Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 4MOTION_LBN

dzięki wiem, że trzeba wpisać kod tylko nie powinno wyświetlić sie ENTER CODE albo coś takiego, ona się zupełnie nie włącza ciągle czarny ekran. Chyba tak nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz Kod ;) ,

 

tak ,ale przed tym trzeba wcisnąć lewe pokrętło,jak to nie zadziała to sprawdź bezpiecznik w panelu z bezpiecznikami a dopiero wtedy z tyłu navi.

 

się za pomocą kombinacji klawiszy zmienić język wyświetlania komunikatów na dużym VAG-u,

Nie, tylko płyta z polaskim lektorem dostępna w sklepie

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam !

:vw:

 

niesłyszałem,żeby w sklepie można było kupić oryginalnego DX z polskim lektorem...koszt takiej płytki to jakieś 560-600 pln,nie ma tam polskiego lektora....te z polskim to są przerabiane płytki.

 

4MOTION_LBN, dlatego sprawdź sobie jaką masz wersje

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics56/mfd-zablokowane-pomocy-vt9352.htm

 

i pomyś nad wgraniem polskiego menu i lektora,w trójmieście taka przyjemność buja się w granicach 100 pln.Będziesz wtedy mógł sobie kupować oryginalne płytki DX :) ,a wyświetlać (choć nie do końca) i mówić będzie ci po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....konwenter syganału bezpośrednio z vga na mfd to z miła checia bym to tak własnie rozwiązał ....

 

:] :] :]

 

 

Witam po swietach :)

schemacik konwertera VGA na scart (RGB):

vga_rgb_111.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN
i pomyś nad wgraniem polskiego menu i lektora,w trójmieście taka przyjemność buja się w granicach 100 pln.Będziesz wtedy mógł sobie kupować oryginalne płytki DX :) ,a wyświetlać (choć nie do końca) i mówić będzie ci po polsku.

Namierzyłem już ludzi co wgrają mi polskiego lektora i załatwią nową mapke Polski.

Dzięki za pomoc Jacek. Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro_78

No to schemat już mam. Dzieki Navik.

Pomozesz mi jeszcze może i wytłumaczysz jedna sprawe?

Mam opis wtyczki mfd z forum i tam jest Csync, videoGND, Pal/NTSC, videoON, Bin, Gin, Rin, GND. Co do Bin, Gin i Rin nie mam wątpliwości gdzie podłaczyć, Csync podłaczyc pod 20 z Twojego schematu? Gdzie podłaczyć masy kolorów i reszte kabelków takich jak Fast Blanking, Video Ground, Blanking Ground???

Znam opis numerowy bolców wtyczki MFD:

9 - to Gin,

8 - to Bin

itd.

Mogę prosic abyś podała mi opis połaczenia w taki sposób aby podać najpierw nr bolca wtyczki MFD a po myślniku nr z twojego schatu z wtyczki Scart Connector???

Podam przykład:

8-7

9-11

10-15

 

Bede bardzo wdzieczny bo nie chce czegos skopcic w navi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro_78

A i jeszce jedno pytanko:

 

Czy 74LS86 nie potrzebuje zasilania na 14 nóżke w granicach 5V??? Wystarczy zasilić tylko tam gdzie jest na schemacie zaznaczone 5V???

 

W wiekszości schematów z tym układem widziałem podłaczenie 14 nóżki tego scalaka pod zasilanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Uklady TTL seri 74 wymagaja zasilania 5V w tym wypadku VCC pin 14; masa GND na 7.

 

Ps: troszke ostatnio mam natlok zajec, praca itp... ale obiecuje ze wkrotce odpowiem na zalegle tematy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro_78

Dzieki.

 

Prosiłbym jeszcze tylko o dpowiedz na moje poprzednie pytanie, czyli opis numeryczny tych wtyczek. A i jeszcze jedno, te kondensatory to są elektrolity tak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki.

 

Prosiłbym jeszcze tylko o dpowiedz na moje poprzednie pytanie, czyli opis numeryczny tych wtyczek. A i jeszcze jedno, te kondensatory to są elektrolity tak???

 

wieczorkiem - jestem w pracy :(

kondensatory to elektrolity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro_78

Mam na kompie sciągnietego pdf- a z opisem kolorów kabelków z wtyczki miniDin 9 zresztą Twojego autorstwa). Prosiłbym abys napisła gdzie podłaczyć jaki kolor kabla lub numerami bolców we wtyczce. Od strony VGA czyli kompa mam dokłany opis wtyczki wiec sobie poradze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIN SCART -----------PIN NAVI

5 -GND ----------- 5

9 -GND ----------- 5

13 -GND ----------- 5

7 B ----------- 8

11 G ----------- 9

15 R ----------- 10

20 Synchro ----------- 4

 

Przy pomocy takiej przejsciowki mozna podpiac bezposrednio (bez zadnego adaptera) kazde DVD z pelnym wyjsciem typu Scart (zwany tez Eurozlaczem)

 

oczywiscie na pin6 (PAL) gniazdka MFD musisz podac 12V,

a podajac 12V na pin 7 automatycznie przelaczasz MFD w tryb video (po uprzednim aktywowaniu wejscia Video+audio w menu navi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro_78

Czyli gdy podam na 7 pin 12V to navi przełaczy sie na audio+video. A tzeba wtedy też podawać 12V na 6 pin, czy wystarczy tylko podac 12v na 7 i nigdzie wiecej aby automatycznie po odpaleniu kompa obraz był wyświetlany na navi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecie na pin 6 przelacza MFD pomiedzy Pal a NTSC musisz podac tam 12V aby uzyskac kolorowy obraz PAL (chyba ze podasz obraz w systemie NTSC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro_78

No i zrobiłem ten układzik, podłaczyłem wszystko tak ja mówiłeś a na ekranie mam tylko latajace poziome paski. Co zrobiłem nie tak??? Jako zasilanie 5V dałem 7805 z kondensatorem na wejsciu i wyjsciu i zasiliłem go 12V z prostownika. Zasilanie podałem na 14 nóżke scalaka, na 7 masa, tak jak radziłeś i nic. Nadalo same pasy poziome..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak synchronizacji, probowales przy roznych rozdzielczosciach obrazu VGA?

masz moze oscyloskop aby zobaczyc przebiegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro_78

Niestety oscyloskowpu nie mam, mawet jesli bym miał to bym nie wiedział jak się nim posłurzyc. Sprawdzałem z różnymi rozdzielczościami, nawet 640X480 i zadnych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke poczytalem w sieci i najprawdopodobniej aby wszystko zadzialalo musisz wymusic na karcie tryb pracy: 720x576 @50Hz programem np: Power Strip

 

Tu jest ciekawy artykol:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_42675.html

 

 

 

masz jeszcze ten konwenter Grand Hand View III?

w instrukcji do niego napisali ze obsluguje nastepujace rozdzielczosci:

640x480 - 60/72/75/85Hz,

800x600 - 60/72/75/85Hz,

1024x768 - 60/70/75/85Hz,

1280x1024 - 60Hz,

sprawdziles wszystkie?

304014_5880024419_121.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro_78

Narazie ten konwenter Grand Hand View III jest w naprawie gwarancyjnej.

Sprawdzałem większośc z tych rozdzielczości i czestotliwości i zadna nie chodziła wiec chyba był skopany.

Sprawdzałem też ten programik PowerStrip ale moja karta nie ma możliwości ustawienia rodzielczosci 720X576 (mam wbudowna karte grafiki w płyte na cipsecie Intela), ale prubowałem nawet na 640X480 przy 50 Hz i nic, same paski.

Zastanawiam się czy jest sens sprawdzac tan schemacik który teraz dodałes i na jakich pójdzie rozdzielczosci???

Najpierw chyba pokombinuje ze sterownikami karty aby uzyskać te 720X576 50Hz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa schematy sa identyczne tylko w innej formie.

A mozesz sprobowac ten adapter na innej karcie (na innym PC)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejscie Scart dla MFD2

t_mfd2_scart_135.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności