Skocz do zawartości
gracus85

wyciek z pompy vacum pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

czy do pompy vacum ma iść jakieś ciśnienie paliwa??? czy ona sama sobie ciągnie rope??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Doradźcie czy wyciek ropy z pompy Vaccum może powodować, że po dłuższym staniu trzeba go długo kręcić żeby odpalił? Mam wrażenie, że paliwo jakby się cofa. Dołączam fotkę, na której zaznaczyłem dekielek, z pod którego cieknie ropa. Wyciek jest z dołu (albo tak mi się wydaje). Co radzicie, można tą usterkę usunąć? ProszęWYCIEK.jpg o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesprawność tej pompy może powodować bardzo rożne objawy w tym właśnie cofanie się paliwa. Z tego co widzę(jeżeli to real fota) jest to pompa firmy LUK która jest bardziej awaryjna w porównaniu do odpowiedników Boscha i dziwne że jeszcze w tym roczniku pakowali ten syf... Widać też przynajmniej jedną nie oryginalną opaskę na wężyku paliwa czyli ktoś tam już grzebał...

Na Forum jest bardzo dużo na temat tych pomp szczególnie w dziale B5 1.9 TDI-PD

 

Ja widzę dwa rozwiązania:

- uszczelnianie obecnej pompy, np. na allegro jest osoba sprzedająca odpowiednie komplety uszczelnień:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1122369

 

- kupić nowszą wersje Bosch mniej awaryjną nową lub po mniejszym przebiegu, np.

http://allegro.pl/vw-passat-b6-1-9-tdi-pompa-vacum-ostroleka-i2189463002.html

http://allegro.pl/pompa-vacu-passat-b6-golf-v-1-9-tdi-bxe-038145209m-i2158686126.html

 

*Przy demontażu pompy z silnika konieczna jest wymiana uszczelki 038145215

 

ps.

Sam u siebie przerabiałem ostatnio ten temat i wywaliłem cieknącego Luka 038145209A i bez problemów wstawiłem Boscha 038145209M z 2007 roku.

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. W przyszłym tygodniu coś będę myślał. :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze uwaga abyś sprawdził czy ta ropa czasem nie cieknie po gumowych węzach od układu chłodzenia - nie wiem jak w B6 ale w B5 centralnie pod nią przechodzi jeden waż i na skutek reakcji z ropą jeżeli wyciek trwa już jakiś czas puchnie jak balon, czyli trzeba wymienić bo grozi rozszczelnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za cenną uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką fotkę jeszcze udało mi się pstryknąć gdzie widać w którym miejscu leci paliwo (ON)pompa wyciek.jpg

Pompa LUK, tak jak kolega wyżej zauważył. A co do węży to pod pompą żadne gumowe nie idą:/:

Edytowane przez igrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo-dokręć śruby które widoczne są na zdjęciu i powinno pomóc (tylko z czuciem żebyś nie zerwał gwintu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa wymieniona ale ... paliwo ewidentnie dalej się cofa bo jak postoi to zapali i zgaśnie i muszę go kręcić z 8 sekund aby odpalił ponownie. Nie wiem gdzie szukać przyczyny :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawzic taka pompe czy dziala poprawnie bez rozbierania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj byłem u swojego mechanika, dostałem info, że cieknie mi ropa z vacum pompy. Faktycznie przyjrzałem się to widać i czuć paliwo.

Doradził mi żeby kupic urzywke. Teraz pytanie moje jaka ta pompę vacum zakupić. Na rynku, allegro , szrotach trafiają się różne rodzaje. Nie mogę sie połapac jaka bedzie do mojego pasowała.

Znalazłem taką jak kolega wyżej pisał Boscha 038145209M, ale niektóre różnią się literkami na końcu . Bo chyba lepiej tego LUK nie kupywac?

Posiadam Passata b6 , silnik BKC. Doradził by ktoś co kupic i czy faktycznie urzywka to dobra droga.

ps. Jak stoje w miejscu z wciśnietym pedałem hamulca, po chwili robi się mięki i systematycznie wpada w podłoge, może byc to wina tej pompy vacum ? Dodam że całkiem niedawno wymieniane miałem tarcze z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hamulce to sprawdź wężyki od podciśnienia. Na pompie vacum zobacz jaką masz literkę i będziesz wiedział co kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować zacząć od uszczelki pod pompą (między pompą a blokiem), ori kosztuje około 40zł (stalowo gumowa). Z używkami to jak z lotkiem, trafisz lub nie. Ja zmieniłem na używkę (około 140zl) i akurat trafiłem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Boscha tylko z litera Q na końcu (bodajże najświeższe). Vacum są zamienne Bosch<->Luk. Ja brałem używkę tylko że prawie dwa razy drożej niż kolega Tomek, z przebiegiem 10kkm i faktycznie na tyle wyglądała. Szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę z podobnym problemem jak moi przedmówcy.

Cała sytuacja na pozór jest prosta, ale jednak mechanicy nie wiedzą o c chodzi i co może być przyczyną.

Miałem wyciek z pompy vacum (od dołu, oznaki wycieku ropy były na łączeniu z głowicą)- wymieniłem uszczelkę na oryginalną i zamontowałem z powrotem pompę. Po przejechaniu 15 km dalej to sam. Więc kupiłem używaną Bosch z końcówką M + nowa oryginalna uszczelka i dalej cieknie ale już nie tak jak wtedy.

1. Czy mechanik mógł za mocno dokręcić śruby?

2. Czy może to być coś innego?

Mechanicy rozkładają ręce a jeden mówi, że może to być mikropęknięcie na głowicy…

Nie jest to jakiś duży wyciek, po zdjęciu osłony silnika na kostce brukowej nie ma oznak ropy…czyli t jest mały wyciek ale mnie to strasznie denerwuje…najbardziej obawiam się porannych rozruchów (po nocy), jak będzie minusowa temperatura…

 

Proszę bardzo o porady i pomoc.

 

Passat B6 2006r. seria silnika BMP 8V.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności