Skocz do zawartości
przemo1996

Jakie były fabryczne amortyzatory tył B4 1.9 TDI AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do wymiany tylnich amortyzatorów w Passacie B4 z roku 1996 silnik AFN 110KM. Wylicytowałem fabrycznie nowe amortyzatory bilstein olejowe B2 (symbol BTE-6220). Większość sprzedawców oferuje jednak do passata gazowe B4 (symbol BNE-1994). Wg katalogu bilsteina jedne i drugie powinny pasować.

 

Pytanie 1 brzmi - ktoś wie, czy fabrycznie były olejowe czy gazowe? Bo wolałbym tak, jak było fabrycznie. Ze sprzedawcą pewnie jeszcze się dogadam, bo to sklep - więc chyba sprzeda mi jedne czy drugie bez różnicy (co najwyżej w cenie). Cenę mam dobrą, bo z przesyłką 210 zł za oba.

 

Pytanie 2 do praktyków - czy przy wymianie warto wymienić górne mocowanie tylnego amortyzatora? Wymieniał ktoś? Bo odboje i osłony gumowe to na 100% wymienię.

 

Pozdrawiam,

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie były olejowe Boge lub Sachs. Nie wymienia się nic o ile nie jest uszkodzone - w moim B4 przy wymianie wszystko wyglądało jak nowe, u mojego ojca jedna strona była rozpadająca się. Wyjdzie więc wszystko w praniu.

 

A amortyzatory dzielimy na olejowe oraz olejowo-gazowe. Stricte gazowych nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A amortyzatory dzielimy na olejowe oraz olejowo-gazowe. Stricte gazowych nie ma.

 

Wiem....ale skrótowo na olejowo-gazowe mówi się właśnie gazowe. Podobnie jak na olej napędowy mówi się ropa....niepoprawnie, ale wszyscy wiedzą o co chodzi.

 

Tak, czy inaczej dzięki za odpowiedź....więc miałem olejowe i będę miał olejowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie 2 do praktyków - czy przy wymianie warto wymienić górne mocowanie tylnego amortyzatora? Wymieniał ktoś? Bo odboje i osłony gumowe to na 100% wymienię.

 

Jeżeli Ci chodzi o poduszkę (gumę) tylnego amortyzatora to polecam wymienić przy okazji- koszt nie duży .

Poczytaj tu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50296

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności