Skocz do zawartości
momasz1

Plecionka przy kolektorze wydechowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam dziure w plecionce między kol. wydechowym a katalizatorem w silniku 2E i nie wiem jakie wymiary plecionki kupić do wspawania i czy jest możliwe zdjęcie tej rury bez wyciągania silnika bo dostęp paskudny (może jakieś porady).

Z Góry Bardzo Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem vento z tym silnikiem. Mechanik wyjmował wszystko od dołu tzn. z podnośnika.

Proponuje zadać pytanie o rozmiar złącza u tego allegrowicza.

http://moto.allegro.pl/zlacze-elastyczne-55x330-55-330-do-wspawania-i1531247181.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pekla ci siatka czy rozlacialo sie juz na amen ? bo to ze ta siatka jest uskodzona nie znaczy ze mysisz wymieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amen bo chodzi jak traktor aż chyba przez to nierówno chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej wykrecic i zmierzyc skoro juz i tak chodzi jak traktro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie tak najprościej ale już bym kupił jak bym wiedział a i czy da sie to ustrojstwo wykręcić bez pomocy "magii"?

Znalazłem coś takiego (dzięki pomocy kolegi 77Marek) o co mi chodzi ale cena niezła no może nie aż taka straszna http://allegro.pl/zlacze-elastyczne-dwuzlacze-seat-volkswagen-i1531247218.html

Edytowane przez momasz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o co mi chodzi ale cena niezła no może nie aż taka straszna

Niestety ceny tego rodzaju plecionki takie są. Pewnie ze 150 zł trzeba doliczyć za wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy da sie to ustrojstwo wykręcić bez pomocy "magii"?

 

Od góry raczej się nie da, a od dołu to już żadna magia. Potrzebny jakiś penetrator i przyzwoity klucz, a prawdopodobnie też palnik...

Znalazłem coś takiego (dzięki pomocy kolegi 77Marek) o co mi chodzi ale cena niezła no może nie aż taka straszna

Jak na portki do 2E to nie dramat. Można pokusić się o używkę, chodzą po 100zł - http://moto.allegro.pl/dwururka-portki-vw-golf-iii-vento-2-0-2e-ady-agg-i1547855682.html i http://moto.allegro.pl/dwururka-portki-vw-golf-iii-vento-2-0-2e-ady-agg-i1565548511.html ale jest ryzyko, że może być też dziurawa, albo może pierdnąć za tydzień... Mi portki ze szrotu wytrzymały ze dwa lata dopóki miałem B3. Jak masz "taniego" tłumikarza, to lepiej wspawać nowe harmonijki.

 

PS. uszczelkę jeszcze trzeba dokupić, bo stara się rozleci. Też ze 2 dychy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wyczyscic gwint i pojdzie napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za opinie i podziele sie z wami moimi dzisiejszymi poczynaniami.

Hura udało sie odkręcić od dołu potrzebny tylko: Kanał, klucz 16 i 13, przedłużki proste i łamane a i magii nie trzeba bo sprawa wygląda na skomplikowaną ale sie da. No właśnie da sie tylko 5 szpilek ok ale jedna środkowa kur.. jej zapiał urwała sie i kupa ani spawanie nakrętek (20szt) nie pomogło tylko pogorszyło sprawe bo sie zerwała w gwincie i efekt taki że auto stoi i czeka na wyciągnięcie kolektora wydechowego w całości a to jak sądze dopiero wymaga magii i malpiego sprytu.

 

Drodzy koledzy to złącze z mojego linku koszt 200zł, nowe portki koszt ok 700zł na zamówienie, używka w całości fakt 100 ale na zdjęciach podanych przez kolege to ta moja wygląda o niebo lepiej a może okazać sie że wytrzyma tydzień albo i pare lat ale to już indywidualna decyzja ja zdecydowałem sie na owe zlącze z allegro bo znajomy spawacz powiedział mi po zobaczeniu wymontowanych portek że on mi plecionki wspawa ale gwarancji że sie nie przepalą podczas spawania (paskudny prawie niemożliwy dostęp-obspawanie) nie daje.

 

Jeśli koledzy są zainteresowani to poinformuję was o dalszym przebiegu operacji.

Pozdrawiam

Edytowane przez momasz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności