Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Dziękuje.

To wtakim razie zastosuje 2 x1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wsadziłem LEDy do swojego. Wiedziałem już które bo w Octavii mam też te i bez błędów i bez żółtej poświaty. Na motohid wołają 115zł za sztukę. Znalazłem takie same 2 za £6. Oczywiście błędów brak. Pozostaje kwestia specyfikacji której tu na eBayu oszczędzili. Mogę sprawdzić pobór prądu.

http://sklep.motohid.pl/mobile/pl/p/BA15s-1156-10x-5W-Epistar-LED---LENS-50W-biala-4500k/796

 

 

Screenshot_2019-02-16-14-59-52-972_com.ebay.mobile.png

Screenshot_2019-02-16-15-00-31-517_com.miui.gallery.png

Screenshot_2019-02-16-15-00-11-444_com.miui.gallery.png

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190224_095827.thumb.jpg.9491869625faf4f989a76afb55dfcc2a.jpgWitam.  Szukam juz na forum bo na fb temat zanikł.  Szukam kogos kto mi przerobi kierunkowskazy(w zderzaku)  na dzienne plus kierunek (2w1). Polecicie kogos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To można kupić na Aliexpress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! :D
Od razu się przyznam że nie czytałem całego tematu, tylko kilka stron.
Szukam pomysłu jak ustawić, aby postojówki działały jako dzienne - dokładnie jak tu: DRL - gdzie gość pisze że zrobił to kodowaniem.

Mogę zakodować tak, że włączam DRL przez halogeny, a że ich nie mam to świecą się tylko postojowe. Niestety ustawienie przyciemniania postojówek, żeby nie oślepiać w nocy, działa 'globalnie' i DRL wtedy też robią się ciemniejsze - dalej to nie jest ten efekt co na filmie. Mam Passata 2007, tam gość ma chyba nowszego, może w tym rzecz.

Edytowane przez Mayeck_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to samo kodowanie. Z tego co pamiętam, jest to LED włożony w miejsce zwykłej żarówki postojowej, i zmodyfikowana instalacja (dodatkowy przewód z Bordnetz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ANDRIUBIKER Że Tobie się chce jeszcze przy każdym takim przypadku o tym pisać ;)

Doskonale wiemy, że taki argument jak jakaś "głupia homologacja" nie przemawia do większości użytkowników więc to walka z wiatrakami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem: tureckie forum 

Z tego co rozumiem, to muszę wymienić Bordnetz.

10 godzin temu, ANDRIUBIKER napisał:

Wszystko pieknie jak na odpuscie :) tylko gdzie to auta ma swiatla pozycyjne?? A te zgodnie z przepisami sa obowiazkowe w odroznieniu od drl, nie wspominajac juz o homologacjach dla drl itd itd

?

Uważam że tak zrobione światła, gdzie mamy mocny led  jako DRL i odpowiednio ściemnioną postojówkę jest 100x lepszy niż chińskie ledwo świecące na niebiesko dzienne... 

Edytowane przez Mayeck_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ANDRIUBIKER napisał:

 

Niby sie te "drl" przyciemniaja po wlaczeniu mijania, ale nadal to nielegalne.

A coś dokładniej? Jeśli drl przyciemniają się oryginalnie o te 50% to niby co jest tam nielegalnego? Jedyny wymóg jaki musisz wtedy spełnić to "wyłączyć" oryginalnej żarowki postojowe,ponieważ pojazd wg przepisów może posiadać tylko dwa światła postojowe. Dlatego tacy producenci tych drl jak Philips i Osram w zestawach dodają elektronikę, którą się montuje w miejsce oryginalnej żarowki postojowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z d00py przykład o chlebie, ale okej :D

Jeśli coś działa tak samo dobrze, nie oślepia, jedyne czego mu brakuje to homologacja, to ja będę tego używał. Ale są granice, co innego mocniejsza żarówka w postojówkę, a co innego xenon HID bez przysłony świecący w powietrze. 

I tak, to jest nielegalne, nie ma co się z tym kłócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o dwóch różnych rzeczach. Ja odniosłem się do świateł drl, które się przyciemniają po załączeniu świateł mijania i służą jako światła postojowe. Być może nie doczytałem o czym ty piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sylmicha Nieporozumienie, odnosiłem się do opisywanej przeze mnie sytuacji - mocna postojówka LED jako DRL i późniejsze jej gaszenie - tutaj problemem jest brak homologacji zarówno na typ lampy jak i rodzaj żarówki. To o czym Ty piszesz, wg. mnie jest legalne - oczywiście jeśli nowa lampa dzienna ma "papiery" żeby być i DRL i postojówką :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może wy pomożecie passat cc

Szukałem wszędzie i nic nie ma

Witam, mam problem koduje swiatla do jazdy dziennej w przeciwmglowych, kodowania tak jak w instrukcji a co do czego świeca się oby dwa doswietlania zakretow a nie halogeny. 

Może ktoś pomoc 

Przejrzałem całe forum i nikt nic nie pisal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem , zakupiłem paski ledowe ( kierunki dynamiczne i światła dzienne w jednym ) 

 

Chciałbym podłączyć to tak że od światu do zmierzchu palą się dzienne A jak jest ciemno włącza się automatycznie bixenon. 

Mam czujnik światła, zmierzchu. 

Wcześniej miałem tak z halogenami i wszystko działało automatycznie. 

 

Z ledwo wychodzą 3 kable . Czerwony - plus ACC  , żołty turn - kierunek , Czarny - minus ACC. 

 

Nie potrafię podłączyć tego tak aby działały dzienne automatycznie a bixenon świecie się wtedy gdy potrzeba lub włączę je przez przełącznik. 

 

Proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używa ktoś diody z Einpartsa albo dedykowane (chińskie ?) do Passata B6 ?? albo ktoś może poradzić jakie lepiej założyć ??

 

EINPARTS

Dedykowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, czy te drugie światła mają odpowiednią homologację, bo bez niej, nie powinieneś ich zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę brak homologacji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2019 o 09:59, Glu4Tech napisał:

IMG_20190224_095827.thumb.jpg.9491869625faf4f989a76afb55dfcc2a.jpgWitam.  Szukam juz na forum bo na fb temat zanikł.  Szukam kogos kto mi przerobi kierunkowskazy(w zderzaku)  na dzienne plus kierunek (2w1). Polecicie kogos?

Też szukam tej osoby ??? 

 

Z dziennymi już zrobiłem przez moduł  teraz problem z kierunkowskazami

Problem polega na tym że na zapłonie działa wszystko ładnie A gdy włączę silnik kierunkowskazy nie działają.  

 

zmierzyłem napięcie i przy wlaczonym zapłonie jest prąd stały około 10.8V A po uruchomieniu silnika mamy prąd zmienny w zakresie od 4 do 10V. 

Wtedy ledy się nie zapalają.  Żarówka z przodu podłączona razem z ledami normalnie miga A Led nie.  

 

pomocy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prąd, a napięcie - to tak z czepialstwa.

Pokaż co to za moduł i jak to podłączyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności