Skocz do zawartości
POLK

Nowe głośniki w drzwiach - podłączenie kabli - Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Nie korzystam z oryginalnych tweeterów. Cała lewy front jest nowy i czeka na podłączenie.

 

Taki schemat podaje Excursion DBCOtmz8

Excursion%20schemat%201.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się kryje pod lewym i prawym kwadracikiem?

Zdjęcie takiej jakości że nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, powiększyłem sobie. Korzystaj zatem z tego schematu. Wykorzystuje on tylko dwa kanały (lewy i prawy) zatem nie musisz kłaść nowych kabli.

Wyciągnij radio, sprawdź które kabelki odpowiadają za PRZÓD LEWY i PRZÓD PRAWY i podłącz je do IN OUT.

Nie zwróciłem nawet uwagi, że excursion daje aż 4 zwrotnice. Jakby nie mogli zrobić tego normalnie w dwóch :D

 

To co wcześniej pisałem dotyczy połączenia aktywnego. Sorry za zamęt, przyznaje się bez bicia piany, że się pomyliłem. Byłem pewien, że chcesz to podłączyć inaczej :D.

Jak najdzie Cię ochota na wzmacniacz albo połączenie aktywne (czyli każdy kanał odpowiada każdemu głośnikowi) to będziesz mógł się zastosować do tych porad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko by już pyrkało gdyby nie to, że nie wiem co jest co w tej wtyczkie którą dałem kilka postów wyżej.

Mam czerwono zielony i brązowo zielony i nie wiem co jest + a co -

I nie mam jak tego sprawdzić. Miernika brak. Chyba musze wymontować radio i zobaczyć w kostkach jak to wygląda.

 

EDIT: ok prawdopodobnie mam już to czego szukałem tyle czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez miernika nie sprawdzisz

 

a patrzenie co jest na koncu wtyczki do radia tez nie miarodajne bo ktos po drodze mogl zmienic

 

jedynie co mozna zrobic to zobaczyc gdzie idzie masa/plus z radia

pozniej podlaczyc napiecie pod dany przewod i zobaczyc gdzie na koncu wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie zwrotnice to łatwość ich montażu - są małe, a nie w każdych drzwiach jest dużo miejsca. A dwa to możliwość zasilenia każdego głośnika osobno (bi-amp) - bardzo fajne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się wkońcu wykopać odpowiednie materiały na necie. Złożone. Działa :D

Dziękuję za zaangażowanie i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Po co tak kombinować. Wystarczy zobaczyć jakie kolory były na oryginalnych głośnikach na których jest też zaznaczony plus i minus. A co do uruchomienia radia z różnymi parami głośników to jak najbardziej można tylko nie będzie to grało dobrze. Trzeba będzie pewnie balansem ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Szukam pomocy w doborze okablowania zestawu audio.

Planuje zakładać na dniach.

Mile widziane jakieś konkretne zestawy lub potrzebne przewody, bezpiecznik.

 

Głośniki przód: excursion sx-6c podpięte pod oryginalne okablowanie z przejściówką pod radio takim schematemBez tytułu.jpg

 

Czy po podłączeniu głośników pod wzmak aktualnie wpięte zwrotnice zostają na swoich miejscach czy będą zbędne?

 

Radio : Kenwood KDC-BT45U http://www.kenwood.eu/car/receivers/bt-receivers/KDC-BT45U/?view=details

 

Wzmak : Hifonics TXI 6400 https://www.hifigarage.de/hifonics-titan-txi-6400-4-kanal-verstaerker.html

 

Subwoofera chwilowo brak. Narazie siedzi tylko skrzynka http://sklep.basser.pl/pl/obudowy-fit-box/405-vw-passat-b5-sedan-obudowa-subwoofera.html

 

 

Pozdrawiam

Bahu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie wzmak to ori instalacja robi się zbędna, musisz położyć nową.

Zwrotnice z zestawu zostawiasz, chyba że twoje radio na aktywną zwrotnice i chcesz się bawić w podział aktywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

 

Szukam pomocy w doborze okablowania zestawu audio.

Planuje zakładać na dniach.

Mile widziane jakieś konkretne zestawy lub potrzebne przewody, bezpiecznik.

 

Głośniki przód: excursion sx-6c podpięte pod oryginalne okablowanie z przejściówką pod radio takim schematem[ATTACH=CONFIG]141789[/ATTACH]

 

Czy po podłączeniu głośników pod wzmak aktualnie wpięte zwrotnice zostają na swoich miejscach czy będą zbędne?

 

Radio : Kenwood KDC-BT45U http://www.kenwood.eu/car/receivers/bt-receivers/KDC-BT45U/?view=details

 

Wzmak : Hifonics TXI 6400 https://www.hifigarage.de/hifonics-titan-txi-6400-4-kanal-verstaerker.html

 

Subwoofera chwilowo brak. Narazie siedzi tylko skrzynka http://sklep.basser.pl/pl/obudowy-fit-box/405-vw-passat-b5-sedan-obudowa-subwoofera.html

 

 

Pozdrawiam

Bahu

 

kup soobie zestaw Hollywood'a , w zupełności Ci wystarczy . Najlepej gdyby był to zestaw PRO ale już swoje kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka zestawów Hollywooda. Zwykłe i Pro.

Z tego co wyczytałem na forum najlepiej kupić przewody OFC, z tym że różnią się przekrojem.

Jaki jest optymalny po dodaniu do zestawu subka JL Audio 10TW3-D4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem kilka zestawów Hollywooda. Zwykłe i Pro.

Z tego co wyczytałem na forum najlepiej kupić przewody OFC, z tym że różnią się przekrojem.

Jaki jest optymalny po dodaniu do zestawu subka JL Audio 10TW3-D4 ?

 

kabel o przekroju 21mm2 powinien Ci w zupełności wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JL serii W3 to bardzo porządny głośnik. Szkoda było by nie wykorzystać jego potencjału słabym wzmacniaczem. Jak chcesz pakowac W3 to może lepiej zainwestuj w kabel spawalniczy 25mm2. Wyjdzie taniej. A jak wrzucisz go w oplot to będzie wyglądał równie profesjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JL serii W3 to bardzo porządny głośnik. Szkoda było by nie wykorzystać jego potencjału słabym wzmacniaczem. Jak chcesz pakowac W3 to może lepiej zainwestuj w kabel spawalniczy 25mm2. Wyjdzie taniej. A jak wrzucisz go w oplot to będzie wyglądał równie profesjonalnie.

 

Przemek poprawie Cię TW3 :) 21 a 25mm2 przy pełnym OFC nie jest jakoś kolosalnie odczuwalną różnicą. Myśle ze Kolega w ogóle jej nie odczuje . :) Ja cała instalacje na 25mm2 robię przy 3 piecach . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinając przednie głośniki pod 1 kanał i suba w mostku szukać kabla CHINCH z 4 końcówkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinając przednie głośniki pod 1 kanał i suba w mostku szukać kabla CHINCH z 4 końcówkami ?

Jakie masz radio , z iloma wyjsciami rca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radio ma 3 wyjścia rca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności