Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Ale generalnie nie osiągniemy tego nie obniżając napięcia czyli muszę wieżyc, że wydłuży to trochę ich życie mimo, że za cholery nie zauważyłem aby ciut słabiej świeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do drl optymalna wartość to jakieś 40%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkpol napisał:

40%

W B7? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko da się ustawić to tak. Optymalna jasność dla zwykłych żarówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalna? Pod jakim względem? Żarówkowe DRL w B7 mają nominalną moc 21W i wytrzymują kilka lat, więc czemu miałoby służyć przyciemniane? 

7 godzin temu, jakbli napisał:

Ale generalnie nie osiągniemy tego nie obniżając napięcia

Racja, ale w tym wypadku zmienia się współczynnik wypełnienia napięcia zasilania, czyli "wartość średnia" a tego zwykły woltomierz nie zmierzy. 

7 godzin temu, jakbli napisał:

nie zauważyłem aby ciut słabiej świeciły.

Spróbuj na zwykłych żarówkach, bo niewiadomo czy w ogóle BCM to obsługuje... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, nTomek napisał:

Optymalna? Pod jakim względem

Nieczepiania się policji Tomek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek. To są fabryczne światła DRL, a nie przeciwmgłowe... To nie B6. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Bordntez i BCM mają fabrycznie uruchomiona opcję obniżania (a raczej regulacji) wypełnienia (czyli właśnie PWM) w zależności od tego jakie napięcie panuje w pojeździe. To właśnie ma wydłużać żywotność żarówek. Obniżenie wypełnienia, obniża moc i skuteczne napięcie, którego nie zmierzysz niczym poza oscyloskopem. Na Fluke wymięka.

Inna sprawa, że obniżenie sygnału poniżej pewnej wartości spowoduje nieprawidłową pracę źródeł halogenowych - nie zachodzi w nich regeneracja żarnika. Z tego co pamiętam bezpieczną wartością pod względem trwałości było około 80%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2020 o 20:41, jakbli napisał:

Wychodzi na to, że u mnie to bajt 24 i było ustawione 98% przy 12V potem zmieniłem na 90% i zeszło tylko o 0.1V czyli do 11.9V zmieniałem o kolejne 10% w dół i obniża napięcie tylko o 1/10 wolta.

Aby działało przyciemnianie świateł DRL musi być jeszcze zaznaczony bit 7. Sprawdziłem u siebie na żarówkach P21W. Mimo opisu tego bitu, światła nadal świecą jako DRL i całkowicie gasną kiedy włącza się światła mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie ma nic do zaznaczenia

 

bit7.PNG

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posępne się pod temat. Potrzebuje pomocy z dziennymi . Działa mi tylko jedna strona. Brak błędów w 09. Czy to wina BCM ? Czy można jakoś zakodować druga stronę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności