posiada podobny.

 

1.9 TDi AFN 110KM 98'

3B0 919 890 M

 

Dzięki za każdą pomoc ;)

licz.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz stary licznik?

poszukaj może wsadu i spróbuj jeszcze raz załadować oprogramowanie do licznika!

jak Mechanik zacznie się zajmować elektroniką to marne szanse... :P oddaj stary licznik do jakiegoś dobrego elektronika może go uratuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to był elektronik raczej niż mechanik ktory na codzień zajmuje się własnie takimi sprawami. Więc wydaje sie ok i bynajmnije jak na moje oko dobrze znał sie na tym co robi i posiadał odpowiednie oprogramowanie i sprzęt.

Mówisz wymiana wsadu?

Nie będzie komplikacji z innymi elektronicznymi podzespołami samochodu??

 

Dzięki za info !!

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie majac cana w aucie i kupujac licznik z canem jest szansa na podlaczenie tego za pomoca jakiegos adaptera ? czy poprostu trzeba szukac licznika bez can bo innej opcji nie ma?

panowie a jak sprawa ma sie do immo ktore jak wiadomo jest w liczniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy nie majac cana w aucie i kupujac licznik z canem jest szansa na podlaczenie tego za pomoca jakiegos adaptera ? czy poprostu trzeba szukac licznika bez can bo innej opcji nie ma

jest o tym temat!

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=75803

panowie a jak sprawa ma sie do immo ktore jak wiadomo jest w liczniku ?

no normalnie koduje kluczyki i jedziesz w drogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym polecał wgranie nowego wsadu i sprawdzenie licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może polecić jakiegoś elektromechnika który podjąłby się regneracji licznika? najlepiej z rejonu gónego śląska ale nie koniecznie.... ???:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JAK ZCZYTAĆ PIN Z LICZNIKA 3B0 919 890 M PO JEGO WYJĘCIU Z SAMOCHODU? SPRZEDAJĄCY NIE MA MOŻLIWOŚCI PODANIA MI PINU LICZNIKA I NIE WIEM CZY BĘDZIE MOŻLIWE JEGO ODCZYTANIE. :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A JAK ZCZYTAĆ PIN Z LICZNIKA 3B0 919 890 M PO JEGO WYJĘCIU Z SAMOCHODU? SPRZEDAJĄCY NIE MA MOŻLIWOŚCI PODANIA MI PINU LICZNIKA I NIE WIEM CZY BĘDZIE MOŻLIWE JEGO ODCZYTANIE. :niekumam
jak nie z licznika to ze sterownika powinno się udać a z licznika po podpięciu do auta zczytać też powinno się udać ale moge się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kablem na stole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A JAK ZCZYTAĆ PIN Z LICZNIKA 3B0 919 890 M PO JEGO WYJĘCIU Z SAMOCHODU? SPRZEDAJĄCY NIE MA MOŻLIWOŚCI PODANIA MI PINU LICZNIKA I NIE WIEM CZY BĘDZIE MOŻLIWE JEGO ODCZYTANIE.

Jak podepniesz pod auto to sczytasz bez problemu. Ja tak robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JESTEM JUŻ SZCZĘŚLIWYM POSIADACZEM EUROPEJSKIEGO LICZNIKA 3B0919890M BEZ CAN Z FULL FIS!!! JESZCZE TYLKO SPRAWDZENIE GO U MECHANIKA /CZY NA PEWNO JEST OK/ I PODŁĄCZENIE. LICZNIK 150,00 ZŁ, PODŁĄCZENIE I PROGRAMOWANIE USTALONE NA 100,00 ZŁ :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JESTEM JUŻ SZCZĘŚLIWYM POSIADACZEM EUROPEJSKIEGO LICZNIKA 3B0919890M BEZ CAN Z FULL FIS!!! JESZCZE TYLKO SPRAWDZENIE GO U MECHANIKA /CZY NA PEWNO JEST OK/ I PODŁĄCZENIE. LICZNIK 150,00 ZŁ, PODŁĄCZENIE I PROGRAMOWANIE USTALONE NA 100,00 ZŁ

Kolego, wyłącz ten "Caps Lock" nie krzyczymy na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, wyłącz ten "Caps Lock" nie krzyczymy na forum.
sorki za to ale mam zepsutą klawiaturę i czasem trudno go wyłączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze. Proszę nie krzyczeć bo dopiero zagłębiam się w temat. Ja posiadam golfa 4 rocznik 2001 TDI PD.Wersja "edition".

Licznik najzwyklejszy. Poprzez interfejs łączę się z nim po lini K ale gość, który montował mi alarm musiał pociągnąć dodatkowe kable w drzwiach ponieważ tam jest już niby obsługa CAN.

1.Moje pytanie Brzmi: Mam ten CAN czy nie?:dolamam

2.Interesuje mnie wymiana licznika na pełen FIS lub chociaż 1/2.

3.Jeśli potrzebujecie dodatkowe informacje np numer z licznika to da się go uzyskać bez demontażu?

4.I tu mi nikt nie umiał pomóc na innych forach: Którą mam wersję IMMO?

Pomóżcie podjąć decyzję jaki model licznika (dokładnie) mam poszukiwać.

Z góry dzięki :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni forumowicze. Proszę nie krzyczeć bo dopiero zagłębiam się w temat. Ja posiadam golfa 4 rocznik 2001 TDI PD.Wersja "edition".

Licznik najzwyklejszy. Poprzez interfejs łączę się z nim po lini K ale gość, który montował mi alarm musiał pociągnąć dodatkowe kable w drzwiach ponieważ tam jest już niby obsługa CAN.

1.Moje pytanie Brzmi: Mam ten CAN czy nie?:dolamam

2.Interesuje mnie wymiana licznika na pełen FIS lub chociaż 1/2.

3.Jeśli potrzebujecie dodatkowe informacje np numer z licznika to da się go uzyskać bez demontażu?

4.I tu mi nikt nie umiał pomóc na innych forach: Którą mam wersję IMMO?

Pomóżcie podjąć decyzję jaki model licznika (dokładnie) mam poszukiwać.

Z góry dzięki :fajny

 

Kolego Cana masz a wiecej dowiedz sie tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=52106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

czy jest możliwość aby w liczniku 3B0919890M BEZ CAN Z FULL FIS można było wyświetlać na stałe temperaturę zewnętrzną tak jak to jest w nowszych licznikach?

Też się kiedyś nad tym zastanawiałem, bo to byłoby fajne rozwiązanie. Chyba trzeba by było zadać to pytanie w temacie "ciekawostki licznikowe"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności