Skocz do zawartości
Polski

Stukanie przy gwałtownym ruszaniu / hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam "bractwo" :)

Od jakiegos czasu czuje w podłodze delikatne stuki ale tylko przy gwałtownym hamowaniu np przy parkowaniu lub przy gwałtownym ruszaniu inajczęściej przy skręonych kołach Podczas jazdy cisza

Byłem u mechanika Auto sprawdził i nic nie widzi Przejechal sie i słyszął to delikatne stukanie ale nie wie co to moze byc

Wiem wiem zmienic mechanika :D Ale to Włosi a oni juz tak maja ze jak sie coś nie rozsypie to jest ok :debil

Miall juz ktoś takie objawy w swoim "furaku" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam "bractwo" :)

Od jakiegos czasu czuje w podłodze delikatne stuki ale tylko przy gwałtownym hamowaniu np przy parkowaniu lub przy gwałtownym ruszaniu inajczęściej przy skręonych kołach Podczas jazdy cisza

Byłem u mechanika Auto sprawdził i nic nie widzi Przejechal sie i słyszął to delikatne stukanie ale nie wie co to moze byc

Wiem wiem zmienic mechanika :D Ale to Włosi a oni juz tak maja ze jak sie coś nie rozsypie to jest ok :debil

Miall juz ktoś takie objawy w swoim "furaku" ?

może przeguby może dwumasa lub zawieszenie tłumika plecionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może przeguby może dwumasa lub zawieszenie tłumika plecionka

Możesz coś wiecej o dwumasie ? Bo faktycznie mam do roboty tz delikatnie mi autem drga na luzie jak stoje np na światlach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz coś wiecej o dwumasie ? Bo faktycznie mam do roboty tz delikatnie mi autem drga na luzie jak stoje np na światlach ...
objawy dwumasy to szarpanie przy gaszeniu stukot na luzie lub przy zamianie biegów drgawki budy na luzie na postoju a z tego co piszesz to chyba sam wyciągniesz wnioski niestety kosztowne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to stukanie to tak jakby był gdzies luz albo sie coś poluzowało moze jakaś« poduszka pod silnikiem Ale nigdy mi nie stukało w taki sposób nawet jak miałem B5FL

Dwumase mam zamiar zrobic jak bede w PL w sierpniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to stukanie to tak jakby był gdzies luz albo sie coś poluzowało moze jakaś« poduszka pod silnikiem Ale nigdy mi nie stukało w taki sposób nawet jak miałem B5FL

Dwumase mam zamiar zrobic jak bede w PL w sierpniu

wejdź pod auto i oblukaj plecionkę, poduszki silnika/skrzyni, przeguby wew/zew, jeśli to będzie ok i nie luźne to oblukaj zawieszenie a potem zostaje dwumas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ma jakies znaczenie że od jakiegoś czasu bieg 3 nie zawsze chce sie "wbić" ??

Pomyślałem że moze poduchy pod silnikiem lub skrzynia? Są wogule takie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ma jakies znaczenie że od jakiegoś czasu bieg 3 nie zawsze chce sie "wbić" ??

Pomyślałem że moze poduchy pod silnikiem lub skrzynia? Są wogule takie :D

mozesz miec wlasnie z tym problem nie wiem jak w b6 ale w starszych autach przesuniecie skrzyni powodowalo problemy z wbiciem biegu wiec wibracje beda spowodowane wybita poduszka problemy z biegiem i i stuki przy gwaltownym ruszaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że masz luz na łożysku wahacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że masz luz na łożysku wahacza.

Myślę, że ormowiec może mieć rację. Gumowo-aluminiowe mocowanie wahacza do podłogi może powodować takie dźwięki. Choć nie widać zużycia na pierwszy rzut oka, wahacz się w nim rusza i może powodować takie stuki przy ruszaniu lub hamowaniu. Identyczne mocowanie jest w Octavii 2 i tam gumy wybijały się średnio co 40-50 tys. km.

silentblock.jpg

Edytowane przez Mike2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś moze nr czesci :) Powiedzcie jeszcze czy sa takie po obu stronach ?Jeżeli tak to moze wymienić obydwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś moze nr czesci :) Powiedzcie jeszcze czy sa takie po obu stronach ?Jeżeli tak to moze wymienić obydwa ?

Nie mam numeru części. Identyczne są w Skodzie Octavii 2, VW Passacie B6, Audi A3 itd. Na allgro jak wbijesz silenblock octavia 2 albo passat B6 wyskoczy. Dobra cena to ok 80 zł za sz. Lepiej wymienić dwa od razu i mieć spokój. Lewa różni się od prawej, więc uwaga przy kupowaniu :)

 

---------- Post added at 19:54 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

 

Ma ktoś moze nr czesci :) Powiedzcie jeszcze czy sa takie po obu stronach ?Jeżeli tak to moze wymienić obydwa ?

 

Tu masz przykładową aukcje z numerem części:

http://allegro.pl/tuleja-wahacza-vw-passat-b6-2005-febi-org-i1565157992.html

Edytowane przez Mike2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, nawet identyczny jak kolega. U mnie na 99 % to nie dwumasa bo 3 miesiące temu ją wymieniałem ;] po wizycie u fachowca napisze co było przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podobny problem, nawet identyczny jak kolega. U mnie na 99 % to nie dwumasa bo 3 miesiące temu ją wymieniałem ;] po wizycie u fachowca napisze co było przyczyną.

Kiedy jedziesz do fachowców ??

Nadal bym prosił o numer części jak ktos da radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tuleja na 99% by wyszła na szarpakach, oczywiście cały czas trzymać nogę na hamulcu podczas badania.

nr VW 3C0 199 231 D

MOOG VO-SB-5010

FEBI 30691

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta tuleja na 99% by wyszła na szarpakach, oczywiście cały czas trzymać nogę na hamulcu podczas badania.

nr VW 3C0 199 231 D

MOOG VO-SB-5010

FEBI 30691

Ja byłem na szarpakach i nic nie słyszał diagnosta (Skoda Octavia 2). Dopiero jak wymieniłem, przestało stukać. W zimę, jak guma twardnieje, bardziej słychać stuki czasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta tuleja na 99% by wyszła na szarpakach, oczywiście cały czas trzymać nogę na hamulcu podczas badania.

nr VW 3C0 199 231 D

MOOG VO-SB-5010

FEBI 30691

to są trzy numery ?? bo nie kumam a chce to kumplowic wysłać zeby mi sprawdził w serwisie i kupił jakby co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz numer oryginału i numer zamiennika firmy moog i febi, do wyboru, Mooga widziałem za ok. 90 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zanim wymienisz pół zawiasu, to pojedź do mechanika niech wjedzie autem na kanał, zdejmie osłone spod silnika, i dokładnie obejrzy sanki, i wszystkie elementy przy podłuznicach

 

u mnie było to samo i dokładnie jak piszesz,

jak auto pojechało do mechanika, on pooglądał, wział klucz dokręcił 2 śruby na maxa i cisza jak makiem zasiał już ponad rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie coś takiego - ja szukałem pewnych informacji co do mojej wady ale znalazłem ciekawy watek o stukach podczas hamowania i przyspieszania

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=36471&postdays=0&postorder=asc&start=0

Mam nadzieję, że to pomoże - chyba najtańsze rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności