Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem

kupilem kolejny adapter

http://www.naviservice.com.pl/?item=45&t=1309171212 taki

 

i dvd

http://imageshack.us/photo/my-images/26/img3604yl.jpg/

 

mialem juz kamerke cofania na innym adapterze

 

podpialem do tego kamerke

wsteczny i obraz migocze (pasy) wiec patrze na adapter tam mozna przelaczyc tryby NTS/PAL trzymajac 3 sek 1 z przyciskow wiec przekodowalem na PAL i ok dziala poprawnie

 

kolejny etap to podlaczenie dvd

z kolei dvd obraz mruga jak wczesniej na kamerce

wiec wchodze na ustawienia w DVD przelanczam na PAL i dziala OK

 

problem jest wtedy gdy wylacze dvd

po kolejnym wlaczeniu dziala ale jako czarno - biale !!!

kamerka dziala caly czas OK

 

musze wtedy wejsc w opcje dvd ustawic inny system np NTSC / PAL60 / AUTO

wtedy obraz mruga ale jest kolorowy i spowrotem na PAL i wtedy jets kolor i ok

 

czego to moze byc wina :(?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie obraz miga na kolorowo niezależnie czy przestawie na inny system NTSC / PAL60 / AUTO.

 

A ostatnio moje MFD wariowało. Tzn migało podświetlenie wyświetlacza a ostatnio całkiem zgasło. Czy koniecznie muszę wymieniać cały wyświetlacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś wykonał poza navikiem ten konwerter samemu według jego schematu ?

Ja skompletowałem już większość podzespołów tzn brakuje mi tylko głównych układów oraz diód i tu pojawia się mały problem.

Nie mogę nigdzie znaleźć takich odpowiedników co możne wstawić w miejsce i D3, D4

D1 też nie tak łatwo znaleźć.

No i 2 najważniejsze pytania o co chodzi w komponencie L1 FERRIT to ma być zwykła cewka rozumiem nie ważne jaka pojemność ?

Oraz co oznacza skrót "n.m." przy niektórych komponentach np przy "R14 n.m."

Mam nadzieje, że ktoś będzie w stanie udzielić rzeczowej pomocy, pisałem do nawika niestety nie odpisuje na PW może się już w to nie bawi nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie Navik'owi na PW, ale nie odpisuje ;(

 

@mag2k3, spróbuj poszukać w internecie tych części, których nie możesz dostać...

 

Czy ktoś z tego forum byłby w stanie wykonać taki adapter ?

Chciałbym kupić odtwarzacz HDD i podłączyć go do MFD...

 

Zapłacę ;>

Do uzgodnienia na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wykombinowałem coś takiego. Mam w domu tuner DVB-T z wyjściem typu SCART Euro. Tuner posiada wejście USB i umożliwia odtwarzanie plików Divix MKV itp.

 

Teraz pytanie jak połączę z wyjścia Euro tunera pod wtyk mini din 10 to czy wszystko będzie grało? Tuner ma pełne wyjście Euro czyli ma wszystkie składowe sygnału RGB.

 

 

Koszt na dziś takiego tuner to jakieś 100 zł, tak więc chyba nie warto kombinować z budowaniem jakiś konwerterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponownie postanowiłem coś napisać w tej sprawie.

 

A więc koszt budowania konwertera:

części - około 50 zł

kabelek din 10 - zapłaciłem 50 zł

wytrawienie płytki plus jego projekt - 100 zł po znajomości

montaż - 10 zł

ewentualny odtwarzacz DVD/mp3 typu lowcost - 150 zł

ilość straconych nerwów że nie działa - bezcenne.

 

łącznie jakoś = 360 zł

 

Natomiast mój wcześniejszy post mówi o tym co wymyśliłem, może nie jako pierwszy, ale jedyny na tym forum bo tego nigdzie nie znalazłem.

 

Podłączyłem przewód Din 10 z gniazdem Euroscart za pomocą rozpiski z postu z strony 2 tego wątku.

Do gniazda euro podłączyłem tuner dvb-t. Teraz mam w samochodzie telewizję cyfrową naziemną, z tunera mam możliwość odtwarzania filmów divix, mkv, mp3 itp.

Trzeba tylko pokombinować z zasilaniem tego tunera bo ma zewnętrzny zasilacz 230V na 5VDC.

Do tego celu zastosowałem gotową przetwornicę DCDC znanego polskiego producenta zasilaczy itp. rzeczy.

 

A teraz koszty:

Tuner DVB-t - 99 zł

antena - 49 zł

przetwornica - 40 zł

fajna obudowa, aby to jakoś wyglądało w jednej obudowie - 20 zł

i kabelek din 10 - 50 zł

 

Jak widać koszty trochę mniejsze, wykonanie bez problemowe, dodatkowo nie ma problemu z przeskakującymi płytami DVD jeżeli ktoś z nich chce oglądać filmy.

Polecam. Działa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.navlinkz.de/en/Interfaces/Interfaces-by-vehicle/Audi/RNS-E/z-LiNK-2x-AV-input-Audi-Seat-Skoda-VW-with-factory-TV-tuner.html chciałem sam wykonać taki adapter ale nie wiem czemu jak podłącze to jak na foto to nie śmiga adapter podpina się pod 3 rzad pinów w tunerze tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpina się pod 3 rzad pinów w tunerze tv

To tak jakbym słyszał swoje słowa z pewnej rozmowy telefonicznej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ten świat mały hehehhe :mlask

 

---------- Post added at 18:51 ---------- Previous post was at 18:45 ----------

 

widzisz sytuacja się zmieniał kupiłem okazyjnie ten tuner a teraz nie wiem jak mam te czincza podpiąć w który pin możne kolega by mi pomógł:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem ze swoją nawigacją. Od miesiąca podświetlenie ekranu migało a wczoraj całkowicie przestało działać. Z bliska widać że działa i normalnie wszystko wyświetla, lecz nie ma podświetlenia. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Od miesiąca podświetlenie ekranu migało a wczoraj całkowicie przestało działać. Z bliska widać że działa i normalnie wszystko wyświetla, lecz nie ma podświetlenia. Co może być tego przyczyną?

 

najprawdopodobniej padla lampa CCFL (podswietlajaca wyswietlacz) lub inverter ktory ja zasila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie to jakoś naprawić czy trzeba cały lcd wymieniać? Czasami jak zniknęło podświetlenie to wystarczyło ekranem ruszyc i podświetlenie wracało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasami jak zniknęło podświetlenie to wystarczyło ekranem ruszyc i podświetlenie wracało

 

sugeruje to uszkodzenie polaczenia lampy CCFL z inwerterem, najczesciej pojawia sie zimny lut na wyprowadzeniu z lampy. Wymaga to rozebrania navi a dokladnie czesci wyswietlacza. Lampy CCFL sa elementami wymienialnymi i daje sie je wyciagnac z samego wyswietlacza TFT bardzo latwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A duży koszt jest zrobienia tego? Mógłbyś mi powiedzieć dokładnie co bym musiał Kupić? Albo podjął byś sie naprawy tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, w kilku miejscach czytałem różne rzeczy, trochę mi się to zaczęło mieszać i chciałbym się upewnić czy jeśli z wtyczki SCART bym odpowiednie piny podpiął do gniazda z tyłu MFD2 DVD będzie normalny obraz?

chodzi mi o samo podłączenie kabli, bez adaptera itp

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie pytanie, czy jest możliwość podłączyć tuner dvb-t do mfd2, jeśli na wyjściu z tunera na scart znajdują się piny 7, 11 i 15 odpowiadające za sygnał RGB, ale brak do nich masy na pinach 5, 9 i 13 ??

 

i jeśli dobrze zrozumiałem to reszte pinów trzeba podłączyć tak;

- VSWITCH pin 16

- NORM pin 8

- VIDEO masa pin 17

- CSYNC pin 19

- masa pin 21

- NF masa pin 4

- AR-IN pin 2

- AL-IN pin 6

 

z tym że na wyjściu z tunera nie posiadam pinów 19 i 21 i pinów 5,9 i 13 odpowiadających za mase RGB

 

pozostają mi wolne piny na wyjściu ze SCART 10, 12 i 20

 

da radę ktoś mi pomóc??

 

a i na nie pamiętam który, VSWITCH albo NORM trzeba podać napięcie 12V, czy jest to konieczne, czy można podpiąć pod to odpowiedni pin ze SCART, i czy w obu przypadkach trzeba zastosować ten rezystor 100R ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a orienuje sie ktos moze czy mfd obsluzy takie cos

Aspect Mode: Współczynnik kształtu obrazu 4:3PS, 4:3LB, 16:9

Rozdzielczość: Obsługiwane formaty rozdzielczości 576i, 576P, 720P, 1080i

TV Format: Zmienia sposób wyświetlania Auto, PAL, NTSC.

Wyjście Video: Zmiana SCART sygnał wyjścia na CVBS LUB RG

 

i czy jest mozliwosc kupienia ekranu do mfd?

z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Panowie mam pytanie do ekspertów a w szczególności do NAVIK-a,posiadam adapter multinedialny do navi MFD2 VW w którym jest płaska wtyczka do navi ale w moim pasku posiadam MFD1 czyli wtyk okrągły moje pytanie jest takie czy dam rade zmienić wtyki czyli przelutować ,czy adaptery mają inne sterowanie i nic mi to nie da ,jest to adapter VNS-526.Bardzo proszę o odpowiedz bo niewiem czy wymieniać.Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z navi MFD ver. D - przy próbach podłączenia adaptera multimedialnego po podłączeniu wszystkiego navi przestała reagować. Nie wyświetla nic na ekranie, chociaż słychać, że laser czyta płytę - kręci chwilę i przestaje. Po odłączeniu kluczyka ze stacyjki dioda zaczyna migać dopiero po dłuższej chwili.

 

Zablokowałem nawigację, czy wypiąłem jakiś przewód? Na pierwszy rzut oka przewody są ok.

 

Problem rozwiązany.

 

Powodem była wysunięta taśma wyświetlacza. Dostać można się do niej przez odkręcenie 8 śrub torx z boku obudowy, oraz odczepienie przedniego panelu. Za pomocą pensety można taśmę wsunąć na miejsce.

Edytowane przez morro.cre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mario20v

Witam,

Zaciekawił mnie Twój opis Speed76. Spróbuję coś takiego podłączyć do mojej navi. Tylko mam jedno pytanie; gdzie mogę kupić taki wtyk mini din10?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności