Skocz do zawartości
Patrick

Automatycznie podnoszona klapa w KOMBI-to działa!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Trochę wtrącę się w dyskusję ze swoimi pytaniami :P

Gadżet z otwieraniem klapy na pilota pierwsza klasa :D Też chce taki!! :D Tylko, że jak zwykle głupiemu radość - mam B5 bez pilota :( Ale moduł komfortu jest :)

 

Doradźcie Panowie - w co muszę się wyposażyć żeby osiągnąć taki efekt? Albo raczej - czego brakuje w moim samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem do warsztatu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeniosłem do warsztatu

to teraz wiem dlaczego nie moglem znalezc watku...

daj znać, to będę robił foto, będzie się z czego ponabijać

ty sie tak nie smiej bo twoj pasio moze byc pierwszym dawca do testow czy ten patent zadziala czy nie.

Doradźcie Panowie - w co muszę się wyposażyć żeby osiągnąć taki efekt? Albo raczej - czego brakuje w moim samochodzie?

podeslij mi VIN na priv to postaram sie podlubac i zobacze czy cokolwiek podejdzie pod twoje auto ale raczej bym nastawial sie pesymistycznie bo zazwyczaj jak nie bylo ori pilota to byly biedne komforty ktore nie obslugiwaly pilotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to teraz wiem dlaczego nie moglem znalezc watku...

Klikasz na pasku u góry szybkie menu, następnie subskrycje wątków i już masz wątki w których się udzielałeś.

 

---------- Post added at 18:18 ---------- Previous post was at 18:18 ----------

 

Przeniosłem do warsztatu :)

Dzięki Kuczlaw :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napaliłem się na ten mod jak szczerbaty na suchara ale jak poczytałem na forum octavi, że chłopaki demontują bo więcej ten mod robi szkody niż pożytku to jednak chyba odpuszczę temat, co najwyżej pomyślę czy czegoś takiego nie da się w pasku zrobić:

 

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak poczytałem na forum octavi, że chłopaki demontują bo więcej ten mod robi szkody niż pożytku

Dlatego bacznie obserwuje czy cos się u mnie dzieje, ale po za tym co opisałem do tej pory wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehhehe moim zdaniem bezsensu :D ja kupilem nowe silowniki i jak dotkne palcami przyciskuod klapu to ona sie tez automatyznie cala otworzy bo są tak dobre silowniki, wiec jakies tam sprezynki sa mi jak najbardiej zbedne, dobre silowniki i klapa sama sie od dolu do kona otwiera, bez pomagania rekami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak długo będzie Ci się podnosić? Siłowniki stracą swój wigor szybko i będzie po staremu-no chyba, że od razu na nowe wymienisz ;) A no i nie sądzę, żeby klapa uniosła się sama przy niższych temperaturach.

A u mnie jeszcze ori siłowniki i klapa idzie w górę.

Dla jednego bez sensu, a dla innego bardzo z sensem-każdy ma swój rozum, a ja nigdy nie namawiam, ani na siłę nie zmuszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy jak bedzie w zimie :) ale w kazdym badz razie taki bajer nie jest mi potrzebny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehhehe moim zdaniem bezsensu

uwazam ten komentarz za obrazliwy. ciekawe czy problemy nt automatow tez sa bez sensu i czy Jak zamontować drzwiczki do schowka pasażera? B5 tez......

zapewne ty nie masz kluczyka z 3ma tylko z 2ma przyciskami. w 3bg jest 3ci przycisk do otwierania klapy. jest to bardzo przydatne jak idziesz z siatami z marketu i klapa sie sama otwiera. jak bys zmienil zdanie i potrzebowal pilota na 3 przyciski do srebrnej strzaly to zapraszam na priv

 

 

napaliłem się na ten mod jak szczerbaty na suchara ale jak poczytałem na forum octavi, że chłopaki demontują bo więcej ten mod robi szkody niż pożytku

byl bym wdzieczny jak bys mogl napisac troce wiecej o tych problemach bo niestety nie mam czasu szukac i czytac wszystkich forow a mnie rowniez interesuje ten temat.

wiesz moze gdzie mozna dostac takie odboje jak pokazane na tym filmiku z golfem?

warte sprawdzenia a na pewno mniej ryzykowne od sprezynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byl bym wdzieczny jak bys mogl napisac troce wiecej o tych problemach bo niestety nie mam czasu szukac i czytac wszystkich forow a mnie rowniez interesuje ten temat.

 

ano niby się rozszczelniają siłowniki i nawet nowe kończą żywot po kilku miesiącach, ponadto istnieje szansa na wypięcie się siłownika z mocowania (paru osobą się to zdarzyło i wystrzelony lift uszkodził auto)

 

wiesz moze gdzie mozna dostac takie odboje jak pokazane na tym filmiku z golfem?

 

np w aso, oto ich nr: 1k8827761c koszt wg sklepu VW Gajos około 21pln/szt

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te odboje pasują do passata 3bg bez problemu? ktoś sprawdzał? to chyba byłoby lepsze od sprężyn...:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te odboje pasują do passata 3bg bez problemu? ktoś sprawdzał? to chyba byłoby lepsze od sprężyn...

z tego co mi wiadomo to nikt chyba nie sprawdzal. zawsze mozesz byc pierwszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w kazdym badz razie taki bajer nie jest mi potrzebny
w takim razie nie ma sensu koego żebyś tu zaglądał i wygłaszał swoje opinie bo to nie jest dział gdzie się wykłada swoje żale.sorry za ot

 

---------- Post added at 08:08 ---------- Previous post was at 08:03 ----------

 

jest to bardzo przydatne jak idziesz z siatami z marketu i klapa sie sama otwiera
szczególne jeśli masz do tego jeszcze dziecko na rękach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co sprężyny ściągnięte-powód: nieustanne samoczynne wypinanie się siłownika z górnego zaczepu (górnego po otwarciu klapy). Prawy nigdy się nie wyczepił, a lewy to co chwilę-być może, dlatego, że siłowniki już stare i blaszka może w nim juz nie trzymała jak powinna, sprężyna go wyczepiła swoją siłą i jak pierwszy raz się wyczepił to klapa go trochę przykrzywiła i to był gwóźdź do trumny jego.

W każdym razie będę próbował zastąpić sprężyny sprężystymi odbojami z vw-zobaczymy-zdam relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dziś nowe siłowniki i te odboje 1k8827761c

Zobaczymy-mam nadzieje, że będzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem dziś nowe siłowniki i te odboje 1k8827761c

Zobaczymy-mam nadzieje, że będzie ok

mysle ze te odboje od sirocco i mocniejsze silowniki beda lepszym rozwiazaniem.

swoja droga zastanawialem sie zeby zamontowac odboje do mojej bory i do tego dac jakies mocniejsze silowniki i powinno zadzialac chyba. nie wiem tylko jakie silowniki zastosowac. znaczy z jakiego auta by pasowaly bo musza miec odpowiedznia dlugosc i moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem te:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390330062878&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Heavy Duty-niby 20% mocniejsze od ori.

Do golfa 4 i paska kombi przychodzą te same siłowniki według etki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bron Cie Panie Boze-z tego co wiem to interfejsu VCDSa (hex-can) nie mozna uruchamiac z zadnym innym programem, bo grozi uwaleniem kabla.
Próbowałem z motordiagiem i nic się nie stało. Motordiag nie widzi interfejsu mimo że lampka mruga (kabel oryginalny z adako). Oryginały są zabezpieczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności