Skocz do zawartości
Gość imnothep

Pełen FIS w liczniku bez CAN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość imnothep

Witam, na dniach stanę się posiadaczem licznika z niebieskim podświetleniem o numerze 3B0 919 890 J na pełnym FIS. Licznik w 100% bez CAN . Znawcy tematu wiedzą jaki to rarytas. Pełno jest pełnych FIS w 3BG ale niestety z magicznym numerem 920 :)

Pytam teraz tych co posiadają taki licznik czy wyświetla on tylko rysuneczki czy ma również MFA w podobnym wydaniu jak po 2000 roku ?

Na bank mozna podpisac pod niego duzą nawigację i radio VW np. Gamma co pozwala nam wyświetlać przed samym nosem dane z nawi lub tego radia. Bardziej jednak zależy mi na kompie pokładowym z podaniem spalania paliwa i innych informacji.

 

Ostatecznie jak licznik mi nie podejdzie to mogę go sprzedać, a wiadomo że spokojnie można go wpasować nawet do Golfa III ;)

pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę nie wiedzieć ile pali bo człowiek może dostać nerwicy.

Wystarczy że na stacji trzeba wykasłać 2,5 paczki :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11
Licznik w 100% bez CAN . Znawcy tematu wiedzą jaki to rarytas. Pełno jest pełnych FIS w 3BG ale niestety z magicznym numerem 920 :)

 

Czy można prosić o przedstawienie tego opisu w wersji dla maluczkich? Posiadam licznik z takowym wyswietlaczem, ale nie jestem teraz pewien w jakiej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam wolę nie wiedzieć ile pali bo człowiek może dostać nerwicy.
Powiem Ci Marku, że coś w tym jest :D:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra Kuba masz bojowe zadanie:

wytłumacz koledze Rafałowi co jest grane z tymi sikorami.

 

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość imnothep

To może coś od siebie. Od dawna chodził mi po głowie licznik z pełnym FIS aby można było założyć "dużą" nawigację MFD. Było to juz w 99 roku kiedy kupiłem auto w salonie. Wowczas nawigacja to była sprawa tak wirtualna że ludzie patrzyli na mnie jak na osła i nie wiedzieli o czym gadam. Niestety konceern VW jak juz skonczył z golfem III wymyślił sobie że zacznie udziwniać i robić pod górkę majsterkowiczom. Kupując auto w salonie nie myslałem jeszcze że model 99 to nie to samo co wyprodukowany w 99 roku. Tak więc nie załapałem się do posiadania szybkiego CAN tylko tego czegoś co spina moduły drzwiowe i komfortu. Niby CAN ale nie o taki chodziło. Po czasie okazało się ze wszystko co wyszło po 99 roku ma magistralę i moj zapał majsterkowicza poszedł się ...... :) niestety licznik pracujący na magistrali (3B po 99 roku oraz 3BG) nie będzie pracowac w B5 bez CAN.

Stanie obrotomierz, zapalą się kontrolki ciśnienia oleju i airbag oraz ABS. Oba te uklady (air bag i ABS) w nowszym B5 pracują na CAN, odbierając informacje z licznika przez bramkę gateway. Jedno co było prostrze w aucie bez CAN to prosta jak konstrukcja cepa współpraca wyświetlacza FIS z nawigacją lub radiem VW. Potrzeba tylko 3 kabli do 20 stykowej kostki. Wówczas wszystko to co pokazuje wyświetlacz nawigacji lub radia mamy na wyświetlaczu FIS przed samym nosem. W 3BG jest juz pomieszane. Nie dość że informacje z nawi lub radia biegną jeszcze innym CAN do licznika to VW rok po roku zmieniał protokoły i szybkosć CAN.

Dlatego wielu zapaleńców dostaje szału kiedy próbuje podpiąć nowszą nawigację do licznika z pełnym FIS. Często gęsto temat nie ruszy. Na koniec dodam że kontrolka otwartych drzwi na liczniku to również sprawa CAN (tego z komfortu).Niby pomysł mieli dobry ale tłumaczenie że odciąży to auto od od kilomterów kabla to raczej tylko gadanie. Może i w aucie jest mniej przewodu przy progach ale z drzwiach jest go dość :)

Sorki za przynudzanie :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kuba miał to napisać :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo mowić ;) jak mi na MFA wywala 37l ;) to wcale sie nie dziwie :D

 

Ale ostatnio jechałem trybem emeryta w za... mgłe :] to na 90km spalił mi niewiele ponad 7l gazu :| (/100km ) Az sam sie zdziwiłem... że to tyle może mało palić :|

 

do rzeczy

 

nie wiem co chcesz osiagnać ;) chcesz wstawić czy sie spytać co wyświetla ;) Moim zdaniem jezeli to komp i to w najbogatrzej wersji to chyba musi wyświetlać spalanie itd ;) ot MFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam pytanie. Mam paska 97 na pewno bez CAN. przymierzam sie do zakupienia licznika z pełnym FIS -em i navigacji MFD. Chodzi mi o to żeby wszystko co tylko może śmigało na fisie.

Pyt 1. Co wybrać CAN-bus adapter + Fis-can + MFD-can, czy może szukać licznika fis bez CAN?

Pyt 2. Czy istnieje MFD bez CAN?

Pyt 3. Czy wogóle bawienie sie z CAN ma wiekszy sens w moim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pyt 1. Co wybrać CAN-bus adapter + Fis-can + MFD-can, czy może szukać licznika fis bez CAN?

Znaleźć licznik bez CAN będzie bardzo trudno, a jak już się znajdzie to cena może być wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu mam taki chyba.. bede szukał tańszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu na forum ktoś gdzieś pisał kto nimi handluje w Polsce :)

Rozmawiałem z tą osobą ale cena licznika sprowadziła mnie na ziemię jak nic.

 

Powiem że to jest niezły bajer i bardzo mnie kusi ale wydać 1000zł .... hmm ciężko :)

 

na tej aukcji jest polski adres:

Floriańska 65

38200 Jasło, podkarpackie

Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem że to jest niezły bajer i bardzo mnie kusi ale wydać 1000zł .... hmm ciężko

Ciężko, ciężko, ale może kiedyś okazja się trafi i uda się wyrwać za mniejszą kasę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu mam taki chyba.. bede szukał tańszego.
Ok ale weż pod uwage,że wyświetlacz fis w tym liczniku miewa fochy o czy sprzedawca informuje w opisie cytuje:"FIS-Display schön hell und klar, aber von Zeit zu Zeit kann 1 oder 2 Zeilen zu verlieren." Za te pieniadze idzie czasem dorwać w pełni sprawny lub licznik z nowym wyswietlaczem Fis.;) Jak bedziesz zainteresowany to mam namiary na taki licznik z pełnym fis bez can ale z podświetleniem zielonym czyli immo 1.

A jak nie dorwiesz pełnego fisa to mam licznik z komputerem MFA z podswietleniem niebieskim,z kodem PIN,itp. Manetki tez sie znajdą. Bo z tego co powiedziałes to masz zwykły licznik. Ps:A ogłoszenie jest zamieszczone w dziale sprzedam,bo widze ze ktoś tu sie czepia :) Pozdrawiam.

Edytowane przez krzyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj kolego czasami na alledrogo są w granicach 500-700 zl i to nieraz z wymienionymi FISami. Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam licznik z komputerem MFA z podswietleniem niebieskim

.....tylko gdzie on tu wyswietli sobie informacje z MCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał krzyś

mam licznik z komputerem MFA z podswietleniem niebieskim

 

.....tylko gdzie on tu wyswietli sobie informacje z MCD.

Marcinie czytaj cały tekst ze zrozumieniem a nie wyrywasz pojedyncze wyrazy z całego zdania czy też wypowiedzi.:eek: Wrażnie napisałem cytuje:" Jak nie dorwiesz pełnego fisa to....". ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcinie czytaj cały tekst ze zrozumieniem a nie wyrywasz pojedyncze wyrazy z całego zdania czy też wypowiedzi. Wrażnie napisałem cytuje:" Jak nie dorwiesz pełnego fisa to....".

to pochodz po działach kupie i podopisuj tam ze 'jak nie kupisz tego, to mam taki do sprzedania "

Chcesz sprzedac taki licznik - wystaw info w dziale sprzedam. To do tego posta nic nie wnosi ze masz taki licznik, bo mowa o całkiem innym.

Taki licznik jak Ty masz to on pewnie ma a nawet jak nie ma to po trści wypowiedzi widać ze go taki nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to pochodz po działach kupie i podopisuj tam ze 'jak nie kupisz tego, to mam taki do sprzedania "

Chcesz sprzedac taki licznik - wystaw info w dziale sprzedam. To do tego posta nic nie wnosi ze masz taki licznik, bo mowa o całkiem innym.

Taki licznik jak Ty masz to on pewnie ma a nawet jak nie ma to po trści wypowiedzi widać ze go taki nie interesuje.

Ogłoszenie w dziale sprzedam też jest wiec przestań sie czepiać,bo nic nie wnosisz do tego tematu. ;) Wiem o jaki licznik mu chodzi ale powiedział mi,że jak nie dorwie pełnego fis bez can to bierze pod uwage założnie mfa,bo ma u siebie zwykły licznik.:( A jak kiedyś dorwie pełnego fis bez can to bedzie miał przy okazji mniej pracy,gdyż bedzie miał już wymieniona prawą manetke plus kabelki.. i wszystko w temacie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam paska z 1999 r. wersja angielska

Mam w nim pelny FIS na 90% bez CAN, dziala to wszystko ladnie z "duza" nawigacja (kupione fabrycznie). Wyswietla obrazki i informacje:

spalanie chwilowe

spalanie srednie

temp. zewnetrzna

czas jazdy

odleglosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności