Skocz do zawartości
Buster

Spadek obrotów podczas jazdy pod górę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jadąc w sobotę do Szklarskiej Poręby, zauważyłem bardzo dziwną przypadłość w moim autku. Otóż podczas jazdy pod górę, na dłuższym odcinku, na wyższym biegu nagle zaczęły spadać obroty i auto zaczęło zwalniań. Po zajrzeniu w trakcie tej jazdy pod górę pod maskę (oczywiście po uprzednim zatrzymaniu się), z lewej strony silnika, gdzie biegnie taka gruba rura a bardziej z przodu wychodzi taki gumowy wężyk., było trochę białego dymu. Co to może być i jak bardzo poważne? Auto to Passat B5 FL 1,9 TDI 96kW (130 KM) silnik AVF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak zapalisz auto to wszystko jest normalnie? Wydobywa się tylko biały dym i nic więcej,tak? Wcześniej działo się coś niepokojącego,czy to jednorazowy przypadek?

 

Pozdrawiam MotoTechnic.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w moim przypadku mam gorzej bo od startu, na każdym biegu auto ma muła i się w ogóle nie zbiera:/

co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Podłącz pod VAG'a.

Może N75 (o ile dobrze pamiętam, czujnik doładowania turbiny)

Miałem taką przypadłość w tym samym silniku co Twój, tyle ze w Skodzie Superb.

U mnie było tak, że raz nie miał w ogóle mocy, a raz miał póki nie przekroczyłem magicznej bariery 80km/h.

 

 

PS. przy okazji wymieniłem pół silnika, bo wiadomo jak to z fachowcami każdy mówił, żeby najpierw spróbować to tamto, wymienić wężyki itp itp, mimo że diagnoza padła na początku. Jeżeli to jest N75, najlepiej wykręcić z innego i sprawdzić u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Jadąc w sobotę do Szklarskiej Poręby, zauważyłem bardzo dziwną przypadłość w moim autku. Otóż podczas jazdy pod górę, na dłuższym odcinku, na wyższym biegu nagle zaczęły spadać obroty i auto zaczęło zwalniań. Po zajrzeniu w trakcie tej jazdy pod górę pod maskę (oczywiście po uprzednim zatrzymaniu się), z lewej strony silnika, gdzie biegnie taka gruba rura a bardziej z przodu wychodzi taki gumowy wężyk., było trochę białego dymu. Co to może być i jak bardzo poważne? Auto to Passat B5 FL 1,9 TDI 96kW (130 KM) silnik AVF.

 

Średnio kumam o co Ci chodzi z tymi rurami;) Masz na myśli lewą stronę pojazdu czy lewa stronę stojącego przed maską? Może rozszczelnił się układ dolotowy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za pomoc. Diagnostyka komputerowa wykazała, że uszkodzony jest przepływomierz, czyli kilka stówek do wydania:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja ostatnio wymieniałem przepływkę i przyznam, że cena morduje:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 paki Towarzysze,znam bardziej mordujące inwestycje.Fakt,Bosch nie popisał się,lecz obecnie te koszy już da się znieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 zł za przepływomierz, niby nowy - ciekawe ile czasu pośmiga, oby długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2,5 paki Towarzysze,znam bardziej mordujące inwestycje.Fakt,Bosch nie popisał się,lecz obecnie te koszy już da się znieść.

 

AFN może ale do mnie najtaniej po znajomości 400, normalnie koło 600 a w ASO 1270;) Oczywiście ori BOSCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności