Skocz do zawartości
gracus85

wyciek z pompy vacum pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem. Mam passata b6 2,0TDI 140km z 2006roku ma już 200000tys i mam zasmarkany silnik, i myślałem go najpierw umyć żeby zlokalizować wyciek ale zdjąłem plastiki i zauważyłem spory wyciek z pompy vacum tak jak by z uszczelki po prostu cieknie na składaniu olej, mysle że nowa uszczelka tu pomoże ale martwi mnie cos jeszcze że na bagnecie nie ubywa zbyt wiele a wyciek jest spory i mysle czy jest możliwe żeby sie dostawało paliwo do silnika ?? Zuzycie paliwa jest około 9 do 10L na 100 na mieście przy DSG dodam też że nie ma zadnych problemów z zapaleniem auta chcyba że ten wyciek to mieszanka oleju diesla z silnikowym

 

dodam tez że straciłem prace i chciał bym sie uporać z tym sam jeśli to jest możliwe jeśli ktos z tym robił prosze o jakies rady

Edytowane przez gracus85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w passacie nie ma pompy wtryskowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zrob fote tego miejsca i wklej tutaj zebysmy zobaczyli konkretnie co sie dzieje :) co do oleju wez bagnet rozsmaruj olej na palcach i powochaj czy pachnie olejem czy dieslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ide zrobi foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego gracus85 popraw swój opis. Czy twój passat jest z 2001?.

B6 był produkowany od 2005 roku a nie od 2001. W 2001 to był B5 FL.

Edytowane przez pepsi71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie moge wkleić foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz namyśli czasem pompy vacuum która znajduję się po prawej stronie silnika jak przed nim stoisz ?? jeśli to o nią chodzi to bardzo możliwe że paliwo przedostaje sie do oleju. Poruszałem już osobiście ten wątek ale na to nikt nie potrafił mi odpowiedzieć.

Masz tu link z forum audi, tu gościu walczył z pompą vacum:

 

http://www.tdi-tuning.pl/forum/viewtopic.php?p=36965

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję powycierać zarzygany silnik , będzie można dokładnie zlokalizować miejsce gdzie powstał wyciek . Następnie przejedż się kawałek zobacz gdzie wycieka i zrób zdjęcie ;) .

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie moge wkleić foty

odpowiedz >> zarządzaj załącznikami >> wybierz >> wyślij >> jak wszystko, co chcesz już załączysz to >> zamknij to okno >> zatwierdź odpowiedz ;) lub możesz edytować swój, już napisany post i postępujesz tak samo. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w tym miejscy jest wyciek

P4250013.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i w tym miejscy jest wyciek

 

tak jak pisałem wcześniej, cieknie spod pompy vacum, czyli uszczeleczka do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dziekuje za tegbo linka bo wydaje mi sie że właśnie w tym leży problem tylko czy jestem w stanie sam sobie z tym poradzic czy muszę sie udać do mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że wymiana polega na odkręceniu pompy wymianie uszczelniacza i skręceniu ale na 100% nie jestem pewny. Niech ktoś się wypowie co przerabiał ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na logikę to proste ale czy występują po drodze jakieś komplikacje nie zastać nie miło zaskoczony chyba mnie rozumiecie

 

---------- Post added at 14:37 ---------- Previous post was at 14:19 ----------

 

to może któryś z was jest w stanie mi pomóc i powie mi czy moge to zrobic własnymi siłami czy musze sie udac do mechanika z góry bardzo dzękje.

Zależy mi bo bym sobie dzis to rozebrał poczyścił i jutro kupił uszczelkę i poskładał do kupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie na logikę to proste ale czy występują po drodze jakieś komplikacje nie zastać nie miło zaskoczony chyba mnie rozumiecie

 

---------- Post added at 14:37 ---------- Previous post was at 14:19 ----------

 

to może któryś z was jest w stanie mi pomóc i powie mi czy moge to zrobic własnymi siłami czy musze sie udac do mechanika z góry bardzo dzękje.

Zależy mi bo bym sobie dzis to rozebrał poczyścił i jutro kupił uszczelkę i poskładał do kupy

jak masz podstawowe klucze i zdolności manualne to do dzieła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam przez to rozumieć że z tym robiłeś i było bez nie spodzianek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli mam przez to rozumieć że z tym robiłeś i było bez nie spodzianek?
to różnie bywa napisze ze nie a będziesz miał i co ?? tego się nie da przewidzieć przez kabel co masz pod maską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek proponuje ci to dokladnie umyc i pobserwowac skad cieknie tz zaczyna sie wyciek bo rownie dobrze moze byc to z pod pokrywy zaworow :) wyciek jest nie za duzy raczej wyglada na zapocenie nie przejmuj sie zbytnio tylko poprostu wyczysc i zapodaj fotki po jezdzie jak zacznie znowu cieknac rownie dobrze moze to byc uszczelniacz a rowniez uszczelka z pod pokrywy zaworow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skorzystam z okazji jak tu już wszyscy dyskutują, czy pompa vacum może przepuszczać olej napędowy do oleju ?? jest taka możliwość ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym to chciał wiedzieć bo podobno ta pompa jest napędzana walkiem rozrządu to prawda ? i czy jest możliwe przedostanie sie paliwa do silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności