Skocz do zawartości
Patrick

Automatycznie podnoszona klapa w KOMBI-to działa!

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3B nie da rady zrobić tego patentu ze względu na inny mechanizm zamka klapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 3B nie da rady zrobić tego patentu ze względu na inny mechanizm zamka klapy?

Zawsze można zapodać kompletną klapę od lifta. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że trzeba przekodować moduł komfortu bo u mnie działa otwieranie zamka w tylnej klapie , zakodowałem pilota do modułu i przytrzymałem przycisk na pilocie i klapa odskoczyła na dźwiach od kierowcy w przycisłem przycisk i klapa też odskoczyła i co najlepsze nacisłem przycisk na klapie i też mi odskoczyła , wiec są trzy możliwości otwierania tylnej klapy I mam kombi dodam do tego.

 

Możesz wejść w VCS Pro i pokazać wartości 04361 i 04362 i 04363

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ten zestaw można zamontować również w sedanie?

Nie można.

 

P.S. Ciekaw jestem czy gwarancja na te siłowniki obejmuje również wszelkie szkody związane z ich użytkowaniem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz napisać jakie szkody powodują...?

Pokancerowany lakier na słupku, porwana uszczelka klapy a na do widzenia zbita lampa. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, w takim razie minęła mi na to ochota...

Don't panic. :hyhy

Wystarczy że zastosujesz metalowe główki siłownika i powyższe zagrożenia masz na wstępie wyeliminowane. :ok

P.S. Moja negatywna wypowiedź dotyczyła jedynie siłowników wyżej podlinkowanych. :)

Osobiście polecam tego moda, moja klapa po małych modyfikacjach które wyszły po pewnym czasie jej użytkowania śmiga z sukcesem już ponad trzy lata. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po naciśnięciu klapy na kluczyku nie odskakuje cos trza pogrzebac w module czy cos walniete 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, drift pl napisał:

 cos trza pogrzebac w module czy cos walniete 

trzeba przekodować, czytaj temat od początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie klapę oklejoną jakąś matą, wygłuszoną? Pytam bo moja jest dość mocno wygłuszona matą/pianką kauczukową 6mm i to chyba wpływa istotnie na wagę klapy bo nie zawsze się podnosi do końca, czasami odskakuje tyle co wymuszą to odboje i sprężyny ale jakby dlaej teleskopy nie miały siły jej podnieść...

Wszystko zrobione zgodnie w opisem, teleskopy kupione nowe z krosna 500N http://allegro.pl/silownik-klapy-bagaznika-vw-passat-b5-fl-fa-krosno-i6799704449.html?snapshot=MjAxNy0wOS0xMlQwNzozMDo1Ny41OThaO2J1eWVyOzdmZGUwMDk2NmEwZDU0MTM1ZTE0ODU5ZmViNDJiMGU1ODUyYTJjNDMzZDUyM2FkZmZiM2FkYWQ2NWE4ZDQ1YTk%3D

ktoś miał podobny przypadek?

Edytowane przez Vpuchaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam non stop przy zmęczonych siłownikach. O.o

Klapa sama w sobie jest bardzo ciężka a przy tym modzie każdy kg mniej jest na wagę złota. :) 

Niestety za bardzo ją dociążyłeś i będziesz miał teraz z tym problem który będzie się rzecz jasna w zimie pogłębiać.

Pozdro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, vipereeek napisał:

Ja tak mam non stop przy zmęczonych siłownikach. O.o

Klapa sama w sobie jest bardzo ciężka a przy tym modzie każdy kg mniej jest na wagę złota. :) 

Niestety za bardzo ją dociążyłeś i będziesz miał teraz z tym problem który będzie się rzecz jasna w zimie pogłębiać.

Pozdro. 

siłowniki nowe, chcesz powiedzieć że Ty nie wygłuszałeś w żaden sposób klapy, przecież to prawie goła blacha która przenosi hałas z zewnątrz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vpuchaty napisał:

siłowniki nowe, chcesz powiedzieć że Ty nie wygłuszałeś w żaden sposób klapy, przecież to prawie goła blacha która przenosi hałas z zewnątrz...

Jeszcze nie i właśnie się waham ze względu na podnoszoną klapę. o.O

Godzinę temu, marcin_pesel napisał:

 

czyli nawet 500N okazuje się za słabe?  

 

Jak nowe to nie, ale używki ledwo co daję radę z ori klapą, a co dopiero z paroma dodatkowymi kilogramami smoły. O.o

Próbowałem tą klapę nawet jakoś jeszcze odchudzić zdejmując na jakiś czas boczek.

Efekt, ze zdjętym boczkiem klapa lata jak głupia nawet na mocno wymęczonych siłownikach. :lol

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lekko wygłuszoną i tego moda w planach... oby nie wyszła z tego "klapa"  :lol 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja klapę wygłuszałem tym:

http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-pianka-kauczukowa-z-klejem-6mm-i5865322939.html

z tego co ustaliłem, waga 1m2 maty to nie więcej niż 1 kg.

Klapa raz się podniesie innym razem nie. W zimie pewnie będzie gorzej. zastanawiam się czy nie założyć 1,5 sprężyny na każdy z teleskopów tak aby po ich max ściśnięciu możliwe było zamknięcie klapy.

 

wygląda na to że ten ~1kg bardzo osłabia prac teleskopów....?

 

Edytowane przez Vpuchaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vpuchaty napisał:

wygląda na to że ten ~1kg bardzo osłabia prac teleskopów....?

Tu już nie chodzi tylko o sama masę lecz o przeniesienie środka ciężkości klapy. 

2 godziny temu, Vpuchaty napisał:

W zimie pewnie będzie gorzej.

Zawsze jest gorzej bo przy przymrozkach obniża się znacząco poziom sprężenia gazu w siłownikach, a jak dodamy do tego ich naturalne zużycie to już jest całkiem pozamiatane.

Zaobserwowałem jeszcze jedną bardzo ważną rzecz.

Klapa w momencie otwierania się walczy z dodatkową siłą podciśnienia które występuje w kabinie.

Zrób eksperyment i pobaw się klapą przy otwartych dowolnych drzwiach.

Gwarantuję Ci że klapa będzie się otwierała za każdym razem. :)

Ja połowicznie poradziłem sobie z tym problemem wywalając połowę niepotrzebnych gratów które wozi się w bocznych schowkach bagażnika.

Skutecznie blokowały one przepływ powietrza do kratek wentylacyjnych znajdujących się na spodach tych że schowków. 

 

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności