Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Moro
A gdzie masz diodowe Drl ??

 

no faktycznie żółtaczką bije ,może telefonem robił i dlatego ,

 

Jak zdejmę szkło to będę miał tak samo jak ty ,ale tak nie chciałem więc śmigam ,jeżeli ktoś się przyczepi to zdejmę ori szkła z halogenu

Moje się świeciły na pół mocy jak dałem plus na pozycje ,dlatego poszło w mijania i z postojami świecą 100% a po mijania gasną ,rozmawiałem z diagnostą i gadał że tak może być,każdy widać inaczej interpretuje przepisy

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuchna czytam te posty i nic z tego nie kumam, co to ma za sens????

rozumiem, że ledy sie montuje żeby świeciły na biało ale poza tym jest tak jak u mnie: mam włączony tryb amerykański i skandynawski; p.mgielne świecą mi na 50 % na włączniku wyłączonym, jak go przekręce o jedna pozycje w prawo p. mgielne sie wyłączają i włączaja sie xenony, sorki za mojego posta, ale może ktoś by przedstawił o co w tym chodzi bo jak narazie to nic nie kumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jeszcze jedno bo kuźwa nie ogarniam tego i zaczyna mnie to powoli denerwować... ma być jakiś kąt ustawienia tego DRL w kratce ? bo świecą mi nie przed auto a bo boki i nie wiem co zrobić czy tak ma być czy mam je jakoś inaczej ustawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

mnie świecą do przodu :)

 

---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:33 ----------

 

kuchna czytam te posty i nic z tego nie kumam, co to ma za sens????

rozumiem, że ledy sie montuje żeby świeciły na biało ale poza tym jest tak jak u mnie: mam włączony tryb amerykański i skandynawski; p.mgielne świecą mi na 50 % na włączniku wyłączonym, jak go przekręce o jedna pozycje w prawo p. mgielne sie wyłączają i włączaja sie xenony, sorki za mojego posta, ale może ktoś by przedstawił o co w tym chodzi bo jak narazie to nic nie kumam

 

no niby wszystko ładnie pięknie ale na halogenach nie możesz jeździć w dzień np po mieście a na drl tak w dzień bez zbędnego oświetlenia i do tego ładnie dają i na biało ,;) a czy oszczędność na tym ,to pewnie nikt tego pod uwagę nie bierze :P

Mi chodziło bardziej o wyeksponowanie czarnych lamp przednich ,oszczędność żarówki czy żarnika nie przekonywała mnie wcale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie świecą do przodu :)

 

---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:33 ----------

 

 

no niby wszystko ładnie pięknie ale na halogenach nie możesz jeździć w dzień np po mieście a na drl tak w dzień bez zbędnego oświetlenia i do tego ładnie dają i na biało ,;) a czy oszczędność na tym ,to pewnie nikt tego pod uwagę nie bierze :P

Mi chodziło bardziej o wyeksponowanie czarnych lamp przednich ,oszczędność żarówki czy żarnika nie przekonywała mnie wcale ;)

Tak z innej beczki.Paweł jaki masz kolor swojego paska?Pytam bo chyba mamy te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie świecą do przodu

taa, tylko że Ty masz inne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
taa, tylko że Ty masz inne :D

ale tam chyba kont da radę w tej kratce zmienić nagnij je trochę masz ,proste czy z obrysem idą kratki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale tam chyba kont da radę w tej kratce zmienić

 

Ustawienia konta to podstawa...

Zwłaszcza tego w banku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proste czy z obrysem idą kratki ?

właśnie z obrysem kratki idą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niby wszystko ładnie pięknie ale na halogenach nie możesz jeździć w dzień np po mieście a na drl tak w dzień bez zbędnego oświetlenia i do tego ładnie dają i na biało , a czy oszczędność na tym ,to pewnie nikt tego pod uwagę nie bierze

Mi chodziło bardziej o wyeksponowanie czarnych lamp przednich ,oszczędność żarówki czy żarnika nie przekonywała mnie wcale

 

NO OKI,

a czym się różni DRL od zwykłych halogenów świecących jako dzienne, oczywiście poza wybita homologacją, jasnością świecenia???

sorki ale nadal nie kumam czym to się różni:taksobie

swoja droga na halogenach przesterowanych na światła dzienne, śmigam już pół roku, kilka razy mijałem Panów pollicjantów stojących na rowie i jak narazie mi się udawało- ale pewnie wszystko do czasu :fajny

tak se myśle, jak bym se wsadził jakieś żaróweczki świecące coś jak xenony, czy by nie było bielej, z tym, że lampeczki przesterowane na 50 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NO OKI,

a czym się różni DRL od zwykłych halogenów świecących jako dzienne, oczywiście poza wybita homologacją, jasnością świecenia???

sorki ale nadal nie kumam czym to się różni

 

Właściwie to gów.nem :lol

Jak tak patrzę czasami to te drl lepiej oślepiają niż halogeny :)

Przepis pewnie wynika stąd,by jakieś jaśki nie waliły halogenów np. okrągłych na górze zderzaka,jeździli jak na dziennych i nawalali po gałach :lol

A na serio-to chyba kloszem i dzięki temu innym kątem padania i rozproszenia źródła światła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez troche sie pogubilem.

Moro - dlaczego nie wolno jezdzic w dzien na halogenach? Ja tak jezdze i mijam dziesiatki radiowozow i nikt nic sie nie burzy.

Poza tym - co to jest DRL? To to samo co TFL? (Tag fahr licht - czyli swiatlo do jazdy dziennej) Czy TFL (albo DRL sa na zwyklych zarowkach czy tylko LEDach?

No bo przieciez nowe Golfy, Paski czy Skody, maja swiatla do jazdy dziennej, ktore nie sa na LEDach, tylko zwykle halogeny - sugerujesz, ze one nie moga pelnic juz funkcji przeciwmgielnych podczas mgly a tylko moga sluzyc jako TFL?

Troche zawile, ale chyba skumales o co mi chodzi:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to w takim przypadku przerabianie na DRL-ma sens????

tak do końca nie jest to zgodne z przepisami, tak jak śmiganie na przesterowanych halogenach.

Mam w związku z tym pytanie, czy mogę wsadzić do zwykłych halogenów żaróweczki (coś ala xeneon-świecące jaśniej), z tym że świecą one na 50 % mocy, i pytam się czy to światło będzie bielsze

coś jak tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=101105&page=3

Edytowane przez waldeksz26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No bo przieciez nowe Golfy, Paski czy Skody, maja swiatla do jazdy dziennej, ktore nie sa na LEDach, tylko zwykle halogeny - sugerujesz, ze one nie moga pelnic juz funkcji przeciwmgielnych podczas mgly a tylko moga sluzyc jako TFL?

 

Drl są jedne i drugie :) A co do skody,golfy czy nowe paski mają dwa osobne odbłyśniki,dwie żarówki :) jedne to drl a drugie przeciwmgielne :)

DRL ---Daytime Running Lights (z ang. )

VW_Passat_B7_1_4_TSI_BMT_Trendline_Islandgrau.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam się tak: jaką oszczędność w spalaniu dają światła LED? Nie po to są zakładane przecież żeby zadać szyku na ulicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja spytam się tak: jaką oszczędność w spalaniu dają światła LED? Nie po to są zakładane przecież żeby zadać szyku na ulicy?

http://lmgtfy.com/?q=%C5%9Bwiat%C5%82a+do+jazdy+dziennej+oszcz%C4%99dno%C5%9B%C4%87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre...!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie to w takim przypadku przerabianie na DRL-ma sens????

tak do końca nie jest to zgodne z przepisami, tak jak śmiganie na przesterowanych halogenach.

Mam w związku z tym pytanie, czy mogę wsadzić do zwykłych halogenów żaróweczki (coś ala xeneon-świecące jaśniej), z tym że świecą one na 50 % mocy, i pytam się czy to światło będzie bielsze

coś jak tutaj:

Przerabianie na DRL to zamontowanie świateł do jazdy dziennej czyli z homologacją RL, może być zamiast przeciwmgłowych, a przerabianie przeciwmgłowych przez zmniejszenie mocy czy żarówki to co innego.

Pierwsze ma homologacje, drugie nie i nie ważne czy świecą tak samo (choć z założenia powinny świecić różnie, ale o tym już było), w związku z tym przerabianie na DRL jest zgodne z prawem, w drugim przypadku, trzeba liczyć, że następnym razem też nas nie złapią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem sobie zestaw DRL i efekt jest taki.....co myślicie?? (instalacja bez większego piłowania, szlifowania - przyczepione na taśmę dwustronną. :)

1600075080.jpg

IMG_0256.jpg

IMG_0257.jpg

Edytowane przez joel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zainstalowałem sobie zestaw DRL i efekt jest taki.....co myślicie??

nie wiem czy czasami nie będziesz musiał trochę je do środka wpuścić żeby lepiej je było widać :) ale ja też mam w tym samym miejscu zamontowane :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności