Skocz do zawartości
Patrick

Automatycznie podnoszona klapa w KOMBI-to działa!

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że długie kodowanie za pomocą vcds to niestety nie platforma paska B5-tylko nowsze, tam gdzie już jest full can. W B5 zostaje nam tylko vds-pro w dosie. Gdyby było tak pięknie to bym nie marnotrawił tyle czasu na zmagania z tym dosem-vcds 908 mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odkryłem w pracy, że maszyny tłocznie używają sprężynki takiego typu jak moje, tylko w różnych rozmiarach i kolorach:

DSC00799.jpg

Oczywiście nie omieszkam wypróbować innych ;) Zastanawiają mnie zwłaszcza te mniejszej średnicy-lepiej sie powinny komponować, o ile wejdą na siłownik, a myślę, że tak. Kolory oznaczają wytrzymałość sprężyny-kolejno od najsłabszej:zielona, niebieska, czerwona, żółta.

 

Poszukałem w necie i znalazłem firmę, która to sprzedaje w UK. Więc jak ktoś nie ma jak z PL ściągnąć, to może warto zapytać ile tu by kosztowały takie sprężynki:

http://www.assocspring.co.uk/media/PDF/Product%20Selector%20UK/Die%20Spring%20UK%20links.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a no kurde bo widziałem kolego że jesteś z Zabrza ale widzę jeszcze że Niemcy...;/ szkoda pozdro super robota!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...a no kurde bo widziałem kolego że jesteś z Zabrza ale widzę jeszcze że Niemcy...;/ szkoda pozdro super robota!

UK-ale nic się nie martw-koniec sierpnia znów jadę na urlop do Zabrza (kurort to to nie jest, ale do rodziny ciągnie) to jesli uda mi się połączyć na moim starym ibm to Ci mogę zrobić. W tej chwili udało mi się na pożyczonej Toschibie to zrobić, ale będę dążył, żeby i mój ibm którego specjalnie po to kupiłem połączył się, a wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go wziąść ze sobą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czekam na info jak bedzie sie rozwiać sytuacja;] pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że długie kodowanie za pomocą vcds to niestety nie platforma paska B5-tylko nowsze, tam gdzie już jest full can. W B5 zostaje nam tylko vds-pro w dosie.

a probowales albo moze ktos sie wypowie kto ma wieksze dowsiadczenie.

VAG CAN do edycji eepromu szafy teoretycznie pozwala wybrac z jakim sterownikiem/eepromem chcesz sie laczyc. szafa/immo/silnik itd. nie ma tam przypadkiem opcji zeby sie polaczyc modulem komfortu?

ponaddto - motordiag tez do diaska jakos to robi poprzez fejs vag coma.

jak to zwykle bywa u mnie - permanentny brak czasu ale musze nad tym przysiasc bo nie da mi to spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie chłopakowi spokój bo przez Was Patryk w aucie śpi:lol sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnei wrocilem z auta. VAG CANem nie bardzo chce to zabanglac tak jak mi sie wydawalo. no chyba ze jakos inaczej niz ja probowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, a nie mówiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moze inaczej - probowales moze slynnego motordiaga zaprzegnac do tej roboty?? patrze traz "na sucho" i widze ze ejst opcja "konfigurace jednostky"

bez podlaczonego kabla nie dowiem sie co to jest a nie chce mi sie o tej porze latac do auta. aczkolwiek jutro nie omieszkam sprawdzic. jest tam jeszcze kilka innych ocji oprocz aktywacja/deaktywacja okien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz aktywacji okien, są tam jescze te same opcje adaptacji, które można zrobić vagiem. Jako, że vaga miałem pierwszego to motordiagiem po za oknami nic innego nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kolejen pytnia

powszechnie wiadomo ze do motordiaga uzywamy ego samego kabelka co do vag coma.

czytalem nt tego programu pod dosa ze czasami jak jest dobra kopia kabla pod usb (nie wiem co kryje sie pod stwierdzeniem dobra kopia) to tez powinno zadzialac. nie znam nikogo kto by mial ori kabel pod vag coma. ja mam ori kabel pod VCDS. i teraz pytanie czy motordiag tudziez program pod dosa moze uszkodzic mi ten kablel czy tez nie.

z chceia bym sprobowal czy to zadziala czy nie ale nie chce ryzykowac bo ori kabel tani nie byl. Co myslisz Patrick??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bron Cie Panie Boze-z tego co wiem to interfejsu VCDSa (hex-can) nie mozna uruchamiac z zadnym innym programem, bo grozi uwaleniem kabla. Byc moze tyczy sie to tylko piratów, ale nie warto ryzykowac dla tego konkretnie co chcesz zrobic. A czy aby na pewno masz ori? Wiesz, ze ori vcds to jakies kilka tysiecy zlotych?

No i vds pro nie ma prawa zadzialac z kablem na usb-przeciez dos nie posiada sterowników usb, a vds jest tylko do uzytku w dosie.

Sluchaj-prawdopodobnie bede na zlocie to pozycze toschibe od kumpla i moge Ci ogarnac vdsem co tam chcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy aby na pewno masz ori? Wiesz, ze ori vcds to jakies kilka tysiecy zlotych?

ori na 100% - kupowany u dystrybutora w UK i jestem zarejestrowany w ross techu w celu supportu. z cena to nie kilka tysi - w uk £260 czyli 1200 pln a w pl cos kolo 1700 pln.

Sluchaj-prawdopodobnie bede na zlocie to pozycze toschibe od kumpla i moge Ci ogarnac vdsem co tam chcesz

w tej chwili to ja ma bore i u mnie odskakuje klapa ale planuje kupic kombi i wtedy bym potrzebowal + szwagier w pl tez chce to robic.

z Lukiem sie juz smialem ze kupimy kable na rs i zrobimy to przez desktopa - dlugi przedluzacz i damy rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z Lukiem sie juz smialem ze kupimy kable na rs i zrobimy to przez desktopa - dlugi przedluzacz i damy rade

I tu sie wcale nie ma z czego śmiać-na desktopie pójdzie o wiele prościej, aniżeli na laptopie, które często mają problemy z konfiguracją, jak mój ibm np.

Link do działającego kabla macie, na ebayu tez widziałem przedłużkę 10m rs232 za 5 funtów. W ostateczności, można stacjonarke postawić koło auta-co to za problem ;)

 

---------- Post added at 14:16 ---------- Previous post was at 14:13 ----------

 

ori na 100% - kupowany u dystrybutora w UK i jestem zarejestrowany w ross techu w celu supportu. z cena to nie kilka tysi - w uk £260 czyli 1200 pln a w pl cos kolo 1700 pln.

No to 260 to jeszcze całkiem znośnie-w takim razie możesz próbować, bo jak uwalisz kabel, to Ci ross tech powinien pomóc. ale ja i tak wątpię-moim zdaniem strata czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Patrick gratulacje wytrwałości i efektu koncowego ja bedziemy na zlocie to tez chce takie cos i powiem szczeze ze jak bym był w pl to takich sprężyn na tony mógł bym załatwic pracowałem w takim zakładzie gdzie na tydziem ze 50 zamawialismy wiec troche wiecej nic by nie zrobiło różnicy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrzylem i poszukalem kabli na rs - ten co Ty zapodales to 16 fuli z dostawa. na alledrogo znalazlem taki

http://allegro.pl/obd1-obd2-interfejs-diagnost-vag-kkl-com-rs-232-i1630571684.html

37 pln z wysylka. myslicie ze warto ryzykowac zeby zaoszczedzic na kilka piwek?

a co do przedluzania portu com - znalazlem 10 metroew za 5 fuli. 10 metrow to malo troche. nie wiecie czy 20 albo 30 mialoby wplyw jakis negatywny?

chyba jednak wybiore opcje przedluzacza i kompa bede taszczyl do auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłuższa przedłużka tym gorzej.

Co do kabla z allegro-nie każdy kabel będzie działał z vdsem-to jest loteria. W tej chwili na tacy masz podane coś co ja bym chciał mieć jak szukałem-wiesz na pewno, że ten kabel będzie działał, jeśli będzie sprawny.

Więc czy warto eksperymentować-zostawiam Tobie ;)

 

---------- Post added at 23:56 ---------- Previous post was at 23:55 ----------

 

No Patrick gratulacje wytrwałości i efektu koncowego ja bedziemy na zlocie to tez chce takie cos i powiem szczeze ze jak bym był w pl to takich sprężyn na tony mógł bym załatwic pracowałem w takim zakładzie gdzie na tydziem ze 50 zamawialismy wiec troche wiecej nic by nie zrobiło różnicy pozdrawiam

Dzięki ;)

Niestety przez dzisiejszy zakup już wiem, ze raczej na 99% mnie nie będzie na zlocie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili na tacy masz podane coś co ja bym chciał mieć jak szukałem-wiesz na pewno,

dlatego zapytalem

konkludujac - nie warto oszczedzac kilka £££

ja z rs-ami nie mialem do czynienia nigdy.

kabelek kupuje , przedluzaczy nie kupuje - bede taszczyl kompa na przedluzaczu :)

dzieki Patrick.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bede taszczyl kompa na przedluzaczu
daj znać, to będę robił foto, będzie się z czego ponabijać ;):lol
99% mnie nie będzie na zlocie
zawsze zostaje ten 1% :P

a ja już myślałem ze klapę będę miał odczarowana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności