Skocz do zawartości
michawar

[B5] Przewody hamulcowe B5

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, dzisiaj na przeglądzie chopaki powiedzieli, żebym wymienił przewody hamulcowe, te elastyczne na przodzie :) myślę o zrobieniu tego samemu. Stąd moje pytanie do tych bardziej doświadczonych - jakie przewody polecacie, tzn. jakiej firmy najlepiej? Może coś z tych dostępnych na Alledrogo? http://allegro.pl/listing.php/search?string=przewód+passat&category=18843 . Chyba, że macie jakieś swoje typy? Polećcie coś proszę :)

Oczywiście chodzi o B5 Kombi (ten z podpisu) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam kupiłem w moto sklepie przewody takie jak na tej aukcji http://allegro.pl/przewod-hamulcowy-audi-a4-a6-passat-b5-b6-przod-i2036066588.html w tej samej cenie więc czasem warto się wybrać do takiego sklepu na miejscu niż szukać na alle

P.S.

To dział B5 nie B6 :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki :) Poczytałem jeszcze opinie i chyba poszukam gdzieś na miejscu tych ATE :)

 

 

P.S.

To dział B5 nie B6 :wmorde

 

przecież napisałem, że chodzi o B5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile jest tych przewodów elastycznych na jedno koło? 1 czy 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden na jedno koło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzę też zaopatrzyć się w dobre kluczne najlepiej do odkręcania przewodów hamulcowych. bo wymiana tych przewodów w praktyce może nie być taka prosta, tak samo jak odkręcenie odpowietrznika w zacisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, najlepiej kupić dwa takie klucze, są to specjalne do przewodów hamulcowych.

 

koszt około 15 złoty a jesteśmy spokojni że nie trzeba będzie jeszcze przewodów metalowych wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że jest już taki temat to również sie podłącze ,jestem na etapie zmiany przewodów na takie w oplocie i tutaj mam problem bo z tego co zauważyłem tylny przewód elastyczny jest zintegrowany z metalowym przewodem proszę wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę bo jeśli zmienię tylko przedni na taki w oplocie to na tylny będzie mi pęczniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamiętacie jaki rozmiar mają podkładki miedziane przy przewodzie hamulcowym z tyłu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12/17/1,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie a m.in jaka jest długość przewodu/rurki hamulcowej od pompy ABS do prawego przedniego koła (strona pasazera)? Pozdrawiam

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dzisiaj przerabiam temat wymiany przewodów przednich. Chcę to zrobić profilaktycznie przy okazji wymiany tłoczków i uszczelek w zacisku. No i nigdzie w necie nie mogę znaleźć możliwości kupna tych krótkich metalowych przewodów co łączą elastyczny z zaciskiem. Czy to znaczy, że jestem zdany na jakąś samoróbkę? Zanim zapytacie po co chcę wymieniać ten przewód, to odpowiem, dlatego, że stary będę musiał prawdopodobnie zniszczyć, bo się nie odkręca, ani od strony zacisku, ani od strony elastycznego:(... Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elastyczny śmiało dokupisz a miedziany dorobisz już praktycznie w każdym lepszym sklepie motoryzacyjnym.

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja dzisiaj przerabiam temat wymiany przewodów przednich. Chcę to zrobić profilaktycznie przy okazji wymiany tłoczków i uszczelek w zacisku. No i nigdzie w necie nie mogę znaleźć możliwości kupna tych krótkich metalowych przewodów co łączą elastyczny z zaciskiem. Czy to znaczy, że jestem zdany na jakąś samoróbkę? Zanim zapytacie po co chcę wymieniać ten przewód, to odpowiem, dlatego, że stary będę musiał prawdopodobnie zniszczyć, bo się nie odkręca, ani od strony zacisku, ani od strony elastycznego:(... Pozdro.

 

Ja mam założone z tej firmy bardzo dobre:

http://www.inter-rally.pl/product-pol-48752-Przewody-hamulcowe-w-oplocie-VW-Passat-TVW0899-4P.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś przekręciłeś bo z zacisku idzie elastyczny i wtedy łączy się z miedzianym który wędruje do pompy.. Elastyczny śmiało dokupisz a miedziany dorobisz już praktycznie w każdym lepszym sklepie motoryzacyjnym.
Dokładnie u mnie też te przewody krótkie miedziane co idą od zacisku do przewodu elastycznego dorabiałem. U mnie koszt za dwa przewody jak dobrze pamiętam 10 zł facet mi je dorobił w sklepie chwile to trwało, potem trzeba je tylko dobrze wygiąć ułożyć przy zacisku przy montażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gietke przewody przy zacisku w tyle sa po to zeby podczas wymiany klockow mozna bylo sciagnac zacisk

jesli zrobisz na sztywno to bedzie maly problem z wymiana klockow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej czy któś się orientuje jaka jest całokwita długość  przewododu hamulcowego sztywnego tego co idzie od abs do tylniego lewego koła ,mam skorodowany i musze go wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz, mierzysz lub bierzesz na wzór, jedziesz, dorabiają i spokój.. Bo może być jakaś różnica lub coś. Albo kupujesz zestawik do zarabiania i rurkę wraz z termokurczką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności