Skocz do zawartości
migor

co zrobić z felgami

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za foto ale całe czarne raczej odpadają.

może gdybym miał jasne auto:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może gdybym miał jasne auto:-)

 

no ja właśnie mam srebrne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Posiadam mega pospolite felgi jak na zdjęciu;)

Wziąłem się niedawno za ich odświeżenie

Fronty w ponowna polerkę , a co ze środkami? Zostawić czarne?

Myślałem i pryśnięciu ich w kolor nadwozia ale niewiem jak to wyjdzie wizualnie... Może macie jakieś propozycje?

[ATTACH=CONFIG]99659[/ATTACH]

 

miałem takie 17" kiedyś i środki miały właśnie taki ciemno zielono-szary/czarny kolor jak się z bliska patrzyło, z daleka normalnie wyglądały prawie jak czarne. Przód oczywiście poler (bez żadnej tam badziewnej glazury). Maluj wnęki na czarno. Zawsze jak będziesz chciał sprzedać lub zamienić będzie to kolor uniwersalniejszy jak zielony ;) A malować całe to wg mnie bezsens, no chyba, że masz fronty obdarte o krawężnik, wtedy malujesz i nic nie widać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu,mianowicie chcę moje felgi pomalować na ostry pomarańcz. Co da najlepszy efekt,proszkowe czy są jeszcze jakieś inne opcje? I czy ktoś się orientuje jaka cena mniej więcej za 17cali. Nie mogę zakładać nowych tematów więc smaruje tu ;-( Wie ktoś gdzie w okolicach Legnicy zajmują się tym? Z góry dziękuje za odp i pozdrawiam.

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugą opcją i lepszą od proszkowego malowania jest pomalowanie je normalnym lakierem samochodowym + bezbarwny. Możesz wtedy sobie wybrać z multum kolorów wystarczy podjechać do mieszalni i powiedzieć że chcesz kolor pomarańcz i przeważnie da Ci fiszki i sobie wybierzesz coś z metalika czy z perły lub jeszcze zostaje do wyboru jakiś trój warstwowy :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po całej zabawie:)

myślę że wyszło nieźle;)

2013-04-26 15.15.10.jpg

2013-04-26 15.15.03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no muszę przyznać że efekt przy tym słońcu to jest porażający ale lepszy będzie na aucie :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam felgi Borbet E pomalowane w czarny mat. Mają delikatny rant ale został zamalowany :kwasny było to kilka lat temu ale teraz przyszedł mi do głowy pomysł żeby wypolerować ranty a środek zostawić.

Nigdy nie bawiłem się z felgami, od czego zacząc i czy to się opłaci ?

 

Felga wygląda tak :

 

dafota.2.uct1391100406i.JPG.smIMG_6436.JPG&th=9972

 

http://wrzutnik.net/showpic.2.uct1391100406i.JPG

 

A chciałbym tak :

 

dafota.2.v7j1391100483y.jpg.smjsd0.jpg&th=8768

 

http://wrzutnik.net/showpic.2.v7j1391100483y.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw musisz kupić papier na wodę i przygotuj tak jakbyś miał polerować element samochodu. W tym przypadku będzie szybciej abyś zaczął od papieru na wodę 800 degradacji i poprzecierać do aluminium potem 1500, 2000, 2500 aby wygładzić powierzchnię. Ostatni etap polerowanie. Trzeba kupić pastę polerską do aluminium Autosola najlepiej i jechać aż do połysku. Możesz to zrobić ręcznie lub jakąś wiertareczką z odpowiednią końcówką. Ja bym tak zrobił. Na drugim zdjęciu jest lepszy efekt bo felgi są pomalowane akrylem i są w połysku.

 

Pozdro Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Tak się zastanawiam czy wypolerowane aluminium zostawiamy czy jakoś zabezpieczamy np lakierem ? Czy dużo byłoby roboty żeby na ten mat położyć czarną perłę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gołe aluminium może być problem z bezbarwnym, bo żeby ten dobrze się trzymał musiałbyś zmatowić powierzchnie bo inaczej będzie odłaził :( No i jeśli położył byś bezbarwny to polerka będzie trochę zamglona że tak napiszę :P Co do malowania to myślę że nie było by dużo roboty, najpierw dokładnie umyć, później zmatowić felgi dokładnie, odtłuścić np benzyną ekstrakcyjną, na to podkład, znowu zmatowić i odtłuścić no i baza czyli czarna farba a na to bezbarwny :P Przynajmniej ja bym tak zrobił :P Im bardziej przyłożysz się do matowienia i przygotowania powierzchni tym efekt lepszy, ale to chyba wiadomo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sline 18 i bede je nie dlugo malowac na biało a fronty w polerke..tylko nie moge znalezc nigdzie papieru 3000, 2500 nie daje takiego efektu2012-07-02-045.jpg wlasnie tak mi wyszlo w bmw ale w passacie chce lustro;p;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurson_ski

http://allegro.pl/3m-papier-krazek-trizact-50414-innowacja-p3000-i3907920206.html

http://allegro.pl/krazek-scierny-papier-150-p3000-rzep-i3930632857.html

http://allegro.pl/papier-scierny-wodny-matador-gr-3000-szt-i3932489066.html

 

 

osobiście bym polecał krążek 3M z pierwszego linku,nie jest to typowy papier ścierny tylko ścierniwo na gąbce, z ceną moze troche przesadzone ale daje świetny efekt jako ostatni krok przed polerką pastą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo dzieki ale to jeszcze przyjdzie czas aktualnie walcze z autem serwisowo, tak w sumie to pytalem tylko w jednym sklepie o ten papier polatam po tym swoim zadupiu moze jednak cos beda mieli...jaka paste uzywac juz na koniec polerki? autosol? automax z doswiadczenia wiem ze polerowany efekt robi sie jakby ciemniejszy nie ma takiego efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o pomalowaniu felg plasti dipem czarny mat do czarnego auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z palsti dipem to nawet jak kiepsko bedzie auto wygladac to nie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko czy warto wyrzucac ponad 200 zl na farbe, zeby pozniej zrywac jesli bedzie nie bangla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2014-02-06-119.jpg

to sa moje koleczka;p nawet nie patrzylem jak wygladaja na aucie;p beda bialutkie;p

2014-02-06-118.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności