Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem Passata z navi MFD i zainteresowal mnie temat podlaczenia do niej jakiegos playerka DVD, Divx, MP3 moze kamerki cofania a moze jakiegos CarPC.

Navi to posiada jednak wejscie video RGB - ceny przejsciowki na poziomie 400zl troszke zniechecaja - wiec postanowilem zrobic taki adapter sam. W sobote wyciagnalem Navi z autka i wlasnie przed momentem odpalilem na niej obraz :)

Uklad composit->RGB zbudowalem na dwoch scalakach TDA8362 (30zl) i TDA4665 (5zl) + kabelek minidin10pin (17zl)

Efekt w zalaczniku.

Teraz jeszcze montaz wszystkiego w samochodzie (tu spodziewam sie problemu z wylaczaniem wizji kiedy samochod sie porusza ale moze da sie to jakos ominac)

<problem rozwiazany:

navi wylacza wejscie video przy predkosci ponad okolo 5km/h ale mozna to ominac odlaczajac sygnal GALA, tracimy wtedy automatyczna regulacje glosnosci zalezna od predkosci autka, ale mozna bez tego zyc. Dobrym rozwiazaniem bedzie automatyczne odlaczanie tego sygnalu po zalaczeniu DVD - to w nastepnym rozwiazaniu>

Nie posiadam jeszcze zadnego samochodowego zrodla video wiec mam pytanie jakie DVD lub cos podobnego polecacie do autka?

 

01.12.2006 - zalaczam narazie schemat kabla - calosc juz wkrotce

 

i schemat w wersji testowanej (MFD_CVBS_RGB_v1.2.zip)- mozliwe zmiany

 

Edit 09.03.2007 zmiany:

- Diode D3 dalem jako niemontowana - zwiekszenie funkcjonalnosci umozliwia przelaczanie MFD pomiedzy navi a video (jasli adapter wystawial sygnal video_on nie bylo mozliwosci sterowania MFD - MFD w takim trybie nie reaguje na przyciski)

t_video4_140.jpg

t_video3_809.jpg

t_video2_199.jpg

t_video1_199.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xmarek

Czy mógłbyś zamieścić schemacik tego adaptera??

 

Jeśli chodzi o DVD to polecam welltech. Małe i tanie i odtwarza wiele formatów i nie zacina się na dziurach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jak dopracuje wszystko do konca umieszcze wszystko (sch, pcb, pdf) na mojej stronie. Przynajmniej odrobinka praw autorskich ;).

Schemat jest kompilacja pdf do TDA8362, TDA4665 oraz opisu zlacza MFD.

Aplikacja spotykana w wielu TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedłem z tego samego założenia co navik i też postanowiłem taki konwerter wykonać samemu :cwaniak:

znalazłem gotowy schemat w sieci

http://ulegan.de/pal2rgb/pal2rgb.zip

nie sprawdzałem czy działa ale oparty jest dokładnie na tych samych układach na których wykonał swój konwerter navik

jak znajdę troszkę więcej czasu to .... napiszę coś więcej ... aktualnie jestem na etapie kompletowania elementów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat bardzo podobny - teraz ja tez juz wiem ze wystarczy regulacja na trzech potencjometrach (w aktyalnym rozwiazaniu mam 4). Aplikacja zgodna z pdf do ukladow TDA8362 i TDA4665. Bedzie dzialalo :)

Jest to chyba adapter do jakiegos wyswietlacza TFT (sadzac po napieciach -8V).

Dla Twoich potrzeb nie musisz montowac elementow zasilacza -8V i 5V z P2.pdf Wystarczy tylko 8V dla TDA8362 (min 100mA) 5V dla TDA4665 wystarczy zrobic na zenerce.

Powyzszy schemat nie zawiera sygnalu synchronizacji C-sync (pin4 - w zlaczu video MFD)

Na ten pin wystarczy podac sygnal wejsciowy video.

Nie zapomnij podac stanu wysokiego na pin6 - aby przelaczyc navi w system PAL - bez tego bedzie pracowala w NTSC czyli obraz bedzie niezsynchronizowany i czarno bialy.

Stan wysoki na pinie 7 Vswitch mozna wykozystac do automatycznego przelaczania navi w tryb video.

Daj znac jak Ci poszlo (wrazie czego sluze pomoca)

 

Ps: nie przejmuj sie jasnym pasem na ekranie navi przy probach w domu - to efekt przenoszenia sie zaklocen z sieci 50Hz przy zasilaniu z sasilacza (poprzez mase). Efekt ustepuje w samochodzie po zasileniu z akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jest to schemat wyjściowy do dalszych działań, mam jeszcze jeden bardzo podobny do tego, do zasilania konwertera potrzebne jest faktycznie tylko + 8 V, nie wnikałem po co przygotowali tak rozbudowany zasilacz

nawet nie zwróciłem uwagi że nie ma synchronizacji ale to nie problem, sygnał z wejścia przez kondensator i po problemie

co rozumiesz przez stan wysoki dla mnie to jest + 5 V ???

czy raczej powinienem podać 12 przez jakiś rezystor ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez stan wysoki (zboczenie zawodowe) tu rozumiem 12V dla bezpieczenstwa przez rezystor - umnie 100R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodalem schemat :) jak ktos skorzysta niech da znac :)

MFD_CVBS_RGB_v1.2.zip

MFD-video-kabel.zip

Edytowane przez navik
Przywrocenie schematow po przeprowadzce forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diabel200

witaj navik!

 

mam problem i moze ty cos tu pomozesz:) mam nadzieje wiec do rzeczy. mam passata jak sie domyslasz w ktorym jest navi MDF dokladnie taka jak przezentujesz na fotkach wyzej, i wydawaloby sie ze wsio jest ok ale niestety nie jest ona na systemie DX tylko na jakims starszym, a ja nie wiem na jakim! navi dziala bo mam plyte do niego, ale niestety nie oryginal i nie wiem w jakim formacie ta mapa jest(mapa niemiec)! z tego co sie dowiedzialem, to zekomo ktos poprostu wymienil cale wnetrze tej navi na jakis starszy modej, choc wyswietla przy wlaczeniu tak jak powinno, czyj jest ten globus itp. radi dziala swietnie! wiesz moze na jakim systemie to moze chodzic????? a ten passi jest z 2003 roku, ale navi podobno byla zamontowana i nie jest to oryginalan navi od niego!

 

jesli mozesz to prosze pomoz!!!!!!!!!!:) bede wdzieczny... jesli znajdzesz chwilke i ochota cie najdzie napisz GG2036824

 

 

dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wloz plytke CD z Twoja mapa do czytnika CD zwyklego kompa. Eksploruj ja a nastepnie otworz w notatnikiu plik info.txt (plik 1-2k) powinienes miec cos takiego:

 

cd2-DEU_2006-2007_DX v6

 

 

Title: Produkt-CD DEU 2006-2007DX

 

Project-Number: P_DEU2006-2007DX

Project-Name: Deutschland 2006-2007 DX

 

Worm: cd2-DEU_2006-2007_DX v6

 

Online-Software: ndd31 v5-ece-390-23

Boot-Filetyp: param.sys.all

 

Nav-Data: NAV_DXCOMP/nav2-DEU_2005.3_exp08_NG3 v2

Map-Data: map2-DEU_2005.3_exp06_MG3 v2

 

Quad-Idx: quad2-TA_DEU05.3_GIS v5

DOA: doagen 4.5

 

State: AUT DEU INT LIE CHE

 

NTL: AUTDA_01 DEUDD_01 CHED4_09

NTL-Spez: INTDF_05

NTL-Ref: LIE=>CHED4_09

DNL: AUTDA_01-1.0/v4 DEUDD_01-4.00/v2 CHED4_09-5.0/v2

DNL-Spez: INTDF_05/v0

 

TOC: tc_b____.toc (default)

 

Speller: deu

LL-Corr: wgs84

 

Save: SIG_ENTW_2004 v3.1

 

Date: 08.06.06 (10)

 

Comp: SCCS-Vers 5.9 05-12-06

Img: SCCS-Vers 3.16 03-29-06

 

wtedy mapa jest do systemu DX jesli bedzie cos takiego

 

cd1-1385 v3

 

 

Title: TAN

 

Project-Number: BP-TAN-02107

Project-Name: TAN - TP Deutschland 2002/2003 M Nord

 

Worm: cd1-1385 v3

 

Online-Software: nc92 v7-eur-086-15

 

Nav-Data: nav1-1385 v2

Map-Data: map1-1385 v2

Quad-Idx: quad1-1533 v3

 

Dnl (C-Navi): dnl0-_D v1

 

Speller: deu

LL-Corr: wgs84

Boot: boot.cfg.navi-v2

Date: 31.05.02

 

to jest to baza do wczesniejszych systemow RNS.

 

PS. nie mam gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pwgajda

Kolego Navik, mozesz jeszcze zamiescic schemat plytki drukowanej?Bylbym bardzo wdzieczny...A poza tym gdzie dostane ta wtyczke do nawigacji mini DIN 10? Szukalem już w kilku miejscach (lacznie z serwisem VW) i przewaznie nawet nie wiedzieli o co mi chodzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo proste pytanie nie moge niestety znalezc odpowiedzi.

Mam navi MFD i jest podlaczona zmieniarka do tego. W menu navi mozna wybrac wlasnie sygnal z AUX. Gdzie jest to gniazdo AUX? NIe moge go znalezc. Moze cos zle zrozumialem i jakas glupote pisze, ale chyba powinno byc gdzies to gniazdo AUX i powinna byc mozliwosc podpiecia tam czegos. ??

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo AUX w MFD znajduje sie na tylnej sciance navi. Jest to okragla wtyczka typu MiniDin o 10 Pinach. Zdjecie odpowiedniego kabla znajdziesz tu: http://www.forum.vw-passat.pl/topics56/mp3-do-mfd-d-vt9964.htm

Tosamo gniazdko sluzy rowniez do podlaczenia sygnalu video (RGB) np DVD.

Rozpiske pinow tego gniazdka znajdziesz na poczatku tego postu w jednym z schematow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro_78

Witam. Jestem nowy "TUTAJ". Mam passata z navi MFD D. Chciałem ostatnio podłaczyć pod nią carpc. Skożystałem z multiadaptera których pełno na allegro. Komp nie miał wyjścia video wiec zastosowałem Grand Hand View III, których też pełno na allegro. No i jakie było moje zdziwieni gdy zamiast ładnego okienka XP zobaczyłem tylko poziome migocące paski. Co zrobilem nie tak, coś moze jest niesprawne??? Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś źle podłączyłeś... coś może słabo łączyć, u mnie też jest tak czasami (mam podpięte dvd) i trzeba tyknąć kabel który idzie do adaptera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro_78

Próbowałem na wszystkie sposoby, podłaczalem, odłaczałem, wszystkie kable sa OK a i tak niedziała, nie wie czy navi obsługuje wszystkie rozdzielczości, czy rozdzielczośc wogóle ma jakiśwpływ bo przecież sygnał po złaczu composite jest analogowy a tam chyba nie ma czegoś takiego jak rozdzielczość???? :mikolaj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze podlacz do wyjscia adaptera VGA->Composit zwykly TV czy obraz z Twojego CarPC jest OK?

Pokombinuj z rozdzielczoscia obrazu poniewarz w Standardzie VGA mamy synchronizacje pionowa i pozioma natomiast w sygnale Composit mamy jeden zespolony sygnal wizyjny z ktorego mozemy wyodrebnic sygnal synchronizacji.

Rozdzielczosc obrazu z PC jest inna niz PAL (TV). Sprobuj na 800x600.

Gdzies mialem schemat konwertera z VGA na RGB gdzie z sygnalow syncV i syncH robiony byl jeden sygnal synchronizujacy (konwerter ten mozna byloby wykozystac do bezposredniego podlaczenia PC do MFD).

W Twoim przypadku podejrzewam zle ustawienie rozdzielczosci lub znieksztalcenie zespolonego sygnalu wizyjnegi. Navi MFD nie ma poprawnego sygnalu synchronizacji.

Sprobuj podlaczyc to do zwyklego TV (tylko PC -&gt; "Grand Hand View III" -&gt; TV )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro_78

Witam. Podłaczylem kompa poprzez ten konwenter Grand Hand View III i okazuje sie ze jest to samo co na navi MFDE, wiec to ten konwenter jest skopany. Wysyłam go na reklamacje i mam nadzieje ze mi wymienia lub naprawia.

 

Jesli chodzi o ten konwenter syganału bezpośrednio z vga na mfd to z miła checia bym to tak własnie rozwiązał ale nie jetem aż tak biegłym elektronikiem. Jesli ma ktoś możliwośc wykonania takowego kabla (konwentera) to prosze o info, z miął chęcia coś takiego "działajacego" zakupie.

 

:] :] :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Mam problem z navi MFD (oryginalnie zamontowanym), wszystko latało super, do póki nie wyjąłem akumulatora z auta. Teraz nawigacja nawet nie włącza się. Czy wiecie co się mogło stać (ktoś powiedział mi, że z tyłu nawigacji jest bezpiecznik i to on najprawdopodobniej strzelił) ? Mam jeszcze jedno pytanie czy da się za pomocą kombinacji klawiszy zmienić język wyświetlania komunikatów na dużym FIS, jeśli nie to jak to zrobić ? Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko latało super, do póki nie wyjąłem akumulatora z auta. Teraz

Wpisz Kod ;)

się za pomocą kombinacji klawiszy zmienić język wyświetlania komunikatów na dużym VAG-u,

Nie, tylko płyta z polaskim lektorem dostępna w sklepie

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam !

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności