Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę,że to nie jest najlepsze rozwiązanie dlatego,że podpinając zasilanie bezpośrednio do akumulatora pozbawiasz się możliwości wyłączenia tych świateł nawet przy wyłączonym silniku,no chyba że zastosujesz dodatkowy wyłącznik.

 

 

Te światła pracują na podwyższonym napięciu [14,3-16 V].W momencie braku ładowania nie świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś fajnego przypadkowo znalazłem na temat LED.

 

 

 

to jest super rozwiązanie ale niestety wcześniej zamontowałem kratki od r-line i klops, kratki wygrały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam coś takiego http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-5-skosne-drl-gwar-i2060615855.html. Według mnie świecą bardzo dobrze(zobaczymy jak długo).

 

Bardzo dobrze działają z sensorem zmierzchu.

 

Zamontowane na klej na ciepło, kratka wycinana nożem do tapet i wykańczana pilnikiem:

 

280120121081.jpg

 

Tak wyglądają na samochodzie:

 

020220121084.jpg

 

Kolega podłączył mi je bezpośrednio do kostki przy lewej lampie(wszystkie 3 kable). Nie ma błędów na VAG, ale po zapaleniu świateł postojowych dzienne redukują się do 50%. W przyszły tygodniu ma mi zamontować przekaźnik lub stabilizator napięcia i będzie OK.

Ale jest z tym dziwna sprawa, ponieważ jak testowaliśmy na zgaszonym silniku było OK, a po zapaleniu silnika DLR'y się nie wyłączyły tylko świecą na 50%.

 

Jeżeli ktoś potrzebuje fotek podłączenia na kości, to je wkleję :)

280120121080.jpg

Edytowane przez waski333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajnie to wyglada.

Mozesz wrzucic jakies fotki z zapalonymi drl z wiekszej odleglosci - np z ok 100m?

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli ktoś potrzebuje fotek podłączenia na kości, to je wkleję :)

 

Możesz dać też dokładny opis podłączenia?

Jak rozumiem, światła zapalają się dopiero po ustawieniu przełącznika świateł w pozycji automatycznej - pierwsza pozycja. Potem w zależności od czujnika oświetlenia: świecą albo mijania, albo LED-y.

Przy położeniu przełącznika świateł w pozycji wyłączone, nie świecą się żadne światła, mimo pracującego silnika.

Dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pozycji 0 - świecą tylko DLR 100%

AUTO - w zależności od natężenia światła(przełącza pomiędzy trybem 0 i mijania)

Pozycyjne - pozycyjne + DLR 50%

Mijania - pozycje, mijania + DLR 50%

 

Świecenie DLR'ów na 50% będę miał wyeliminowane w tym tygodniu. ZROBIONE:)

 

Co do podłączenia, to tak jak pisałem robił mi to kolega. Zrobię fotki i wkleję(co do podłączeń trzeba będzie rozszyfrować z fotek, bo ja nie bardzo znam się na elektryce). Ale mogę się spytać kolegi co i jak.

 

 

UPDATE:

Na prośbę, fotka z odległości około 20m. Ze 100m ciężko by było cokolwiek zobaczyć:)

 

120220121092.jpg

 

Fotka zrobione wieczorem, z bliska:

 

120220121096.jpg

 

I podłączenie, ale niewiele widać - wszystko zaklejone taśmą:

 

120220121094.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez waski333
UPDATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pozycji 0 - świecą tylko DLR 100%

 

Ja właśnie tego chcę uniknąć.

W pozycji "0" ma się nic nie świecić, dopiero w pozycji "automat" mają się świecić albo DRL albo mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest OK.

To kierowca decyduje o włączeniu świateł. Wymogiem jest natomiast, aby zgasły automatycznie po włączeniu świateł mijania. Bardzo często spotykana w naszym kraju opcja przygasania LED o 50% jest sprzeczna z KRD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To kierowca decyduje o włączeniu świateł

To sobie będziesz musiał dołożyć dodatkowy wyłącznik,bo włącznik świateł w VW jest tak zrobiony,że dzienne jeśli są,włączają się razem z zapłonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymogiem jest natomiast, aby zgasły automatycznie po włączeniu świateł mijania. Bardzo często spotykana w naszym kraju opcja przygasania LED o 50% jest sprzeczna z KRD.

 

Nie jest sprzeczne. Jesli np tak jak w B7 LED do jazdy dziennej pełnia rolę świateł pozycyjnych. W B7 nie gasną ale przygasają o 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest sprzeczne. Jesli np tak jak w B7 LED do jazdy dziennej pełnia rolę świateł pozycyjnych. W B7 nie gasną ale przygasają o 50%.

 

Dokładnie. Tak samo jest w nowych Audi, Mercedesach, Fordach, Citroenach itp. Zamontowane tam LEDy mają homologację na światła dzienne, jak i na pozycyjne. Nie dotyczy to oczywiście LEDów dokładanych, chyba, że mają wyraźnie wybity numer homologacji na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Ja mam coś takiego http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-5-skosne-drl-gwar-i2060615855.html. Według mnie świecą bardzo dobrze(zobaczymy jak długo).

 

Bardzo dobrze działają z sensorem zmierzchu.

 

Zamontowane na klej na ciepło, kratka wycinana nożem do tapet i wykańczana pilnikiem:

 

[ATTACH=CONFIG]76478[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]76479[/ATTACH]

 

Tak wyglądają na samochodzie:

 

[ATTACH=CONFIG]76480[/ATTACH]

 

Kolega podłączył mi je bezpośrednio do kostki przy lewej lampie(wszystkie 3 kable). Nie ma błędów na VAG, ale po zapaleniu świateł postojowych dzienne redukują się do 50%. W przyszły tygodniu ma mi zamontować przekaźnik lub stabilizator napięcia i będzie OK.

Ale jest z tym dziwna sprawa, ponieważ jak testowaliśmy na zgaszonym silniku było OK, a po zapaleniu silnika DLR'y się nie wyłączyły tylko świecą na 50%.

 

Jeżeli ktoś potrzebuje fotek podłączenia na kości, to je wkleję :)

 

 

Mam jedno pytanko czy jak masz włączone światła dzienne to czy nie powodują one zanucenia w odbieraniu radia ???

Bo ja mam identyczne światła DRL ale w momencie kiedy są załączone powodują pogorszenie odbierania stacji radiowych :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zakloceniami spotykalem sie ale od przetwornic xenonow. Wstaw przed radiem filtr przeciwzakloceniowy, powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jedno pytanko czy jak masz włączone światła dzienne to czy nie powodują one zanucenia w odbieraniu radia ???

Bo ja mam identyczne światła DRL ale w momencie kiedy są załączone powodują pogorszenie odbierania stacji radiowych :/

 

Witam,

Nie mam problemów z radiem, może to kwestia podłączenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z zakloceniami spotykalem sie ale od przetwornic xenonow. Wstaw przed radiem filtr przeciwzakloceniowy, powinno pomoc

 

Niestety ale wydaje mi się ze filtr nic nie pomoże, ponieważ nawet zasilanie z obcego źródła i odseparowanie masy powoduje że zakłócenia się przenoszą po wcz.

Jedyna metoda o jakiej czytałem to wywalić przetwornice i zrobić zasilanie LED na stabilizatorze LM317

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a próbował ktoś DLRów z opcją kierunkowskazu? Bo ostatnio trafiłem na takie i poważnie się zastanawiam nad montażem:

 

http://www.brightec.pl/oferta/swiatla-dzienne-drl-12v-24v/46,Swiatla-LED-do-jazdy-dziennej-(auto-on/dimming/indicator)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie, ale nie są zgodne z prawem PL,

 

pare stron temu była tez o tym rozmowa, tylko że rozwiązanie dużo ładniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no fajnie, ale nie są zgodne z prawem PL,

 

pare stron temu była tez o tym rozmowa, tylko że rozwiązanie dużo ładniejsze

 

 

Ok, dzięk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności